Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: [mechanika] problem z odpalaniem e38 728

  1. #11
    Cytat Zamieszczone przez Neuf
    Zrób małą sztuczkę - teraz gdy będziesz chciał wyłączyć autko przełącz na benzynę - poobserwuj kontroli i gdy instalacja gazowa się wyłączy posiedź w nim jeszcze jakieś 30 sec. i wtedy wyłącz motor - napisz jak odpali po takim wyłączeniu na benzynie (tak jak odpalasz normalnie)
    Pijesz do tego że wyłaczając auto na gazie w pamięci komputera zostają parametry dla gazu, a przy odpalaniu automatycznie silnik startuje na benzynie i przez to że w pamięci zostały mu dane na gaz to wariuje? Jeśli o tym myślisz, to słyszałem o takich problemach, ale skutkiem tego nie były problemy z odpalaniem a początkowa nierówna praca silnika pod odpaleniu. Ale kto wie, spróbować nie zaszkodzi
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  2. #12
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    Cytat Zamieszczone przez Jey
    Cytat Zamieszczone przez Neuf
    Zrób małą sztuczkę - teraz gdy będziesz chciał wyłączyć autko przełącz na benzynę - poobserwuj kontroli i gdy instalacja gazowa się wyłączy posiedź w nim jeszcze jakieś 30 sec. i wtedy wyłącz motor - napisz jak odpali po takim wyłączeniu na benzynie (tak jak odpalasz normalnie)
    Pijesz do tego że wyłaczając auto na gazie w pamięci komputera zostają parametry dla gazu, a przy odpalaniu automatycznie silnik startuje na benzynie i przez to że w pamięci zostały mu dane na gaz to wariuje? Jeśli o tym myślisz, to słyszałem o takich problemach, ale skutkiem tego nie były problemy z odpalaniem a początkowa nierówna praca silnika pod odpaleniu. Ale kto wie, spróbować nie zaszkodzi
    A ja bardziej podejrzewam to ,że mogą lać wtryski benzynowe podczas pracy na gazie i przez zalanie cylindrów mogą być problemy z odpaleniem auta .....

  3. #13
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    69
    BMW
    725 tds
    Skąd
    Świdnica / essen - oldenburg
    Podepne sie pod temat - moja bunia 725TDS bez problemu pali na zimnym silniku - na cieplym musze troche pokrecic albo wcisnac pedal gazu ... co moze byc przyczyna ? co zrobic zeby na cieplym palila na dotyk ? Na allegro znalazlem wynalazek ktory podobno powoduje normalne odpalanie na cieplym - kupilem to ustrojstwo - jeszcze nie podlaczone , pytanie czy to cos pomoze ?

  4. #14
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    Cytat Zamieszczone przez chrisxz
    Podepne sie pod temat - moja bunia 725TDS bez problemu pali na zimnym silniku - na cieplym musze troche pokrecic albo wcisnac pedal gazu ... co moze byc przyczyna ? co zrobic zeby na cieplym palila na dotyk ? Na allegro znalazlem wynalazek ktory podobno powoduje normalne odpalanie na cieplym - kupilem to ustrojstwo - jeszcze nie podlaczone , pytanie czy to cos pomoze ?
    pompa wtryskowa się kończy - nie pytaj o cenę a patenty starczą na 50 tyś km ....

  5. #15
    Cytat Zamieszczone przez Neuf
    A ja bardziej podejrzewam to ,że mogą lać wtryski benzynowe podczas pracy na gazie i przez zalanie cylindrów mogą być problemy z odpaleniem auta .....
    O widzisz, o tym nie pomyślałem. Na pewno trzeba to sprawdzić. A co do tego tdsa i 50tyś km, dla mnie to są jakieś 4 lata jazdy, więc dla niektórych może sie to opłacać. A co do ceny, to rzuciłem okiem na alledrogo i pompy używki 1200-1500zł, chociaż mozna znaleźć za 1000zł, tylko w jakim stanie? Ale spoko, tyle to do mnie kosztuje komplet świec z wymianą :D
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  6. #16
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez chrisxz
    Podepne sie pod temat - moja bunia 725TDS bez problemu pali na zimnym silniku - na cieplym musze troche pokrecic albo wcisnac pedal gazu ... co moze byc przyczyna ? co zrobic zeby na cieplym palila na dotyk ? Na allegro znalazlem wynalazek ktory podobno powoduje normalne odpalanie na cieplym - kupilem to ustrojstwo - jeszcze nie podlaczone , pytanie czy to cos pomoze ?
    Niestety ale to poczatek konca pompy wtryskowej :( A to co nazywasz "ustrojstwem" przedluza troche jej agonie kosztem meczenia silnika zbyt duzymi ilosciami paliwa na cieplym = czesto doprowadza to do pekniec glowicy z powodu zbyt duzych cisnien wewnatrz komory spalania... (o tym niestety nikt juz nie raczy poinformowac kupujacych "ustrojstwo" :D )
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  7. #17
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    5
    ostatnio pozmienialem filtry ale nie ma zadnej zmiany teraz zmienie swieczki i zobacze dam znac za jakis czas bo jak by malo bylo to mi wirus kompa zjadl i nie ma z kad pisac za tydzien bede mial to napisze czy sa juz jakies poprawy po wymianie swieczek

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •