Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: E65 2003r - JAK WYŁĄCZYĆ PODUSZKĘ PASAŻERA DLA DZIECKA ?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    9
    BMW
    E65 745Li
    Skąd
    Wejherowo

    Post E65 2003r - JAK WYŁĄCZYĆ PODUSZKĘ PASAŻERA DLA DZIECKA ?

    Witam, może ktoś pomoże - jutro żona sama jedzie z małą do lekarza, nie mam pojęcia jak jej wyłączyć poduchę na miejscu pasażera, auto mam tydzień - nigdzie nie mogę znaleźć wątku

  2. #2
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Z tego co wiem nie da się tego zrobić...

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    9
    BMW
    E65 745Li
    Skąd
    Wejherowo
    Kurde co Ty mówisz :/ nie wesoły news, aż dziwne, aby w aucie tej klasy nie było takiej opcji jestem trochę w szoku, w byle jakim hatchbacku można wyłączyć... może jakiś trick typu przytrzymać coś ileś sekund

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    185
    BMW
    740i
    Skąd
    PWR
    Po pierwsze primo, fotelik tyłem do kierunku jazdy instalujemy z tyłu. Chyba, że masz czworaczki, to wtedy szacun/współczuj.
    Wyłącznika nie ma. Teoretycznie dlatego, bo jest mata zajętości, której się nie uruchomi poniżej (iluś tam kilo, 10może, nie wiem...). W praktyce lepiej nie ryzykować. A jak musisz i nie masz np kanapy lub pasów z tyłu, to fotel na maksa do tyłu. Chyba, że się da zamontować tez przodem do kierunku, to wtedy spoko.

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar Martynka
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    1,232
    BMW
    735 iL
    Skąd
    Zabrze
    Bo ogólnie odchodzi się od wyłączników, zbyt dużo ludzi zginęło bo właściciel auta zapomniał włączyć, w żadnym aucie na rynek amerykański wyłącznika nie ma a unia też od tego odchodzi.
    Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem...

  6. #6
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,299
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    Wyjmij bezpiecznik.
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    9
    BMW
    E65 745Li
    Skąd
    Wejherowo
    Mroova81 no właśnie tylko czytałem, że dla Policji podstawą jest wyłączenie poduszki, nawet jak odstawisz na maxa fotel. Fakt, patrząc pod kątem bezpieczeństwa można zapomnieć ją aktywować z powrotem, tylko jadąc np drogą szybkiego ruchu czy w korku nie da się zareagować na dziecko, które ma się na kanapie metr za nami i tu jest problem. Bezi da się wyłączyć bezpiecznik wybranej poduchy? Mamy jakąś pewność, że reszta wtedy zadziała ?

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar Martynka
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    1,232
    BMW
    735 iL
    Skąd
    Zabrze
    Szczerze, to dla Policji w Polsce wyłączenie nie ma żadnego znaczenia, chodzi o błędy w Naszej ustawie.

    Art.45.2 Mówi:
    Kierującemu pojazdem zabrania się:
    przewożenia w foteiku ochronnym dziecka siedzącego tyłem do kierunku jazdy na przednim siedzeniu pojazdu samochodowego wyposażonego w poduszkę powietrną dla pasażera

    I to koniec, o wyłączniku nic nie ma jeszcze i tyle. W unijnym prawie jest mowa o aktywnej poduszce, u nas tylko o poduszce choc ma się to zmienić. Jest więc przepis, wiem, że absurdalny ale jednak żywy, jak trafisz na idiotę służbistę to Cię ukarze i ma do tego podstawy. Możesz co najwyżej nie przyjąć mandatu i się odwoływać.

    Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem...

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    300
    BMW
    e38 4.4iLA, było e32 3.0 m60
    Skąd
    Bydgoszcz
    Cytat Zamieszczone przez Martynka Zobacz posta
    Szczerze, to dla Policji w Polsce wyłączenie nie ma żadnego znaczenia, chodzi o błędy w Naszej ustawie.

    Art.45.2 Mówi:
    Kierującemu pojazdem zabrania się:
    przewożenia w foteiku ochronnym dziecka siedzącego tyłem do kierunku jazdy na przednim siedzeniu pojazdu samochodowego wyposażonego w poduszkę powietrną dla pasażera

    I to koniec, o wyłączniku nic nie ma jeszcze i tyle.
    A jak dla mnie ma to sens. Skąd mamy pewność, że nie wystąpi awaria poduszki nawet wyłączonej jak przewozimy małe dziecko. Mam rocznego synka i też woziłem go w nosidełku z tyły teraz mamy fotelik i może siedzieć z przodu, przodem do kierunku jazdy.

    Pozdrawiam

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    511
    BMW
    E65 740d, 335i, 750dX
    Skąd
    LU
    Wg polskiego prawa mozesz i miec wyjeta poduszke a i tak moga sie przy... czepic.

Podobne wątki

  1. Fotelik dla dziecka.
    Przez ACS w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 14-01-2015, 21:19
  2. [pozostale] Fabryczne Webasto - jak to działa? jak to wyłączyć? Instrukcje ?
    Przez Konrado w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-09-2013, 08:32
  3. jak wyłączyć ABS ?
    Przez swiezawskipiotr w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 15-09-2011, 09:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •