Strona 6 z 12 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 119

Wątek: Dare LM 20 cali - opinia po zakupie

  1. #51
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    2,120
    BMW
    E65 3.0D
    Skąd
    Barlinek
    Cytat Zamieszczone przez dealer25 Zobacz posta
    nie kupiłbym nigdy tych dare Lm, wolałbym poszukać używanych Rial Daytona Race
    Te felgi sa niemal identyczne... w 20 calach nie widzialem a napewno ich dostepnosc jest slaba.

    czemu nigdy nie kupil bys dare lm ?

  2. #52
    Zaawansowany Użytkownik Awatar YBSA
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    433
    BMW
    730d 2001r.
    Skąd
    WPZ
    Bo jest obiegowa opinia że Dariusze są zrobione z plasteliny i na dodatek przy wjechaniu w dziurę nie gną się tylko od razu pękają w puzzle. Wystarczy wpisać w Google frazę: "DARE"

    - mamo, mamo, dlaczego ci ludzie klękają?
    - bo to jedzie BMW e38 synku...
    -------------------------------------------------
    ///M-Sport Individual

  3. #53
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,286
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Używane felgi 3tlg ze spawanym rantem to też nie jakiś cud

  4. #54
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    82
    BMW
    MB W211 2.7 CDI ex: E38 728iA 1999r.
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez YBSA Zobacz posta
    Bo jest obiegowa opinia że Dariusze są zrobione z plasteliny i na dodatek przy wjechaniu w dziurę nie gną się tylko od razu pękają w puzzle. Wystarczy wpisać w Google frazę: "DARE"
    Miałeś taką przygodą? Widziałeś na własne oczy coś takiego? Czy tak tylko piszesz dla samego pisania? Każda felga przy większej prędkości i wjechaniu w dziurę czy uderzeniu w krawężnik pęknie.

    Felgi mam, jeżdżę rzadko, dziury omijam, choć czasami w taką wjadę, zdarza się. Do tej pory felgi proste, całe i jak to się mówi robią robotę.

    Zresztą, tak, jak pisze Dzuda, 3 częściowe felgi po spawaniu, prostowaniu etc. nie są jakimś rarytasem i gwarancją bezpieczeństwa. Zresztą nie widzi mi się zapłacenie circa 10 klocków za używane, 3 częściowe felgi po naprawach.

  5. #55
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    238
    BMW
    E39 528i sedan -> E30 324td touring -> E34 525i sedan -> E38 735iA
    Skąd
    Kołobrzeg
    Cytat Zamieszczone przez YBSA Zobacz posta
    Bo jest obiegowa opinia że Dariusze są zrobione z plasteliny i na dodatek przy wjechaniu w dziurę nie gną się tylko od razu pękają w puzzle. Wystarczy wpisać w Google frazę: "DARE"

    miedzy innymi dlatego ze kazdy o nich pisze a jezdzi na nich moze 2 % z tych co wyrazili swoja opinie.. ;P

  6. #56
    Doświadczony Użytkownik Awatar Martynka
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    1,232
    BMW
    735 iL
    Skąd
    Zabrze
    No cóż każdy student metalurgii potwierdzi, że parokrotnie naprawiana zgodnie ze sztuką jakościowa felga będzie dalej lepsza niż tania felga z bliżej nieustalonego stopu który ma być tani a nie dobry, nie mówiąc już o technologii produkcji. I to co powiedziałem nie powinno podlegać dyskusji.
    Ktoś zna proces produkcji markowych kół?? Radzę sobie sprawdzić i porównać to potem do tanich wyrobów.
    Kolejna sprawa, to sama możliwość naprawy. Moje 20 letnie RH oddaję do dowolnego zakładu który robi felgi żeby mi je naprawił gdy wjade z różnych przyczyn w dziurę, płytę lub krawężnik czy studzienke a po paru dniach odbieram proste, bez bicia jak przed uszkodzeniem. Proponuje to samo zrobić z tą felga, na ogół nie ma szans na naprawę, i tak, znam to z doświadczenia gdy zawiozlem dwie sztuki 19 lm dare do prostowania. Kwestia była w zagietym lekko rencie. Jedna felga pękła przy prostowaniu, wręcz odlamala się jak kawałek wafelka, druga przeżyła ale była nieprostowalna, naprawa była widoczna bo aluminium zamiast reagować na całej powierzchni robiło się pofalowane. Dodam, że naprawa była wymagana bardziej kosmetyka niż koniecznością, koła nie biły tylko były wgniotki. Niestety po naprawie nie wyglądały lepiej, doświadczony warsztat zalecił wymianę a raczej zmianę kół na inne. Tyle ode mnie.
    Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem...

  7. #57
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Dokładnie to samo kiedyś pisałem w innym temacie :)
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  8. #58
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko

    Post

    miedzy innymi dlatego ze kazdy o nich pisze a jezdzi na nich moze 2 % z tych co wyrazili swoja opinie.. ;P




    Wątek coraz dłuższy a wnioski ja mam takie od 10 lat jeżdżę na 20 calowych kołach w tym roku również na zimówkach jedne orginalne BBS drugie s 32 i powiem tak czy Dare o których mowa ładne jak najbardziej czy się pokrzywią na 100%. Kute BBS z przedniej osi muszę prostować cyklicznie przy zakładaniu nowych opon bo za każdym razem coś znowu je boli a latem robię z 4tkm i naprawdę unikam dziur. Kto użytkuje s32 wie jak potężną to felga a ją też musiałem już prostować ,także nie mam najmniejszych złudzeń że kolega będzie klientem firmy prostującej felgi
    Ostatnio edytowane przez kruger32 ; 17-02-2015 o 14:58

  9. #59
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    238
    BMW
    E39 528i sedan -> E30 324td touring -> E34 525i sedan -> E38 735iA
    Skąd
    Kołobrzeg
    nie zmienia to faktu ze te felgi to dobra tansza alternatywa... a i rynek wtorny pewnie sie ruszy jak ludzie zaczna na tym jezdzic i "lamac" bo przeciez czterach naraz nie zepsuje ;p pisze tak ale sam jestem 50/50, bo co innego toczenie sie po miescie a co innego latanie po trasie 160-230+ km/h ;s

  10. #60
    Doświadczony Użytkownik Awatar Martynka
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    1,232
    BMW
    735 iL
    Skąd
    Zabrze
    Dokładnie, rozumiem Dzude, którego auto czasem się przetacza ale nie rozumiem osób które na takim over size'ie dare chcą jeździć na codzień
    Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem...

Podobne wątki

  1. [19] Dare LM
    Przez positiv w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 10-12-2014, 04:40
  2. [E38] Opinia...
    Przez alkoholic w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 13-10-2013, 11:50
  3. Hamann MotorSport 17" 8,5 cali przód 10 cali tył
    Przez Maciek_Rz w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 11-12-2012, 12:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •