Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Wątek: Regeneracja/naprawa Vanosów M62B35tu Kogo byście polecili ?

  1. #11
    Początkujący Użytkownik Awatar Kyniu94
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    85
    BMW
    e38 99r m62b35TU
    Skąd
    Konin

    Post

    Cytat Zamieszczone przez hatecraft Zobacz posta
    Zaraz, zaraz, na aukcji regenerują za 599zł a Klinika rząda 2000?
    Łot de fak???

    Ja też robię za 600zł, jakby co...

    Robisz za 600zł ok, ale gdy bym do Ciebie przyjechał to w tej cenie rozbierzemy i złożymy auto? Mogę je nawet sam rozebrać, chodzi mi po prostu o czas. A jeśli wszyscy chcą żeby wysłać im vanosy no ok, tylko czy dam rade ściągnąć i założyć vanosy bez specjalistycznych blokad?

    teraz przeczytałem poradnik http://www.beisansystems.com/procedu..._procedure.htm to ustawienie rozrządu prawie nie możliwebez blokad..
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 09-02-2015 o 23:59

  2. #12
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Kyniu94 Zobacz posta
    Robisz za 600zł ok, ale gdy bym do Ciebie przyjechał to w tej cenie rozbierzemy i złożymy auto? Mogę je nawet sam rozebrać, chodzi mi po prostu o czas. A jeśli wszyscy chcą żeby wysłać im vanosy no ok, tylko czy dam rade ściągnąć i założyć vanosy bez specjalistycznych blokad?
    Nie - tylko tamta wypowiedź zabrzmiała, jakby Klinika robiła za 2000 to samo co ja za 600... ;)

    Co do ceny za całość - w stylu "płacisz i wymagasz" - to 2000 jest jak najbardziej dobrą ceną, o ile obejmuje wymianę wszystkiego co jest w procedurze Beisana, a nie same koła łańcuchowe.
    Sam bym może zrobił za 1500, ale nie mam wygodnego stanowiska, tylko zagracony garaż z kanałem na własne potrzeby.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  3. #13
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    tutaj http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=1&t=136425 piszą że Beisan wytrzymuje 70tys i pada, więc może spróbuj tych co podałeś

  4. #14
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    Widzę, że mocno kombinujecie. Można dostać oryginał z ASO z Litwy w cenie 1970 PLN za sztukę. Spokojnie przy dwóch, trzech kompletach zejdą z 15% z tego, a możę więcej. To się robi nieco ponad 3k za dwie sztuki z ASO nowe, wymiana to moment I po sprawie. A temat rozwiązany do końca życia auta.

    A robiłem zamówienie zbiorowe pare tygodni temu...:) Pomyślcie o tym I się zorganizujcie.

    Jak ma wyrzymać 70 tyś I kosztować 2k to uważam to za bezsensowaną operację.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 10-02-2015 o 07:29
    pozdrawiam Bartek

  5. #15
    Początkujący Użytkownik Awatar Kyniu94
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    85
    BMW
    e38 99r m62b35TU
    Skąd
    Konin
    A odnośnie oleju, warto jeszcze spróbować? Bo jeżdżę na full syntetyku 5w40 i myślałem nad zmianą na 10W40, nazwy nie pamiętam bo był lany w Aso, musiał bym zajrzeć na kartkę.

  6. #16
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    I będziesz silnikowi robił krzywdę półsyntetykiem tylko dlatego, że masz klepiący vanos? O ile olej w ogóle pomoże w co wątpię, bo przy wysokiej temperaturze czy olej mineralny, czy sysntetyczny podejrzewam, że będzie podobnie w tym przypadku. To w końcu tylko uszczelnianie pracy tłok/cylinder.
    pozdrawiam Bartek

  7. #17
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Cytat Zamieszczone przez Bartos Zobacz posta
    tutaj http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=1&t=136425 piszą że Beisan wytrzymuje 70tys i pada, więc może spróbuj tych co podałeś
    Dotyczy M54 a nie M62, więc w ogóle nie ten silnik i nie te VANOSy.
    Ponadto - BMW przyznało, że VANOS w M62TU ma wadę konstrukcyjną, ale z racji przejścia na Valvetronic, wypięli doopę na tę sprawę. "Ot i cała historyja".

    Bronić Beisana nie zamierzam, ale zastanówcie się nad jednym:
    Nikt nie robił VANOSów M62 dopóki nie zrobił Beisan. A teraz to "każden mundry" i robi pod swoim szyldem. Wniosek: konkurencja nie jest lepsza od Beisana, skoro wszyscy od niego skopiowali.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  8. #18
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa

    Post

    Original wytrzymuje około 200kkm (akurat mniej więcej tyle samo co reszta rozrządu i okolicznych dupereli), ale kosztuje 2500/szt.
    Czyli doliczając robocizne x3 zamiast x1 + uszczelki duperele itp, x3, i regeneracja x3, wychodzi pi razy drzwi na to samo... :-P

    Tak czy inaczej vanosy trzeba robić, silnik chodzi równiej, bardziej gładko, ciszej i 10-15%? mniej pali... przynajmniej u mnie na nowych od miesiąca :-D
    Ostatnio edytowane przez shebi ; 10-02-2015 o 21:31

  9. #19
    Początkujący Użytkownik Awatar Kyniu94
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    85
    BMW
    e38 99r m62b35TU
    Skąd
    Konin

    Post

    Cytat Zamieszczone przez shebi Zobacz posta
    Original wytrzymuje około 200kkm (akurat mniej więcej tyle samo co reszta rozrządu i okolicznych dupereli), ale kosztuje 2500/szt.
    Czyli doliczając robocizne x3 zamiast x1 + uszczelki duperele itp, x3, i regeneracja x3, wychodzi pi razy drzwi na to samo... :-P

    Tak czy inaczej vanosy trzeba robić, silnik chodzi równiej, bardziej gładko, ciszej i 10-15%? mniej pali... przynajmniej u mnie na nowych od miesiąca :-D
    Chce je zrobić właśnie ze względu na przede wszystkim słaby dolny zakres obrotów, co za tym idzie spalanie w mieście +1,5-2L na trasie też jeszcze więcej bo wcześniej przy 160km/h po autostradzie komputer pokazywał 8.6L (realnie około 9L) a teraz około 11.8, skrzynie nawet zauważyłem że częściej i wyżej redukuje ze względu na ten słaby dół.. No i na postoju na rozgrzanym silniku już słychać Diesla trochę.. Wole to zrobić niż czekać aż się rozsypie. Jutro będę dzwonić do Kliniki BMW zapytam jak oni to widzą i ile by sobie zażyczyli. Pozdrawiam

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik Awatar bladyatl
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    369
    BMW
    e38 740i 99r
    Skąd
    warszawa
    Daj znać ile powiedzą w klinice.

Podobne wątki

  1. naprawa/regeneracja zmieniarki
    Przez Raqil w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-04-2013, 14:25
  2. [wnętrze] Co byście wybrali
    Przez luki730i w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-07-2011, 12:42
  3. [elektronika] Naprawa/ regeneracja czujnika PDC.
    Przez cneuha3 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-06-2011, 09:27
  4. [silnik] Regeneracja sprezarki w e38 740d, kogo polecacie, na co uwazac ?
    Przez Wiesław w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-06-2011, 19:41
  5. M62TUB44 naprawa VANOSów
    Przez lukasz740 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-05-2010, 19:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •