Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: [E38 740i] Swap Panelu Klimatronika

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar Bumer7
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    19
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Piła

    Post [E38 740i] Swap Panelu Klimatronika

    Witam.

    Zacznę od tego iż znalazłem na forum odpowiedź na moje pytanie ale nie jest ona zbyt wyczerpująca.
    Noszę się z zamiarem kupna używanego panelu klimatronika od użytkownika "bawarczyk88i"
    i chciał bym zrobić tzw swap tego panelu.
    Posiadam panel z pokrętłami i ni jak jak na moje oko oraz gust nie pasuje on do tego samochodu :)
    A teraz moje pytanie.

    Czy wystarczy sama podmiana panelu czyt. wyjęcie starego - wsadzenie nowego + podpięcie kostek oraz wszystkich kabelków i będzie działało?
    Wygooglowałem temat i jedni mówią, że będzie działać, inni mówią, że będzie działało ale nie wszystko, jeszcze inni mówią, że trzeba wymienić całą instalację klimatyzacji,
    a jeszcze inni mówią, że wystarczy wymienić tylko dmuchawę odpowiednią do tego rodzaju panelu klimatronika.
    Proszę o w miarę dokładną odpowiedź/instrukcję jak trzeba to zrobić.

    Poniżej wstawiłem fotki jak wygląda mój panel a jeszcze niżej na jaki chcę zmienić.



    Zdjęcie zapożyczone w celu ekspozycji z aukcji allegro.pl użytkownika BAWARA_2009 / bawarczyk88i

    Pozdrawiam Serdecznie

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    2,120
    BMW
    E65 3.0D
    Skąd
    Barlinek
    Napewno nie bedzie dzialac jak zamienisz tylko panel przeciez to jest zupelnie inna zasada dzialania. Wg mnie musisz miec panel climatronica i nagrzewnice do niego. Prujesz deche, wymieniasz nagrzewnice do niej podlaczasz panel i powinno dzialac. Jest jeszcze opcja ze bedzie trzeba dolozyc troche instalacji ktorej obecnie w samochodzie moze nie byc. Nie wiem jak z kodowaniem ale chyba powinno ruszyc bez kodowania ale tego pewny nie jestem.

    Na moj gust to bardziej od pokretel klimy do samochodu nie pasuje izolacja na kierownicy i od tego bym zaczal :)
    Mam taka kiere w swojej najstarszej ciezarowce 1.8mln km...
    Pzdr.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Patrykus
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    144
    BMW
    B30,B44 obecnie B28
    Skąd
    Warszawa
    Musisz wywalić cała nagrzewnice od manuala i wstawić nagrzewnice sterowaną z klimatronika. Inaczej nic nie będzie działać. Po za tym navi 16:9, dobre wyposażenie i klima manualna?

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar Bumer7
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    19
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Piła
    Izolacja na kierownicy to tylko rozwiazanie tymczasowe :)
    Według rozkodowango Vin-u nawigacja była fabrycznie zamontowana ale widocznie były właściciel zamienił tą mała kwadratową na 16:9
    Mnie również zadziwiło mnie dlaczego jest duża navi a klima jest manualna.
    Ogólnie samochód wymaga dużo serca żeby jakoś to wszystko wyglądało :)

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    2,120
    BMW
    E65 3.0D
    Skąd
    Barlinek

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Bumer7 Zobacz posta
    Izolacja na kierownicy to tylko rozwiazanie tymczasowe :)
    Według rozkodowango Vin-u nawigacja była fabrycznie zamontowana ale widocznie były właściciel zamienił tą mała kwadratową na 16:9
    Mnie również zadziwiło mnie dlaczego jest duża navi a klima jest manualna.
    Ogólnie samochód wymaga dużo serca żeby jakoś to wszystko wyglądało :)
    Ja tymczasowe to luzik :)
    Glowa do gory wlozysz troche kasy i serducha i bedzie oki :)
    Powodzenia

  6. #6
    Początkujący Użytkownik Awatar Bumer7
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    19
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Piła
    Jeżeli chodzi o mnie to jestem strasznym pedantem i bardzo dużą uwagę przywiązuję do takich detali jak kierownica, stan tapicerki, a nie daj boże jak zobaczę gdzieś kurz lub ktoś właduje mi się do samochodu z buciorami i zostawi kupę piachu... AAAAaaaa biała gorączka gwarantowana :)
    Ogólnie to jeszcze poza wnętrzem trzeba doprowadzić do stanu używalności skrzynię biegów gdyż przy wolnej jeździe po mieście po ruszeniu w momencie zmiany na 2 bieg skrzynia za długo myśli i przestawia się w tryb awaryjny i ciągnie non stop na 3 lub 4 biegu... Pomaga ponowne uruchomienie silnika. No i jest mały problem na postoju. Obroty nie falują ale trzęsie całą budą. Ciul wie dlaczego. Ale do tego z czasem dojdę i mam nadzieję, że będzie Git :)
    Pierwsze co zrobię to przeniosę ten nieszczęsny korek od gazu w jakieś bardziej ustronne miejsce.

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar jaro5
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Skąd
    radom
    Ja kiedyś dawno temu robiłem taki zabieg w mojej 740i z 1994r.Musisz zakupić nagrzewnice z instalacją co jest na niej.Po wymianie tylko wpinasz w instalacje auta i bedzie działało.Nic nie trzeba kodować.

  8. #8
    Vip Vip Awatar dealer25
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,610
    BMW
    e66 750Li
    Skąd
    Wałcz

    Post

    Cytat Zamieszczone przez jaro5 Zobacz posta
    Ja kiedyś dawno temu robiłem taki zabieg w mojej 740i z 1994r.Musisz zakupić nagrzewnice z instalacją co jest na niej.Po wymianie tylko wpinasz w instalacje auta i bedzie działało.Nic nie trzeba kodować.
    nie był bym tego taki pewny, ja musiałem kodować w mojej byłej e38, bo klima sie nie chciała włączyć

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar jaro5
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Skąd
    radom
    Ja nie kodowalem.Kto 15 lat temu coś kodował ???
    było E21 316,E30 320,E32 730,E32 750,E34 540,E38 740i,E36 M3 3.0,E39 ALPINA 3.2.E65 745i, X3 3,0si

  10. #10
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez jaro5 Zobacz posta
    Ja nie kodowalem.Kto 15 lat temu coś kodował ???
    Trzeba kodowac, to ze moze ci sie dziwnym trafem udalo bo najprawdopodobniej dawca byl podobny nie oznacza ze wszedzie bedzie dzialac

    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

Podobne wątki

  1. Zmiana panelu klimatronika
    Przez slaw w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 14-07-2015, 20:48
  2. [klima] wymiana panelu klimatronika
    Przez kruger32 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-03-2012, 21:50
  3. Podświetlenie panelu klimatronika ?
    Przez maniek42 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 31-03-2011, 18:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •