Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: [ elektronika] BMW e38 chyba problem z ews

  1. #1
    Banned
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    90
    BMW
    BMW E38 740 IL
    Skąd
    Chorzów/Końskie

    [ elektronika] BMW e38 chyba problem z ews

    Witam tak jak pisalem wczesniej w poscie autko nie chcialo odpalic.Po wymianie bateri w kluczyku i odysie chodzilo jeden dzien.Na komputerze wykazalo ze silnik nie widzi wogole modulu Ews i moje pytanie jest? Jakie sa objawy padnietego ews.Dodam ze rozrusznik kreci i po odpieciu klem z akumulatora autko nawet na chwile zaskoczylo doslownie na 2 sek i juz pozniej nic.Rozrusznik caly czas kreci autko nie odpala pompa dziala ,nie ma iskry na swiecach sprawdzilem juz to.Koledzy co radzicie czy kupic ews uzywany czy z serwisu,dodam ze jak dzwonilem do serwisu to mi powiedzieli ze trzeba auto przyprowadzic bo oni nie sa w stanie mi zamowic ewsu chociaz podawalem im vin.Powiem ze rok temu wymienialem kluczyk i wklad to stacyjki gdyz potrafil sie calkiem obrucic.Dziekuje bardzo za wszystkie sugestie i pomoc :papa: autko to bmw e38 long 740 z silnikeim m62 b44 automat

  2. #2
    7er Freak Awatar Greg38
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,298
    BMW
    F02 750LxD E65 745i Prins VSI E38 740i Prins VSI
    Skąd
    DE/PL
    Blog
    18
    teoretycznie jak Ews jest zepsuty to i rozrusznik nie powinien krecic...a jako ze i autko chcialo odpalic to tym bardziej dziwne.

    Gdzie robiles diagnoze? Moze Interfejs jest do kitu....

    Sprawdz sterowanie silnika...moze padnal czujnik polozenia walu rozrzadu...
    Pozdr.

    Greg38

    UWAGA! Pomagam poprzez forum a nie PW lub GG! Masz pytanie - załóż temat i prześlij link a postaram się odpowiedzieć!




    http://7er.pl
    http://bmw.n-sacz.pl
    http://bmw-diag.pl
    http://obd-can.pl
    http://auto-diag.de

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    1
    BMW
    728
    Skąd
    gliwice

    ews

    • nie dawno wymienilem u siebie ews na nowy orginal w serwisie i koszt nowego to 308zl.+120 za zaprogramowanie.a objaw byl taki ze po zaparkowaniu auta gdzies w miescie na 15-20min.,to po powrocie nie moglem zapalic,rozlanczalem wtedy minusowa kleme i czekalem az sie zresetuje .czas oczekiwania zanim odjade to bylo raz 5min.a raz 1 godz.polecam nowy i bedzie po klopcie

  4. #4
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Wojtku, mój imienniku, witam cię serdecznie i zapraszam do zapoznanie się z p.5 regulaminu.
    Przedstawianie się nie jest przymusowe lecz b.mile widziane. Może się zdarzyć, że nikt nie będzie odpowiadał na twoje posty. :)
    Gra muzyka

  5. #5
    Banned
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    90
    BMW
    BMW E38 740 IL
    Skąd
    Chorzów/Końskie
    Troszke mnie tu nie było jeśli chodzi o temat wystarczy podjechac do serwisu z dowodem rej. i ews przysylaja z fabryki w niemczech wystarczy go wpiac i wszystko dziala :) Koszt chyba cos ponad 300 zl wiec nie dajce sie zrobic w konia nikomu :P

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    13
    BMW
    było E-32 730 V8. Będzie E-38
    Skąd
    Półwysep Helski
    Witam. Jestem tu nowy i mam takie zapytanie może troszkę banalne no ale niestety dla mnie nie znane. Co to jest ten EWS? :unsure: Pozdro

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    73
    BMW
    e38 730 v8
    Skąd
    warszawa
    ja mam podobny problem ze swoja e 38 v8 3.0 najpierw odpalala a teraz wogule nie chce jutro sprawdze czujnik walu
    a napiszcie co to EWS bo ja tez nie wiem

  8. #8
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    EWS w dużym skrócie to "czarna skrzynka" która m.in. sczytuje kod z kluczyka i jeśli się nie zgadza to odcina napięcie od cewek. Podobna sytuacja jest gdy sam w sobie EWS jest uszkodzony. Kupowanie używki to nieporozumienie. Jeśli chcesz zachować oryginalne kluczyki to EWS jest kodowany w Monachium, a zlecenie takiej operacji może dokonać wyłącznie właściciel pojazdu.
    Gra muzyka

  9. #9
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    EWS jest to nazwa immobilzera w BMW. To urządzenie odczytuje kod transpondera umieszczonego w kluczyku. W przypadku nie rozpoznania kluczyka odcina rozrusznik i wysyła informację do sterownika silnika o nie zezwoleniu rozruchu.
    Nie odcina zasilań bezpośrednio poza rozrusznikiem.
    Można je naprawiać. Jestem w stanie wymienić EWS zachowując wszystkie dane ze starego o ile jeszcze żyje. Po tej naprawie wszystko zostaje w oryginale i można zamawiać bez problemu klucze z serwisu.
    Początkowo były w czarnych obudowach. Zmieniono trochę rozwiązania i obudowę na białą.
    Teraz już EWS się nie stosuje. Jego funkcję przeją CAS.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •