Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: wymiana wału napędowego, łącznik drgań, luzy na krzyżaku i podporze - FILMIK

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    13
    BMW
    BMW E38 730D 2000r Lift
    Skąd
    WLKP

    Post wymiana wału napędowego, łącznik drgań, luzy na krzyżaku i podporze - FILMIK

    Witam, panowie mam problem, w końcu zabrałem się za wymianę podpory wału objawy były takie: szarpnięcia przy wrzucaniu D lub R i gdy na 2-biegu (automat) nabiera auto prędkości to dochodzą takie drgania wibracje które trwają dość krótko i na wyższych biegach tego w ogóle nie słychać. Po przeczytaniu kilku tematów stwierdziłem, że może to być podpora wału i wczoraj jadąc z pracy zrobiły się większe drgania i taki efekt jak by to opisać... ciśnienia jak np otworzycie szyber, i czuć do tego drgania. Myślę sobie że podpora już się całkiem rozpadła i łożyska gumowe co trzymają skrzynie się urwały od wibracji albo zerwał się łącznik drgań... ale po rozebraniu nie wygląda to tak tragicznie lecz skutki w jeździe są zauważalne i słyszalne. Chciałbym by ktoś z was ocenił po obejrzeniu filmiku czy takie luzy to mogą tyle narobić hałasu?? i co najlepiej wymienić?

    Dodam że jak ruszam wał ręką to na krzyżaku słychać jak dzwoni i ma luzy, podpora wygląda na całą lecz guma jest bardzo miękka, a łożysko się ładnie obraca nie wygląda na zatarte, łącznik drgań ocenił bym na zajechany bo śrubokrętem idzie ruszać tulejki i widać że są pozrywane, poduszki skrzyni są całe ale bardzo miękkie dyfer na tulejach trzyma się dobrze i na półosiach luzów nie ma. Wszystkie części są jeszcze oryginalne.

    zobaczcie sami :)








    Jak krzyżak ma luzy to myślę by kupić w dobrym stanie używany wał bo krzyżaka samego raczej wymieniać nie ma sensu nie wiadomo co za zamienniki są na allegro lepiej cały oryginalny do tego nową podporę i nowy lub oryginalny używany łącznik do tego nowe poduszki te łożyska gumowe skrzyni co myślicie? na ekranie aluminiowym co przykrywa cały wał widać otarcia może od tych wibracji, Sam nie wiem ciężki temat bo myślałem, że rozbiorę napęd i będzie gołym okiem widać co do wymiany a tu jest odwrotnie.

  2. #2
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    Wali, bo masz luz na krzyżaku. Ogólnie wał to banalny temat. Wymieniasz łącznik na nowy, Lemforder lub Jurid, ten drugi lepszy. Podporę z łożyskiem, podporę jaką chcesz, może być SWAG lub Lemforder lub Febi, bez znaczenia i tak guma przeżyje auto. Do tego łożysko kupujesz oddzielnie, FAG, Timken, Koyo lub SKF, NIE łożysko FEBI, Lemforder czy inne z marek samochodowych, bo dostaniesz najgorszy badziew. Krzyżaki się spokojnie wymienia, kupujesz GKN lub SKF, oddajesz tam gdzie robią wały i Ci wspawają tak dokładnie, że nawet wału nie będziesz wyważać ponownie. Na końcu wału przy dyfrze jest przegub homokinetyczny, sprawdź na wypadek luzów, wymyj i wymień smar na syntetyczny z siarczkiem molibdenu. Kup nową papierową uszczelkę, to ważne. Jak ma luz, kup przegub ze Spidana lub GKN.

    Ja tak zrobiłem i jest malina, a jak kupisz wał używany to taki sam zajechany jak Twój.

    Wał wygląda na nieźle przelatany, biorąc pod uwagę, że to słaby silnik. Jaki jest luz na dyferencjale, bo tutaj też może być problem?
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 10-02-2015 o 21:00
    pozdrawiam Bartek

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    13
    BMW
    BMW E38 730D 2000r Lift
    Skąd
    WLKP
    Dzięki za szybką i konkretną odpowiedz. Już wiem na jakie firmy części patrzeć bo jest tego pełno a dwa razy po co robić. luzów na dyfrze nie ma smar oczywiście wymienię i dobrze że wspomniałeś o uszczelce na przegubie bo bym jej pewnie nie wymienił. Jutro podzwonię i zamówię krzyżak na resztę wiadomo też ale będę miał problem ze samym wałem bo na tym krzyżaku jest luz a kupić używkę to jak wspomniałeś nic pewnego. Krzyżak jest dostępny ale muszę poszukać kogoś kto mi to zrobi dobrze nie wspominając o wyważeniu, najbliżej Poznań. dzięki ttrol za informację dam znać co z tego wyszło pozdrawiam:)

  4. #4
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Jednak dyfer BMW to klasa sama w sobie. Mercedes może buty czyścić.
    pozdrawiam Bartek

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    13
    BMW
    BMW E38 730D 2000r Lift
    Skąd
    WLKP
    Witam :)
    Już mam wszystkie części i wyważony wał, więc tak kupiłem na allegro 2 łożyska gumowe skrzyni (poduszki) LEMFORDERA ok 35zł sztuka, przegub elastyczny MAXGEAR 140zł były droższe ale też i tańsze oryginalny BMW ponad 6 stów. Podpora MEYLE 140zł z łożyskiem, krzyżak ciężki temat dostałem MEYLE ale nie założyłem go, kosztował 55zł, uszczelka przegubu 20zł.

    Podzwoniłem po firmach i znalazłem gościa koło Poznania co wywarza wały zawiozłem mu go w częściach z podporą i na poczekaniu założył swój krzyżak, powiedział że MEYLE to badziew i założył mi lepszy z kalamitkiem do smarowania, do gumy podpory też się przyczepił bo za miękka, ogólnie wszystko ładnie poskładali i wyważyli 1,5godz i zapłaciłem za taką wizytę 220zł.



    Jutro będę składać auto i napiszę jakie efekty, przegub wymyję ze starej smary i użyję specjalnej do przegubów, na pewno gorzej niż było nie będzie :) pozdrawiam

  6. #6
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Widzę, że mnie nie posłuchałeś. Przegub Maxgear skończy się urwaniem i tym, że wał przebije Ci podłogę w najgorszym przypadku. Podpora Meyle rozsypie się w momencie. Jakie łożysko kupiłeś, bo chyba nie w zestawie Meyle?

    Nie wymieniłem żadnej z tych firm...

    Takie są obrażenia po awarii łącznika:

    http://dieselgiant.com/Mercedes%20fl...%20failure.htm

    leci łożyskowanie skrzyni, wał, podłoga. Decyzja należy do Ciebie.

    Może trochę surowo napisałem, ale nie chciałbym, żebyś przez zaoszczędzenie 200 PLN (łącznik Lemfordera kosztuje 350 PLN) miał problem taki jak w linku.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 16-02-2015 o 19:52
    pozdrawiam Bartek

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    13
    BMW
    BMW E38 730D 2000r Lift
    Skąd
    WLKP
    Nie nie, dobrze że mi to pokazałeś, ogólnie łącznik ten miałem dostępny od zaraz ale mogę wymienić i chyba tak dziś zrobię. łożysko dostałem SWAGA tylko guma MEYLE, kurde wał robię pierwszy raz nigdy potrzeby nie było przy tym grzebać, zrobię poprawkę z łącznikiem i będę patrzeć co jakiś czas czy nic się z nim nie dzieje. Dobra lekcja na pewno nie jeden z tego skorzysta, lepiej raz a dobrze.

  8. #8
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    I jak, wszystko poskładane?
    pozdrawiam Bartek

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    13
    BMW
    BMW E38 730D 2000r Lift
    Skąd
    WLKP
    Witam :) tak wszystko poskładane, już buma jeździ zero stuków wibracji normalnie nie to auto jak już robić wał to od początku do końca najlepiej wszystko wymienić dla świętego spokoju. Niedługo będę robić remont skrzyni bo się powoli kończy 290tys km to zobaczę jak trzyma wał i gumy, pozdrawiam i dzięki za rady :)

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Velocityraptor
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    315
    BMW
    było E38 750i, będzie E38 750i
    Skąd
    OKR
    Cytat Zamieszczone przez ttrol Zobacz posta
    Podporę z łożyskiem, podporę jaką chcesz, może być SWAG lub Lemforder lub Febi, bez znaczenia i tak guma przeżyje auto. Do tego łożysko kupujesz oddzielnie, FAG, Timken, Koyo lub SKF, NIE łożysko FEBI, Lemforder czy inne z marek samochodowych, bo dostaniesz najgorszy badziew.
    Witam,
    czy takie łożysko do podpory wału E38 750 będzie dobre?
    http://www.przeguby.pl/produkt/6380/...-30-x-13-x-55/
    Łożysko 6006 - 2RS FAG 30 x 13 x 55

    dzięki
    -------------------------------------
    Broń Masowego Wyprzedzania.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-04-2014, 14:24
  2. [skrzynia] (e32) Coś stuka, podpora wału? filmik
    Przez andruszka111 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-11-2012, 14:22
  3. Uszkodzony łącznik wału , podpora wału ?
    Przez GRABA730i w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-10-2012, 14:56
  4. Wymiana podpory wału
    Przez olejus w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-06-2007, 20:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •