Strona 10 z 12 PierwszyPierwszy ... 89101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 119

Wątek: Dare LM 20 cali - opinia po zakupie

  1. #91
    Doświadczony Użytkownik Awatar Martynka
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    1,232
    BMW
    735 iL
    Skąd
    Zabrze
    Ok. To podsumuje sprawy dotyczące Dare które są pewne i podam parę suchych faktow.
    Dare to firma chińska, istnieje od 2003 roku, szefostwo znajduje się w Szanghaju natomiast jedyna linia produkcyjna znajduje się w Chinach w mieście Danyang w prowincji Jiangsu. Wszelkie Dare motorsports to tylko nazwa lokalnego dilera w UK który ściąga je z Azji, nie ma zakładów w Europie tylko ten jeden w Chinach.
    Zakład produkuje felgi niestety tylko przy użyciu 20 włoskich niskociśnieniowych wtryskarek, posiada też 5 linii do lakierowania i wykańczania produktów. Sami nie galwanizuja, zlecają to innym.
    Zakład zatrudnienia na stałe 500 pracowników. Do Europy trafia tylko 15% produkcji, 80 idzie do Stanów bo tam lubią błysk a pozostałe tylko 5% idzie do Japonii bo tam cenią jakość.

    Mogę podać również obroty, powierzchnię fabryki i inne cyferki ale chyba nie będą miały żadnego znaczenia.
    Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem...

  2. #92
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    Nie rozumiem, co ma wspólnego Dare z Japonią i jakością? Czy te 5% naprawdę są zajebiste?

  3. #93
    Doświadczony Użytkownik Awatar Martynka
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    1,232
    BMW
    735 iL
    Skąd
    Zabrze
    Ano to, że tam cenią jakość i nie ma na nie tylu chętnych więc tylko 5 % produkcji jest tam eksportowane bo więcej się nie sprzeda.
    Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem...

  4. #94
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    2,120
    BMW
    E65 3.0D
    Skąd
    Barlinek
    Martynka nie wiem z jakiego zrodla masz takie info dokladne ale jesli jest wiarygodne to szacun.

    Z tego co napisales to i tak nie jest najgozej bo nie jest to malutka chinska fabryczka...

    Na rantach felg nie ma jakis sladow po tokarkach lub innych tego typu urzadzeniach.

    Reasumujac wydaje mi sie ze jesli fabryka z chin ma odpowiednia kontrole jakosci i wymagane certyfikaty to moze zrobic stosunkowo dobry produkt.

    Dzisiaj autem przejechalem pare kilometrow po dziurawych drogach omijajac te wieksze ale nie wszystkie sie da ominac. Wiec zobaczymy. Samochod myje czesto na myjni wiec bedzie wiadomo jak felgi znosza chemie.

    Znajomy z mojej miejscowosci na darkach jezdzi juz sporo czasu. Ma takie samego felgj jak ja i powiem ze naprawde nie widac po nich jakis szczegolnych uszkodzen spowodowanych czasem.

    Fakt ze Kolega dba pedantycznie o auto ale felunek sie naprawde trzyma. Z tego co mi wiadomo nie prostowal zadnej z felg.

    Temat rozbujal sie na calego :)

  5. #95
    Doświadczony Użytkownik Awatar Martynka
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    1,232
    BMW
    735 iL
    Skąd
    Zabrze
    Spokojnie, mają ISO 9001:2000. Podobno 5% kasy ze sprzedaży idzie na dział badawczo rozwojowy. Mają analizator spektrum oraz cyfrowego rentgena do swoich badań, robią natryski z soli i testy uderzeniowe. Wśród 500 zatrudnionych 18 osób to zespół badawczo rozwojowy a 57 osób to dział kontroli jakości na linii produkcyjnej z tego 6 do badań rentgenowskie.
    Miesięcznie produkują około 70tys felg, mogą maksymalnie zwiększyć produkcję do 90tys bo na tyle pozwala linia.

    Także nie przejmuj się, według raportu wszystko jest cacy. Gdybym sam nie widział na własne oczy, że są nienaprawialne to po tym co czytałem w raporcie sam bym je kupił :)

    Może problem tkwi właśnie w stopie którego używają?? Dostarczają go dwie chinskie fabryki, Baotou Aluminium oraz Shandong Aluminium Industry.
    Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem...

  6. #96
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    2,120
    BMW
    E65 3.0D
    Skąd
    Barlinek
    To sie nazywa pelna informacja :)

    Wniosek z tego taki ze lepiej niech sie nie krzywia bo z naprawa bedzie problem. W razie uszkodzenia w gre wchodzi tylko zakup nowej felgi.
    Pzdr.

  7. #97
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    82
    BMW
    MB W211 2.7 CDI ex: E38 728iA 1999r.
    Skąd
    Warszawa
    Martynka dzięki za wyczerpujące informacje.

    Felgi mam rok, jeżdżę i jest wszystko w porządku, jak coś się będzie działo to zacznę się martwić.

  8. #98
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    760
    BMW
    750Li E66
    Skąd
    G-dz
    Apropo DARE :

    http://allegro.pl/dare-rs-18-8-5-9-5...109501265.html

    Ja nie tyle o felgach co o E32. Nie kojarzę u nas tego auta. Czyżby airride?

  9. #99
    Doświadczony Użytkownik Awatar MC1
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    1,584
    BMW
    Ex - E 36 325i coupe, E 39 530D individual, teraz E 65 730D
    Skąd
    Otwock
    O w morde.....ale gleba ;-)
    Moja 7er zdobywczyni I miejsca w kategorii E65 na zlocie Ślesin 2014.

  10. #100
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    2,120
    BMW
    E65 3.0D
    Skąd
    Barlinek
    Cytat Zamieszczone przez Rapik Zobacz posta
    Apropo DARE :

    http://allegro.pl/dare-rs-18-8-5-9-5...109501265.html

    Ja nie tyle o felgach co o E32. Nie kojarzę u nas tego auta. Czyżby airride?
    Nie wiem czy to airride ale napewno nieziemsko skrecony gwint :)
    co do rolek to wygladaja bardzo ladnie na tym autku...

Podobne wątki

  1. [19] Dare LM
    Przez positiv w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 10-12-2014, 04:40
  2. [E38] Opinia...
    Przez alkoholic w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 13-10-2013, 11:50
  3. Hamann MotorSport 17" 8,5 cali przód 10 cali tył
    Przez Maciek_Rz w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 11-12-2012, 12:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •