Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: bmw e65

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar IMPEX1950
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    665
    BMW
    Rolls Royce Phantom
    Skąd
    RADZIONKÓW

    Post bmw e65

    Czy ktoś z was wie ile procent mocy zabiera spięte wisko w bmw?
    Mam swoje do wymiany bo włącza sie kiedy chce, odpalam rano auto i jest zapiete przez jakieś 30 sekund.... potem jak sie auto nagrzeje to też (ta druga opcja jest prawidłowa)

    Podczas gdy wisko sie zepnie jest duża różnica w osiągach, m.in. samochód mam wrażenie staje się ciężki i gorzej wkręca się na obroty.

    ciężko mi to napisac ale moje odczucie jest takie jakby przy spiętym wisko miało 350 km zamiast deklarowanych 440.

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    A teraz w zimę też Ci sie włącza ????? Rano na chwilę to jest ok ale potem to tylko w upał latem ale nie zimą.
    Moc auta spada niestety ale znacząco.

  3. #3
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    Ale wisko się rozpina powyżej 3 tyś obrotów, oczywiście trwa to chwilę. W normalnej jeździe nigdy nie odczuwałem problemów, jeżeli wisko było sprawne. Jeżeli się nie odpina to w końcu się wirnik połamie, bo nie jest stworzony do takich obciążeń.

    Zimą wisko też się normalnie włącza, nie ma w tym nic dziwnego, w końcu w mieście, czy latem czy zimą jest niski przepływ powietrza jak się stoi w korkach. Dla silnika nie ma znaczenia, czy jest +20, czy -20, bez wymuszonego chłodzenia i tak go zagotujesz.
    pozdrawiam Bartek

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar IMPEX1950
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    665
    BMW
    Rolls Royce Phantom
    Skąd
    RADZIONKÓW
    ja to rozumuje tak, ze wisko przy odpaleniu moze sie spiąc na 3-5s, a potem nie powinno się zapinać wcale , dopiero aż sie silnik mega nagrzeje, a ono spina mi sie co chwile, wystarczy ze stane na światłach i jest spięte.
    Moc przy tym znacząco spada.
    teraz jest pytanie czy kupic sobie nowego behra z hurtowni czy w aso oryginał dedykowany, praktycznie to to samo tylko cena w aso 800 a hurtownia 250.

  5. #5
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Ja swego czasu oddałem trzy Behre, albo spinało za późno, albo wcale, albo cały czas. Kupiłem z polecenia z forum Merca chińskie SRL i działa rewelacyjnie od lat. A kosztowało raptem 100 PLN, a nie ponad 400 jak Behr.

    A jak temperatura otwarcia termostatu? Wisko reaguje na ciepło z chłodnicy, jak jest za ciepło to i ono będzie się częściej włączać. Teraz raczej nie powinno się tak często spinać, jak piszesz na każdych światłach, jeżeli bilans cieplny w silniku jest prawidłowy. Oczywiście jak pociśniesz od świateł do świateł i postoisz na hamulcu to musi, bo jakieś chłodzenie silnik musi mieć.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 01-02-2015 o 21:46
    pozdrawiam Bartek

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar IMPEX1950
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    665
    BMW
    Rolls Royce Phantom
    Skąd
    RADZIONKÓW
    nie wiem, termostatu nie mam jak sprawdzić, zastanawia mnie praca wentylatora klimy który sie powinien włączyć jako dodatkowe chłodzenie, lecz nie zaobserwowałem jego pracy, albo jest tak cichy albo zdupczony, (nawet przy włączonej klimie nie słysze elektrycznego wentylatora)

  7. #7
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Ten wentylator klimy pomaga tylko w ekstremalnych przypadkach, generalnie nie powinien się włączać, jeżeli klima nie jest włączona. Co innego z nią, ale i tak jest sterowany PWMem, więc przy niskich obrotach na pewno nie będzie go słychać.
    pozdrawiam Bartek

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Chinskie faktycznie są ok tylko przy każdym trzeba pamiętac żeby przed montazem stało w pozycji pionowej min 12godzin

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar YBSA
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    433
    BMW
    730d 2001r.
    Skąd
    WPZ
    W zimke nawet przy -15st, jak stoję w korku (W-wa) wiskoza załącza się. Rozpina dopiero po ok 10sek od ruszenia.

    - mamo, mamo, dlaczego ci ludzie klękają?
    - bo to jedzie BMW e38 synku...
    -------------------------------------------------
    ///M-Sport Individual

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków

    Post

    Cytat Zamieszczone przez miro Zobacz posta
    Chinskie faktycznie są ok tylko przy każdym trzeba pamiętac żeby przed montazem stało w pozycji pionowej min 12godzin
    Czy przypadkiem nie jest tak, że sprzęgło wiskotyczne ZAWSZE powinno być przechowywane w pozycji pionowej?

    Kojarzę u nas jakąś zwiększoną liczbę przypadków wadliwych produktów z Behr - które były wymieniane podobno "bez słowa".

    Przymierzam się właśnie do zakupu wisco z Behr/Hella i zastanawiam się jaki będzie wynik loterii, ponoć jedno na 3 nowe działa.
    Czarne e32 w benzynie!


Podobne wątki

  1. [E65/66] bmw e65
    Przez axlrose3512 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-11-2013, 19:51
  2. [E65/66] bmw e65
    Przez bydlak w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-10-2013, 22:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •