Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: szyba czołowa!! wymiana, rodzaje ?

  1. #1
    Vip Vip Awatar co arti
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    251
    BMW
    750 il
    Skąd
    Włocławek

    szyba czołowa!! wymiana, rodzaje ?

    Witam wszystkich!! koledzy mam takie pytanko .Pękła szyba czołowa czy są jakieś rodzaje szyb.Bo przy zgłaszaniu szkody zadają milion pytań. A morze by się udało zamontować jakąś lepszą Pozdrawiam!!![/b]
    B-ędziesz M-iał W-szystkie

  2. #2
    Jest kilka rodzajów. Zależy to przede wszystkim od tego czy masz czujnik deszczu, czy masz ją podgrzewaną, czy ma zielony pasek na górze (chociaż to chyba jest standard). Także różnice zależą od wyposażenia. Generalnie szyba (Pilkington, Securit) z zielonym paskiem, podgrzewaniem i sensorem deszczu kosztuje ok 700zł. W ASO ok 1600. Jeszcze jedna uwaga. Są dwa rodzaje czujników deszczu. I to też musisz sprawdzić jeśli go masz bo trochę się cana szyby różni w zalezności od jego rodzaju. Ale niewiele.
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  3. #3
    Vip Vip Awatar co arti
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    251
    BMW
    750 il
    Skąd
    Włocławek
    mam czujnik i mam pasek ale podgrzewana chyba nie jest bo jak włączam podbrzewanie to nadmuch leci na nią cała parą .a gdzie sprawdzić jaki mam czujnik?
    B-ędziesz M-iał W-szystkie

  4. #4
    Co do podgrzewania to jeszcze zerknij na szybę po wycieraczkami. Jeśli jest podgrzewana to będzie tam widać kilka żył grzewczych takich jak ma tylna szyba.
    A czujniki to chyba po prostu jeden był przed liftem a drugi po lifcie. Ale nich to ktoś jeszcze potwierdzi :)
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  5. #5
    Vip Vip Awatar ArekLand
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    747
    BMW
    E38 2.8i "Zender"
    Skąd
    Leszno
    Co do podgrzewania to "szybownik" powiedział mi, że każde E38 to ma (no chyba, że się mylił). Co do paska zielonego to Ja na przykład nie mam w swojej a szyba orginał.

    Mi też pękła, ale pojechałem szybko (bo pęka coraz dalej przy jeździe) do nawiercania (koszt 50zł) i teraz mam szybę z pęknięciem 20cm do ( tak powiedział "szybownik ) pierwszego spotkania z policjantem służbistą. U "szybownika" koszt szyby 600zł wymiana 100zł.

  6. #6
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Hej,są wszystkie szyby są podgrzewane na dole to standard , róznia się tym czy mają pasek zielony ,czy mają czujnik i gdzie go mają tzn umiejscowienie czujnika może sie różnić o pare milimetrów w pionie - trzeba to zmierzyć ;D Jak bedziesz wymieniał szybe to kup w serwisie oryginalne podkładki pod nia ,bo beż nich po wymianie bedzie Ci szumieć ,albo korodowac w koło szyby ,bo nie będzie odpływu wody ,te podkładki kosztuja grosze


    > P.S. szyba na śląsku z wymianą 640 zl z czyjnikiem przyklejonym ,nie kupuj bez czujnika bo sie go nie da przykleic dobrze

  7. #7
    Vip Vip Awatar FuBu
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,394
    BMW
    E38 728i Sport Indywidual
    Skąd
    Jaworzno [PL] / Peterborough [UK]
    Blog
    3
    Ja też mam swoją szybę do wymiany :) jest juz zamówiona na wtorek

    dobrze ze w UK ubezpieczenie za nią płaci nie tracąc przy tym zniżek

  8. #8
    7ka
    Gość
    niedawno wymienialem wiec troche cos wiem na temat

    mialem u siebie szybe z sensorem desczu,podgrzewaniem,pasek zielony-firma Pilkington cena z zalozeniem i gorna uszczelka (bardzo istotne) 1100zl w Wawie

    ogolnie jest wiele szyb..

    najdrozsza to szyba lekko fioletowa - klimakomfort-podgrzewana, czujnik deszczu,czujnik xenon

    dokladnie nie wiem jaki koszt ale pan ktory mi montowal powiedzial ze bardzo droga.. mysle ze ponad 1000euro

  9. #9
    Cytat Zamieszczone przez 7ka
    najdrozsza to szyba lekko fioletowa - klimakomfort-podgrzewana, czujnik deszczu,czujnik xenon
    A nazywa się solaryjna czy jakoś tak ;)
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  10. #10
    7ka
    Gość
    chyba Solar czy cos takiego jak pisze Damias

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •