Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: m52 sprawdzanie sond lamda , jakie wartosci? telepie silnikiem. film

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    537
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    rabka zdrój
    Blog
    1

    Post m52 sprawdzanie sond lamda , jakie wartosci? telepie silnikiem. film

    witam , od pewnego czasu moje 2.8 zaczeło delikatnie wibrować na obrotach biegu jałowego , pracuje na wszystkie cyl. i generalnie jest ok ale nie chodzi tak gładko jak kiedys , kładąc reke na silniku wyraznie czuć wibracje , i w środku też da sie to wyczuć . mam gaz stag 4 , i na gazie zdecydowanie równiej pracuje. po porannym odpaleniu pierwszy kilometr jazdy nie wkreca sie tak ochoczo i szarpie troche przy odpuszczaniu gazu ( manual)

    wymieniłem świece i dalej to samo , na szybkiego znajomy podpioł pod kompa i coś mówił zebym sprawdził połaczenie sond .

    wiec poczytałem jak to zrobić i wychodzi ze na jednej walnieta grzałka sondy i zawiesza sie na wartości 4.70 - 4.73 podczas gdy na drugiej ciagle zmieniaja sie wartości

    sonda 1 https://www.youtube.com/watch?v=Kfdi...ature=youtu.be


    sonda 2 https://www.youtube.com/watch?v=6djC...ature=youtu.be

    i teraz nie wiem czy ta druga działa poprawnie ? po odpieciu sond silnik nie reaguje . czy stag 4 ciagnie sygnał z sond ? wydaje mi sie ze tak , ale dlaczego wtedy by na gazie pracował lepiej?

    sondy sprawdziłem mierzac oporowosc grzałki ( brak pzewodności na jednej) oraz podpinajac kabel miernika jeden do masy a drugi do czarnego kabla sondy.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    963
    BMW
    e32 m30b35
    Skąd
    zachpom kalisz pom
    Blog
    1
    ta sonda ktora stoi w miejscu jest uszkodzona

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BsijZabsij
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    508
    BMW
    E38 728i manual, ex e34 525tds
    Skąd
    Mazury
    Miałem niedawno ten sam problem. Wymień tą, której wartość stoi. Ja kupiłem używkę za 50 zł i śmiga do tej pory :) Dojście nie najgorsze, do jednej dojdziesz bez podnoszenia auta, do drugiej na cegłach bez problemu. Tylko zwróć uwagę na numer części. Żeby dwa razy nie demontować wsadź aparat z lampą w rejony sondy i nacykaj zdjęć ;) Numer musi się dokładnie zgadzać (niekoniecznie z tej samej wersji silnikowej, z innych może też pasować).
    Obecnie E38 728i 1995 manual, dunkelblau. Poprzednio E34 525tdsA 1992, granitsilber-metalic.
    Moje autko: http://7er.pl/showthread.php/33145-W...151#post395151

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    537
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    rabka zdrój
    Blog
    1
    pojechałem do znajomego i kupiłem sonde z silnika który na 100% działał sprawnie , załozyłem do siebie i hmmm... kultury pracy silnik raczej nie zmienił ;-( teraz pokazuje prawidłowe dane dla dwóch sond , ale dalej po wyłaczeniu dmuchawy w środku i oparciu jednej nogi o dzwi drugiej o tunel ( tylko wtedy mozna wyczuć) dalej czuć minimalne wibracje i kładac rece na silniku czuc tak jak by nie chodził idealnie gładko. tylko teraz juz mnie wiem czy sie doszukuje czy tak ma być.. jak chodza wasze 2.8? jak dodam gazu od "0" do 2 -2.5 tyś. i puszcze nagle to słychać lekkie szczały do wydechu przy schodzeniu z obrotów

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BsijZabsij
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    508
    BMW
    E38 728i manual, ex e34 525tds
    Skąd
    Mazury
    Każdy m52 rasowo strzela przy schodzeniu z obrotów (a szczególnie to słychać w e38 => podwójny wydech...). Różnicę powinieneś zauważyć w spalaniu i w mocy auta, nie powinien też kopcić teraz. R6 ma wysoką kulturę pracy ale bez przesady, idealnie gładko to v12 chodzi, także zawsze jakieś delikatne wibracje wyczujesz. A jeśli są większe niż być powinny to wcale to nie musi być przez sondę :]
    Obecnie E38 728i 1995 manual, dunkelblau. Poprzednio E34 525tdsA 1992, granitsilber-metalic.
    Moje autko: http://7er.pl/showthread.php/33145-W...151#post395151

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    317
    BMW
    E36 323i, E38 735i
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Wykasuj adaptacje po wymianie, jeśli nie było błędu sondy to ECU cały czas zubażało mieszankę na ten bank gdzie sonda wskazywała 4,70V, no i poleciała Ci adaptacja na tym banku - dlatego może Ci telepać silnikiem.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    537
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    rabka zdrój
    Blog
    1
    no bledu własnie nie było tylko na wykresach stała ta sonda. odpiołem akumulator wczoraj na noc , wystarczy ? czy musze kompa podpinać ?

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    537
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    rabka zdrój
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez BsijZabsij Zobacz posta
    Każdy m52 rasowo strzela przy schodzeniu z obrotów (a szczególnie to słychać w e38 => podwójny wydech...). Różnicę powinieneś zauważyć w spalaniu i w mocy auta, nie powinien też kopcić teraz. R6 ma wysoką kulturę pracy ale bez przesady, idealnie gładko to v12 chodzi, także zawsze jakieś delikatne wibracje wyczujesz. A jeśli są większe niż być powinny to wcale to nie musi być przez sondę :]
    albo to wina duzych przebiegów e38 i mysle ze mogą być też juz wydechy w środku powypalane i temu szczela ;-)



    sory za posta pod postem ale nie wiem jak usunąć

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BsijZabsij
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    508
    BMW
    E38 728i manual, ex e34 525tds
    Skąd
    Mazury
    Właśnie, kolega dobrze zauważył, zapomniałem powiedzieć o skasowaniu adaptacji... Ja to zrobiłem INPĄ zaraz po wymianie sondy.

    Cytat Zamieszczone przez neo386 Zobacz posta
    albo to wina duzych przebiegów e38 i mysle ze mogą być też juz wydechy w środku powypalane i temu szczela ;-)



    sory za posta pod postem ale nie wiem jak usunąć
    Znajomemu w 328i z 240k oryginalnego przebiegu w stanie ogólnym igła też strzela ;) Zawsze biorę sobie to jego auto za wzór i jak już tam się dzieje coś podejrzanego to już po prostu ten typ tak ma bo tam po prostu nie ma prawa być nic nie tak :) Bo gość MEGA dba o auto, brałbym od niego to e46 w ciemno i za 30k.
    Ostatnio edytowane przez BsijZabsij ; 27-01-2015 o 11:27
    Obecnie E38 728i 1995 manual, dunkelblau. Poprzednio E34 525tdsA 1992, granitsilber-metalic.
    Moje autko: http://7er.pl/showthread.php/33145-W...151#post395151

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    537
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    rabka zdrój
    Blog
    1
    no to jutro podjade na kompa , zobaczymy jak bedzie pracował ;-)

Podobne wątki

  1. [elektryka] Jakie świece do M52
    Przez Łukasz86 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 10-12-2017, 08:32
  2. [silnik] Telepie silnikiem przy odpalaniu
    Przez Monster w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 07-02-2014, 21:53
  3. Prawdopodobny problem z odmą (telepie silnikiem)
    Przez Kubcikus w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 23-11-2012, 17:20
  4. Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 24-09-2012, 21:57
  5. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-09-2012, 22:53

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •