Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Witam

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    118
    BMW
    e38 735i 99r
    Skąd
    Szczecinek/Szczecin

    Post Witam

    Witam, jestem nowy na tym forum. Grzebie sobie troszkę po tym forum co i jak z racji, że przymierzam się do kupienia E38 2.8. Jak już się naczytałem niektórzy nie są za bardzo za tym silnikiem z racji tego, że nie ma tzw. "kopa" jak na taką budę ale z pewnością mi wystarczy ;)
    Ew. jakieś może 3.0D, niedługo chciałbym dodać w sekcji o allegro kilka przykładów by spece z tego forum, mogli się wypowiedzieć co sądzą i które autko jest godne większej uwagi.

    To chyba tyle co chciałem powiedzieć, a tak poza tym to Witam wszystkich serdecznie :)

  2. #2
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    W I T A M

    o 2,8 najczęściej mówią CI co go nie mieli :) taka specyfika forum :)
    Ale spokojnie daje radę a mało tego jest zaskakująco oszczędna ni i mało awaryjna
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    118
    BMW
    e38 735i 99r
    Skąd
    Szczecinek/Szczecin
    Wiem właśnie to zauważyłem po wypowiedziach niektórych osób na temat 2.8, nie potrzebuje nie wiadomo jakiej mocy, tylko wygody i komfortu a 2.8 jak najbardziej się na da, tylko jeszcze się zastanawiam odnośnie 2.8 i gaz/lub samo 2.8 :)

  4. #4
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    wg mnie 2,8 na tyle mało pali że gazowanie zdrowego silnika nie ma sensu
    Ale jeśli chcesz to i ta operacja nie będzie dla 2,8 czymś specjalnie utrudniającym eksploatacje
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Hen
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    187
    BMW
    728i E38
    Skąd
    Duchnów/WOT
    Witam! Spokojnie bierz 2.8, silnik naprawdę daje radę z budą e38, i do tego również jest oszczędny ale i bezawaryjny. Pod maską jest luźno i nie trzeba się męczyć jak by coś trzeba było grzebać.
    Ja swoją mam od 3 miesięcy i zero problemów, po przejechaniu 4tys km śr. zużycie paliwa mam 10,6L, a nigdzie w trasy się jeszcze nie wybierałem tylko krążenie po rejonie.

  6. #6
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Witam. Bierz 2.8 jak będziesz podróżował w max 2 osoby. Kilka razy miałem autko pełne to niestety mocy brakowało ale ogólnie miło wspominam. Do użytkowania na co dzień w zupełności wystarczy.

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    2,120
    BMW
    E65 3.0D
    Skąd
    Barlinek
    Cytat Zamieszczone przez ADASIO Zobacz posta
    W I T A M

    o 2,8 najczęściej mówią CI co go nie mieli :) taka specyfika forum :)
    Ale spokojnie daje radę a mało tego jest zaskakująco oszczędna ni i mało awaryjna
    Witam na forum.
    ja sie wypowiadalem - mialem 2x2.8 tyle ze w e46.
    silniczek malo awaryjny i stosunkowo prosty w naprawie.
    jesli tobie mocy wystarcza to szukaj zdrowej sztuki i bedziesz zadowolony.
    piszac w innych postach wyrazalem swoje zdanie co do mocy ktorej dla mnie w 2.8 jest za malo. To tylko tyle. Nie kazdy do szczescia potrzebuje v8...

    r6 tak jak Koledzy pisza jest oszczedny wiec ja bym kuchenki nie zakaldal ale to tylko ja :) 2.8 dobze znosza instalacje gazowa...
    powodzenia.

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar MC1
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    1,584
    BMW
    Ex - E 36 325i coupe, E 39 530D individual, teraz E 65 730D
    Skąd
    Otwock
    Witaj, spokojnie też nie musisz bać się diesla.....jeżeli kupisz w miarę zadbanego to będziesz zadowolony szczególnie z momentu obrotowego którego jest mnóstwo. W mieście dieslem jeździ się świetnie bo nie trzeba kręcić wysokich obrotów a bardzo fajnie się 7er zbiera :-). Pzdr
    Moja 7er zdobywczyni I miejsca w kategorii E65 na zlocie Ślesin 2014.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    82
    BMW
    MB W211 2.7 CDI ex: E38 728iA 1999r.
    Skąd
    Warszawa
    Mam 2.8 po lifcie cztery lata i rzeczywiście silnik jest mało awaryjny. Na dobrą sprawę wykonywałem tylko naprawy eksploatacyjne plus wymiana chłodnicy ponieważ uderzył w nią pęknięty pasek i się rozszczelniła oraz uszczelka pod podstawą filtra oleju. Co do mocy bądź tez jej braku, mi w zupełności wystarczy 2.8. Wiadomo, że nie jest to wyścigówka ale spokojnie daje sobie radę z tą budą. Moja w momencie zakupu posiadała instalację Prinsa oraz wtryskiwacze Keihina. Całość spisuje się bez zarzutu.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar skandyone
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    267
    BMW
    E66 750Li 08' Alpinweiss III JAPAN
    Skąd
    Kurów / Lublin
    u mnie w lutym mija rok jak mam e38 i jestem bardzo zadowolony, sporo w nia wsadzilem ale z "wlasnych zachcianek" nie z przymusu, tak jak u poprzednika siekan tez mam instalacje PRINS i wtryski KEIHIN i bardzo dobrze sie sprawuje, roznicy nie ma czy gaz czy benzyna, szczerze polecam 2.8, kazdy mowi ze "kula" a jednak na prawde daje sobie rade, z nie jedną e34 2.5 wygralem mimo ze jest 500kg lzejsza i ma tyle samo koni.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •