Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 39 z 39

Wątek: vanos?? bmw e38 735i 2001r

  1. #31
    Początkujący Użytkownik Awatar messiah
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    83
    BMW
    bmw e38 735,nissan 300zx z32 twin turbo
    Skąd
    Melton Mowbray uk
    po kolejnym podlaczeniu do kompa wyszedl solenoid valve seals i czujnik polozenia walka,mam nadzieje,ze to ostatnie co musze wymienic.dzieki wszystkim za pomoc

  2. #32
    Początkujący Użytkownik Awatar messiah
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    83
    BMW
    bmw e38 735,nissan 300zx z32 twin turbo
    Skąd
    Melton Mowbray uk
    jeszcze nie hula!! dostaje
    lewego powietrza na wolnych obrotach,i trzepie silnikiem ale podczas jazdy jest juz ok.podpowiedzcie koledzy gdzie najczesciej jest nieszczelnosc i jak to sprawdzic?

  3. #33
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    17
    BMW
    e38il
    Skąd
    Sokoły
    Najprostsza metodą na sprawdzenie nieszczelności jest pryskanie Plakiem wzdłuż połączeń kolektora z silikiem, przepusticą i odmą. Trzeba nasłuchiwać zmian pracy silnika w tym momencie.

  4. #34
    Początkujący Użytkownik Awatar messiah
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    83
    BMW
    bmw e38 735,nissan 300zx z32 twin turbo
    Skąd
    Melton Mowbray uk
    no wlasnie dwa razy psikalem,plynem do hamolcow i jakims sprayem do czyszczenia i nie znalazlem nic.bylem w aso bmw i wlasnie od nich wiem ze jest AIR LEAK ale gdzie to juz nie powiedza.

  5. #35
    Początkujący Użytkownik Awatar messiah
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    83
    BMW
    bmw e38 735,nissan 300zx z32 twin turbo
    Skąd
    Melton Mowbray uk
    jak pisalem wczesniej,dostaje lewego powietrza i SOLENOID VALVE BANK 1.pojechalem na sprawdzenie bledow do servisu bmw i powiedzieli,ze BANK 1 TIMING OUT.mechanik ktory mi to robil rozebral samochow i powiedzial,ze VANOS JEST DO WYMIANY.i teraz pytanie na jakiej podstawie tak sadzi?wydaje mi sie ze jest zle ustawiony ,bo ani nie klekocze czasem jak zapalam silnik zawarczy i tyle.dodam ze auto do 3 tys.obrotow rusza bez problemu zbiera sie i jedzie zwawo.przed naprawa i po naprawie mialem problem zeby zmienil biegi powyzej 3tys.czyli musze odpuscic na chwile gaz i juz jest ok.dalej ciagnie.czy to moze robic vanos??DESPERACKO POTRZEBUJE JAKIS SENSOWNYCH PODPOWIEDZI!!

  6. #36
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez messiah Zobacz posta
    no wlasnie dwa razy psikalem,plynem do hamolcow i jakims sprayem do czyszczenia i nie znalazlem nic.bylem w aso bmw i wlasnie od nich wiem ze jest AIR LEAK ale gdzie to juz nie powiedza.
    Nasluchiwac zmian pracy to sobie można. Podłączasz tester np zwykły obd ( ob ile twoje auto ma) i psikajac oglądasz zmiany stft, jak zasysa w danym miejscu to będzie korygować mieszankę w danym momencie. Psikaj po wszystkim co ma kontakt z powietrzem lub jest nim zasilane. Szukaj na zimnym bo potem się uszczelnia. Parę razy pisałem na forum jak tego szukać (wpisz stft lub korekty krótkoterminowe w wyszukiwarkę). ... Albo wymień wszystkie gumy rurki,oringi od powietrza w silniku za 1000zl + robota i miej spokój w tym temacie "na zawsze". Co wymienić znajdziesz niejedna listę, ja polecam opcje max.

  7. #37
    Początkujący Użytkownik Awatar messiah
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    83
    BMW
    bmw e38 735,nissan 300zx z32 twin turbo
    Skąd
    Melton Mowbray uk
    wszystko fajnie pieknie ale ja mieszkam w uk tu za 1000zl.to nic nie mozna.ale dzieki za podpowiedz.jest takie urzadzonko,ktore wprowadza bialy dym i koles mi znalazl nieszczelnosc na jednym wtrysku.wymieni wszystkie.

  8. #38
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    No to niech te wszystkie części kosztują 1500 (ew. Zamów w pl z dostawą do UK). Jak to mówi prezydent nasz "trzeba zmienić pracę i wziąć kredyt "... albo zmienić auto :-P

    Siwy dym to sobie możesz ;-) , tylko powiedz mi jak zobaczysz że z uszczelki czy rurki od środka pod spodem kolektora wlatuje /wylatuje ? :-P ...dlatego wydaje mi się ze innej metody niż elektroniczny tester to nie ma. Ja miałem dziury że na zimnym to aż strzelało z wydechu i gasł i nikt tego nie potrafił znaleźć "klasycznymi " metodami przez 3 lata. Obserwować pracę silnika i zmiany obrotów to też można, ale chyba w rzędowej czwórce 1,6 a nie w 4,4l V8 (korekty ltft miałem po +15 %, a zmian w pracy przy psikaniu nie było) . Zastanów się czy chcesz raz wydać 2000 zł (polskie realia, pomóż sobie ile tam razy chcesz ), czy 4x2000zl co pół roku robiąc po lebkach (np wymieniając sama odmę ) i nie tak jak należy , a problem wróci ci i tak na zimę. Kwestia też jak długo chcesz mieć to auto.

    ...wiesz jak cie nie stać to zawsze możesz to zdiagnozować to sam. Kupujesz najprostszy tester czy interface (50 zł + puszkę brak cleanera 10 zł) i testujesz. Tylko co z tego. Wymienisz jedna uszczelkę która przecieka, a tej obok co równie dawno była zmieniana to już nie? wymienisz uszczelki pod kolektorem ale alu rurkę pod kolektorem z kawałkiem gumy już nie? Albo nie wymienisz uszczelki przepustnicy lub oringow gdzieś? To tylko proszenie się oten sam problem za chwilę.

    ..to dotyczy problemu lewego powietrza a nie innych o których piszesz.

  9. #39
    Początkujący Użytkownik Awatar messiah
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    83
    BMW
    bmw e38 735,nissan 300zx z32 twin turbo
    Skąd
    Melton Mowbray uk
    musze sie zgodzic z toba shebi,odbieram auto od tego niby mechanika i sam powymieniam te uszczelki

Podobne wątki

  1. [silnik] BMW 735i M62B35TU ZAPYTANIE - VANOS ?! - FILMIK
    Przez gba w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 27-07-2015, 21:38
  2. INPA 3.x czy INPA 5.x - która do BMW e38 , 750 il 2001r
    Przez Chromik1 w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-02-2014, 15:32
  3. [E38] bmw 740i 2001r
    Przez kondzio207 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-12-2012, 21:57
  4. BMW e38 735i
    Przez M@rcin w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 29-01-2010, 17:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •