Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Wątek: Audi A6 Kielce uwaga!

  1. #1
    Vip Vip Awatar Ronin
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,080
    BMW
    E38 730d E61 525d
    Skąd
    ( S I )

    Post Audi A6 Kielce uwaga!

    Na wstępie wybaczcie, że na forum BMW wrzucam linka do ogłoszenia z Audi, ale stwierdziłem, że takie wybryki trzeba piętnować, a po za tym może ktoś z Was udziela się na innym forum związanym Audi i podrzuci ostrzeżenie dalej.

    Do rzeczy. W mojej rodzinie poszukiwane było A6 C5 kombi w rozsądnych pieniądzach. Interesujące wydało się ogłoszenie z Kielc: http://otomoto.pl/audi-a6-2-4benz-id...C35905000.html

    Auto z 2001 r., srebrny kolor, z deklarowanym przebiegiem 200 000 km, sprowadzone pół roku temu z Danii. Sprzedawca w ogłoszeniu zapewnia: "zero rys, wgniotek i oznak korozji". Podczas rozmowy telefonicznej typ podtrzymywał, że nie ma rdzy i lakierniczo jest tip top. Zapewne nie zdziwicie się, gdy napiszę, że na miejscu zdziwienie było duże. Rdza wszędzie, z przodu, z tyłu, po bokach, a nawet na dachu! Pomijam podejście gościa do potencjalnych kupujących - Pan udał się na wycieczkę za miasto i kazał na siebie czekać, finalnie nie dotarł (może to i lepiej...). Opony to historia. Zderzak przód nie zgrywa się z niczym. Felgi obstrupiałe i rysy na karoserii. Jedyny plus to środek, nawet w przyzwoitym stanie. Jak mechanika nie wiem, bo auto oglądaliśmy 5 minut z czego 4 minuty poświęciliśmy na szczerą rozmowę telefoniczną z właścicielem...
    Nie wiem czy mogę tu podać numer telefonu do sprzedającego, ale zapisany mam, więc późniejsze ogłoszenia tego gościa można zweryfikować po numerze tel. VINu niestety też nie mam, bo w okienku na podszybiu nie było go widać.

    Reasumując. Jeśli ktoś szuka takiego auta, to odradzam, chyba, że na dzień dobry chce robić blacharkę. I prośba. Osoby mające dostęp do forum Audi, podrzućcie to dalej :) Ja wiem, można założyć sobie konto, ale "świeżak" opisujący ogłoszenie może wydać się mało wiarygodny.

    Pozdrowionka!

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    6
    BMW
    brak
    Skąd
    PL

    Post

    Skoro w 30 sekund w internecie można stwierdzić, że jest to wałek to co cię skusiło jechać to oglądać? Pewnie cena...auto porównywalne cenowo z e39 więc czego się spodziewałeś za 8 koła?

    WAUZZZ4BZ1N142415
    17-02-2014 275.000
    http://selvbetjening.trafikstyrelsen...px?Reg=zj22514
    Prospekty, broszury, cenniki BMW - KLIK

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    dokładnie, jaka cena takie auto, po za tym 14letnie auto bedzie miało troche rdzy, dlatego jest tansze od nowego, chyba ze chcesz kupic uzywane auto za iłamek ceny nowego ze stanem nowego? to tak jak kupywać 3 dniową bułke i dziwić sie ze twarda,

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    2,120
    BMW
    E65 3.0D
    Skąd
    Barlinek
    Jesli na fotkach nie widac rdzy a sprzedajacy zapewnia ze jej nie ma to tak powinno byc czy auto kosztuje 8tys czy 18tys. Oszust i tyle.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    185
    BMW
    740i
    Skąd
    PWR
    Szkoda, że nie doszło do próby przejechania się. To jest multitronik, podejrzewam, że to gwóźdź programu, a nie korozja, czy ryski.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar YBSA
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    433
    BMW
    730d 2001r.
    Skąd
    WPZ
    Kolejny polski łowca okazji. Za cenę dobrego Poloneza szuka idealnego Ałdi. Dobrze ci tak.

    - mamo, mamo, dlaczego ci ludzie klękają?
    - bo to jedzie BMW e38 synku...
    -------------------------------------------------
    ///M-Sport Individual

  7. #7
    Vip Vip Awatar Ronin
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,080
    BMW
    E38 730d E61 525d
    Skąd
    ( S I )
    Czekałem na taki komentarz, jak widzę nie zawiodłem się. Otóż śpieszę z radą i wyjaśniam. Jest rano, proponuję przemyć oczy (bo może jeszcze zaspane) i ponownie przeczytać co sprzedający napisał w ogłoszeniu. Nikt za tą cenę nie oczekiwał wodotrysków, ale skoro czytam "zero rdzy" i przez telefon pytam czy faktycznie tak jest, bo mam daleko i słyszę: "oczywiście, nie ma rdzy, przyjeżdżaj pan", to coś jest nie tak. Rzetelna informacja, to związek frazeologiczny, który w naszym pięknym kraju poszedł do lamusa albo przez każdego rozumiany jest inaczej.

    A Ty kolego nie wiem, jesteś postonabijaczem, który pisze dla pisania albo wszędzie chcesz emanować swoim bogactwem. Zbywa Ci, przepłacaj, kupuj nowe i ciesz się świadomością, że dałeś więcej niż inni. Takie uczucie zagwarantuje Ci satysfakcję, że kupiłeś "igłę".


    Cytat Zamieszczone przez pokolacji Zobacz posta
    Jesli na fotkach nie widac rdzy a sprzedajacy zapewnia ze jej nie ma to tak powinno byc czy auto kosztuje 8tys czy 18tys. Oszust i tyle.

    Jak narazie jedyna osoba, która zrozumiała przesłanie tego wątku :)

    Miłego dzionka! :)
    Ostatnio edytowane przez Ronin ; 17-02-2015 o 07:27

  8. #8
    Vip Vip Awatar Ronin
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,080
    BMW
    E38 730d E61 525d
    Skąd
    ( S I )
    10 znaków.
    Ostatnio edytowane przez Ronin ; 17-02-2015 o 07:26

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    99
    BMW
    BMW e65 730d lift,SMART ROADSTER COUPE
    Skąd
    kutno/london

    Post

    tak na serio, sam sobie jestes winny, przeciez to auto na zdjeciu wyglada na mega ulepa, tam sie nic nie schodzi a ty sie zderzaka czepiasz
    powodzenia w poszukiwaniach

  10. #10
    Vip Vip Awatar Ronin
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,080
    BMW
    E38 730d E61 525d
    Skąd
    ( S I )
    Cytat Zamieszczone przez arasek Zobacz posta
    tak na serio, sam sobie jestes winny, przeciez to auto na zdjeciu wyglada na mega ulepa, tam sie nic nie schodzi a ty sie zderzaka czepiasz
    powodzenia w poszukiwaniach
    Zderzak zderzakiem - to mało istotne. Bardziej martwi mnie to, że już kolejna osoba nie ogarnia tego, co chciałem przekazać tym wpisem. Skoro widzisz na fotach, że nic się nie zgadza, to szaacun! Ja przykładowo na zdjęciach nie widzę rdzy, Ty pewnie ją widzisz, więc dla Ciebie problemu nie ma ;)

    Napiszę to może osobno, jakoś to oddzielę od reszty tekstu, żeby było jasno, wyraźnie i żeby uciąć dalsze spekulacje.
    W opisie sprzedający zarzeka się, że auto nie ma oznak korozji. W rzeczywistości faktycznie, to nie są oznaki, a zaawansowana korozja, która zjada to auto dookoła :)

    Celem tego wątku było wskazanie, że sprzedający najnormalniej kłamie opisując stan oferowanego pojazdu. Jak dla mnie bez znaczenia czy auto jest za 1k czy za 100k, po przyjeździe na oględziny oczekuję (jak widać inni nie), że to co przeczytałem w ogłoszeniu ma 100% odzwierciedlenie w stanie faktycznym.

    Myślę, że bardziej klarownie się nie da :) Dalsze spekulacje uważam za bezpodstawne.

Podobne wątki

  1. Kielce
    Przez Thomsen1 w dziale Archiwum spotkań 7er
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 23-09-2012, 10:21
  2. Kielce e23 ?
    Przez Thomsen1 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-08-2011, 17:26
  3. UWAGA UWAGA! Ostrzeżenie przed przeszczepem anglika...
    Przez bitek-bitek w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-07-2009, 13:07
  4. KIELCE
    Przez KRZYCHU 735ia w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-02-2009, 14:51
  5. UWAGA NA CZARNE AUDI!!!!!
    Przez Sebol w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 11-12-2008, 11:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •