Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 48

Wątek: Padła skrzynia 5ph24 ( automat e38 735< 235 km )

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    185
    BMW
    740i
    Skąd
    PWR
    A prędkościomierze wam działały, czy leżały na glebie? Jak mi padł ABS, to wraz z padem prędkościomierza, miałem od razu tryb awaryjny. Po wyjęciu modułu ABS, stale tryb awaryjny. W błędach skrzyni, sysfail i brak informacji o prędkości samochodu. Skoro nie ma info o prędkości, to skrzynia nie może pozwolić na wrzucenie jedynki, lub dwójki. Bo jeśli samochód jest w ruchu, może zniszczyć silnik. Zapinany jest więc bieg 4ty.
    Być może sterownik padł w taki sposób, że jeszcze tą informację przekazywał, pomimo tego, że wszystkie systemy były w passive mode. Jest to możliwe. Ale po wyjęciu całkowitym sterownika ABS, skrzynia moim zdaniem nie ma prawa działać inaczej niż w trybie awaryjnym. To dla bezpieczeństwa silnika.

  2. #22
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    mi padł czujnik lewy tył czyli od prędkości, oczywiście prędkości nie pokazywał, tzn jadąc ok 90km/h pokazywał ok 20km/h

    u wujka w ogóle nie było sterownika, był wyjęty, tam nic nie działało, licznik, prędkość itp. Skrzynia pracowała idealnie,

  3. #23
    Początkujący Użytkownik Awatar melomaster
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    64
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    Koln
    Od padniętego czujnika abs skrzynia nie wariuje.
    Od złego doboru wys opon i tp, jak np założenie zapasówki do 18" - błąd typu - tryb awaryjny i nie wrzuci powyżej 2 czy 3 biegu, nie pamiętam już ale biegi zmienia.
    O zmianie oleju nie bede polemizował bo żal czasu. Każdy robi jak uważa a świadkeim byłem 5 przypadków padania skrzyni po tygodniu do miesiąca po wymianie, łącznie ze swoją byłą. Moja obecna ma przelatane ponad 0.5 melona i chodzi idealnie. W niej najwyżej zmienie skrzynie jak padnie ale oleju na pewno nie!
    P.s. kto porównuje olej w skrzyni z silnikiem? Najpierw niech sobie poczyta jaka funkcje spełnia olej w tych dwóch różnych agregatach. W silniku olej smaruje, a w skrzyni pełni rolę hydrauliczną. Olej nie traci właściwości hydraulicznych baaaardzo długo a prawie nigdy w stopniu nie spełniającym standard więc padam na twarz ze śmiechu czytając jak ktoś zmienia olej co 60kkm :D a czytałem już nie raz.
    U kolegi zaczął bym od stanu oleju ale na 99% obstawiam zaworki lub kasetę. Zapchany układ i biegów nie zmienia, usterka następuje zwykle nagle beż żadnych objawów a 3 bieg jest na głownej ośce że się tak wyrażę więc jest zawsze póki przyczyną zatrzymania się jest zużycie tarczek w skrzyni.
    Głowną przyczyną zły dobór oleju bo nawet różne ASO sugerują różne oleje. Nie będę już się rozpisywał na ten temat ale jest tego mnóstwo w sieci ze od tego do tego roku z taka a taka nalepką to taki, a ta nalepka to nie wymienny i tp.
    Ci którzy fartem trafili odpowiedni olej cieszą się że skrzynia się nie zatrzymała(zbędny komfort myśli że mają świeży olej) :D

    Złota reguła - jedzie bez żadnych objawów? - NIE WSADZAJ PAZURÓW! - co jakiś czas sprawdzić stan - dolać - AMEN!
    Pozdrawiam.

  4. #24
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Jeśli ktoś od nowości zmieniałby olej co 60tkm jak zaleca producent skrzyni, to nie miałby problemów ze skrzynią.
    Usterki pojawiające się po wymianie oleju to coraz częstszy problem. Wynika to chociażby z faktu, że często robi się tzw. statyczną wymianę oleju, a to powoduje, że stary z nowym olejem mieszają się.
    Nowy olej ma też lepsze właściwości myjące co potrafi wypłukać już istniejące zanieczyszczenia i spowodować problemy.

    Olej hydrauliczny także się zużywa. To on przenosi moment obrotowy. Może nie ma do czynienia z przedmuchami z komory spalania, ale też nie ma łatwo.


    Dobrym przykładem są stare amerykańce, gdzie producent zalecał wymianę oleju. Skrzynię jeżdżą do dzisiaj, bardzo często nie powodując żadnych problemów, pracują na zwykłym Dexronie II.

    Nowsze skrzynie to wyższe ciśnienia, a więc wymagania stawiane parametrom olejów też wyraźnie wyższe
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  5. #25
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Ja się może nie znam ,ale w poprzedniej 5hp18 wymieniałem olej co około 60 tys , przy ostatniej wymianie olej przy spuszczaniu był prawie czysty ,skrzynia chodziła perfekcyjnie.

    Olej tez chłodzi skrzynię bo ciśnieniu towarzyszy temperatura ,więc nowy olej zawsze będzie lepiej chłodził , dlatego skrzynia ma szansę dłużej pożyć.

  6. #26
    Doświadczony Użytkownik Awatar Martynka
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    1,232
    BMW
    735 iL
    Skąd
    Zabrze

    Post

    Cytat Zamieszczone przez melomaster Zobacz posta
    P.s. kto porównuje olej w skrzyni z silnikiem? Najpierw niech sobie poczyta jaka funkcje spełnia olej w tych dwóch różnych agregatach. W silniku olej smaruje, a w skrzyni pełni rolę hydrauliczną. Olej nie traci właściwości hydraulicznych baaaardzo długo a prawie nigdy w stopniu nie spełniającym standard więc padam na twarz ze śmiechu czytając jak ktoś zmienia olej co 60kkm :D a czytałem już nie raz.
    Tylko uważaj na ząbki jak już będziesz padał. Jak chcesz już, żeby ktoś coś poczytał to radzę również Tobie zajrzeć do lektury budowy ASB. Gdyby było jak mówisz to olej byłby wieczny, ale w automacie oprócz tego, że jak to powiedziałeś "pełni rolę hydrauliczną" to nie jest to jego jedyna rola. Tak więc jeżeli byłby tylko ściskany i popychany to może i by się nie starzał, natomiast we wnętrzu skrzyni pełni on również rolę chłodziwa dla wielu elementów ciernych, i właśnie element cierny jest tu jako słowo klucz.
    Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem...

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik Awatar maxtoto
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    352
    BMW
    740iA M62TUB44 S2, 530iA M54
    Skąd
    Poltoriko
    Hehe dokładnie, uważaj na zęby bo mózgu nie da się uratować :P. Wymiana oleju i filtra to dobry sposób na utrzymanie swojej skrzynia automatycznej w dobrej kondycji.
    Broń Masowego Wyprzedzania

  8. #28
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    4
    BMW
    E65 735i
    Skąd
    Chrzanów
    Witam. Mam e66 od nowości. Zrobiłem juz 330 tys i nigdy oleju nie zmieniłem. Skrzynia jak na razie pracuje doskonale

    Wysłane z mojego Q10 przy użyciu Tapatalka

  9. #29
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    A ja mam 270 tyś km i chcę zmienić olej statycznie - zrobić to 2 razy by mieć 90%oleju wymienione. Co do dynamicznej wymiany to nie jestem przekonany czy w warunkach garażowych da się to zrobić dobrze.

  10. #30
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    90
    BMW
    E38 740i '98
    Skąd
    Gdynia
    Ja robiłem statycznie ale na 3 razy: wymiana - 100km przejechane - wymiana - 800km przejechane - wymiana razem z filtrem. Kupiłem bańkę 20l, spokojnie starczyło.


    Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Podobne wątki

  1. automat skrzynia nie ciągnie do przodu e38 735
    Przez robert w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 24-11-2018, 12:28
  2. M70 skrzynia padła...
    Przez gwb w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-09-2014, 01:42
  3. BMW E38 740D Padła skrzynia ???
    Przez bayerische w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 03-11-2012, 20:32
  4. [mechanika] manual skrzynia padła
    Przez ariusz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-10-2009, 21:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •