Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 48 z 48

Wątek: Padła skrzynia 5ph24 ( automat e38 735< 235 km )

  1. #41
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    32
    BMW
    E38 735 i M62
    Skąd
    Opole
    No kicha jest totalna, zobaczymy...

  2. #42
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Cytat Zamieszczone przez tonieperz Zobacz posta
    Skrzynia wymieniona, kupiłem używkę( niby niecałe 200 000 najechane... Auto jeździ do przodu, zmienia biegi, działa, niby wszystko git... Ale zaczął się problem z wstecznym tym razem :D
    Nie wiem, tak jakby się ślizgało sprzęgło. Ledwo wyjechałem tyłem z garażu podziemnego... Gaz do oporu, a auto ledwo się toczyło pod tą górkę na wstecznym. Czasem jak cofam słychać jakieś stukanie z tyłu... Z deszczu pod rynne.. Hehe
    Możliwe, że to sprzęgło się źle ułożyło czy coś ?? Pozdrawiam !!!
    ... to jest właśnie powód, dla którego wdrażam się w naprawę skrzyń biegów ... :)
    Właśnie kończę pierwszą 5HP24 po dłuższej przerwie. Jak zatrybi, wrzucę fotorelację. :]

    Ciśnienie oleju w koszu F jest za niskie.
    Jak tak dalej pójdzie to spalisz tarczki i nawet na płaskim nie pojedziesz 1 centymetra do tyłu.

    Optymistyczna wersja:
    Powodem może być zakleszczony "check-ball". To się zdarza w 5HP24. Zeby to zweryfikować, trzeba zdjąć miskę olejową, filtr i wyjąć "valve body" (sterowanie / mechatronikę / płytę sterującą - różnie to nazywają). Po jej rozkręceniu wyjdzie co i jak. UWAGA: trzeba mieć uszczelkę na wymianę.

    Jaki jest plus? Ano taki, że nie musisz wyjmować całej skrzyni.
    Jaki jest minus? Ano taki, że musi się tym zająć ogarnięty mechanik.

    Jeśli check-ball jest OK, a ciśnienie nadal za niskie, to skrzynia do zrzutu...
    Przyczyną wtedy jest (najczęściej) uszkodzenie tłoka F.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  3. #43
    Początkujący Użytkownik Awatar melomaster
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    64
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    Koln
    Hejka. Zrobilem maly eksperyment, wiec dla wiedzy ogolnej podziele sie.
    Prawde mowiac juz ciezko mi postawic teze co jest zle a co dobre hihi.
    Historia taka ze walnalem lisa i rozwalilem chlodnice oleju skrzyni. Kapalo sobie po trochu bo nie zauwazylem od razu, az zrobilo sie tak malo oleju ze slizgala sie jak na lyzwach, szarpanie mega, nie zmieniala na koniec juz biegow. Pomyslalem ze nie da sie jej juz uratowac wie eksperyment niechcacy wyszedl.
    Wiec zmienilem chlodnice, nie inwestowalem juz w zadne filtry i wymiany oleju. Miala jakos sie potoczyc z Boza pomoca pare tygodni az cos kupie.
    Mam olej zolty na 100%, ale nie dostalem takiego, wiec kupilem cos o podobnych specyfikacjach, byl rozowy. Wlalem 2 litry, okazuje sie za malo. Z powrotem do sklepu po wiecej, pech chcial ze kupilem poprzednio ostatnie 2 litry. Wiec dokupilem litr od mercedesa dedykowany jakis - zielony. Wlalem i jeszcze malo. Mialem w bagazniku plyn do wspomagania atf czerwony wiec zapakowalem i tego jeszcze 1,5 litra do odpowiedniego stanu.
    Ok, proba skrzyni, a tu ku zdziwieniu dziala.
    I malo powiedziane, dziala tak jak przed kolizja, zadnego szarpniecia, przeciagania lub opoznienia!
    Dobra mysle, niech sie potoczy jeszcze troche. I tak oto juz minelo juz od marca 8 miesiecy i ok 15tys przelecianych km i dziala jak fabtyka!
    Co wy na to?

    Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

  4. #44
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    Ja na to, fajnie że oleje były mieszalne ze sobą i nie zrobiły sera w skrzyni, ale skoro ona tak cię kocha, ze nadal działa to zalej jej nowy zalecany :)

  5. #45
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    129
    BMW
    BMW E38 735i
    Skąd
    Mazury
    Witam tez mam problem z skrzynia 5hp24 mam 300 tys na liczniku od 50 tys skacza mi obroty przy rownej jezdzie z 2 tys na 1800 obrotow tak faluje olej patrzylismy i brakowalo po dolaniu sie nie poprawilo mysle ze jak by troche sie pogorszylo nawet podobno wandler do wymiany chyba bede jezdzil dalej az sie rozpadnie calkiem jak myslicie.Pozdrawiam

  6. #46
    Początkujący Użytkownik Awatar melomaster
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    64
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    Koln
    Opisz troche dokladniej co sie dzieje, przy jakich predkosciach, jaka czestotliwosc tych skokow, czy czuc jakies szarpniecia, cokolwiek.

    Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

  7. #47
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    przyglądnij się dobrze konwerterowi, bo chyba się kończy

  8. #48
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2015
    Posty
    12
    BMW
    BMW 7 E38 735i
    Skąd
    Polska
    moja zaś do tyłu jedzie jak należy ale przy wrzuceniu biegu na D obroty rosną, jest uderzenie z tyłu pojawia się błąd i skrzynia wchodzi w tryb awaryjny. Miał ktoś tak? Skrzynia to też 5hp24 z 735i z 1996r.

Podobne wątki

  1. automat skrzynia nie ciągnie do przodu e38 735
    Przez robert w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 24-11-2018, 12:28
  2. M70 skrzynia padła...
    Przez gwb w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-09-2014, 01:42
  3. BMW E38 740D Padła skrzynia ???
    Przez bayerische w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 03-11-2012, 20:32
  4. [mechanika] manual skrzynia padła
    Przez ariusz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-10-2009, 21:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •