Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Zatrzaśnięta klapa bagażnika

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    57
    BMW
    740i E38
    Skąd
    Dziesławice

    Post Zatrzaśnięta klapa bagażnika

    Mam problem dzisiaj moja miała mi odkurzyć w bagażniku bo naprawiam zabudowę audio i kilka kabli było na wieszku, ale chociaż większość była zaizolowana i nie wiem czy jakąś zware gdzieś zrobiła czy co bo akumulator się rozładował i nie mogłem otworzyć bagażnika, naładowałem przez klamry na silniku i klapa nadal się nie chce otworzyć ( nie mam hydrauliki tylko domykanie elektryczne) nic nie daje żadnego odgłosu po wciśnięciu guziku w kabinie i na piloci, tylko z prawej strony słychać jakieś dziwne pykanie i chociaż akumulator był już naładowany teraz byłem jeszcze raz spróbować otworzyć to się okazało ze jest już rozładowany (kluczyk do klapy nie pasuje awaryjnie nie otworze)

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BsijZabsij
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    508
    BMW
    E38 728i manual, ex e34 525tds
    Skąd
    Mazury

    Post

    Pewnie zwarcie w układzie elektrycznego domykania klapy :) Spróbuj zdjąć tylną kanapę i półkę i dostać się tam od środka auta. (U mnie byłby problem, w przegrodzie jest tylko mała dziurka do rękawa na narty, ale rękę byś tam wsadził i się dostał do tych kabli jeśli rzeczywiście są na wierzchu... - nie wiem czy tak jest w każdym e38)
    Spróbuj jeszcze zlokalizować bezpiecznik od tego układu i wyłącz go - akumulator Ci szlag trafi jeśli tego nie zrobisz. (Dziwne, że udało się naładować akumulator przy zwarciu, powinno spalić prostownik !)
    Ostatnio edytowane przez BsijZabsij ; 22-01-2015 o 17:06
    Obecnie E38 728i 1995 manual, dunkelblau. Poprzednio E34 525tdsA 1992, granitsilber-metalic.
    Moje autko: http://7er.pl/showthread.php/33145-W...151#post395151

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    57
    BMW
    740i E38
    Skąd
    Dziesławice
    bezpieczniki pod maską ok reszta w bagażniku a niby jak mam wejść przez tył jak jest przegroda

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BsijZabsij
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    508
    BMW
    E38 728i manual, ex e34 525tds
    Skąd
    Mazury
    Chyba źle mnie zrozumiałeś - masz WYJĄĆ bezpiecznik od domykania klapy... A co do przegrody, to napisałem Ci, że jest otwór przewidziany na rękaw na narty i ręka+latarka spokojnie tam wejdzie...
    Jak opuścisz tylni podłokietnik i odczepisz maskownicę tego otworu (jest przypięta na rzep u góry), to zobaczysz fragment osłony przegrody, który albo jest oderwany (jak u mnie) albo nacięty do oderwania na kształt rękawa na narty. I jesteś jedną ręką w bagażniku ;)
    Ostatnio edytowane przez BsijZabsij ; 22-01-2015 o 18:09
    Obecnie E38 728i 1995 manual, dunkelblau. Poprzednio E34 525tdsA 1992, granitsilber-metalic.
    Moje autko: http://7er.pl/showthread.php/33145-W...151#post395151

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    244
    BMW
    E38 M60B40 Manual
    Skąd
    Mielec
    Miałem podobny problem . Posać dwóch otyłych znajomych na klapie i spróbuj otwierac klape szarpiąc ją rekoma do góry. Mi pomogło.
    Takie pykanie to siłownik który nie ma siły otworzyć.
    Słaby akumulator lub regulacja zamka w klapie.
    Ostatnio edytowane przez bawarczyk88i ; 22-01-2015 o 18:52

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    12
    BMW
    730IL E38
    Skąd
    Gorzów Wlkp
    Też tak miałem wystarczyło ją docisnąć a jak klapa ma zbyt duży docisk to sama powinna się otworzyć.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    41
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    Bydgoszcz
    a moj problem z klapą okazal sie taki ze zapodałem 12v na modul pod schowkiem na pin ktory jest odpowiedzialny za domykanie klapy, i silniczek zakrecil a klapa pyk do gory, tez nic nie reagowalo nawet cykniecia nie bylo a kluczyk poprostu nie pasowal do zamka

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    57
    BMW
    740i E38
    Skąd
    Dziesławice
    Zaraz idę szarpać z dwoma paszo-jadami zobaczymy a razie czego gdzie dokładnie jest ten moduł i który to pin ?

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    57
    BMW
    740i E38
    Skąd
    Dziesławice
    dociskanie szarpanie nic nie dało nasmarowałem zamek WD40 i się okręcił tylko ze kręci się jak i w lewo tak i w prawo bez oporu tak już myślałem ta tylna blenda nie jest droga tylko czy jak ją zdemontuje to będzie dojście do zamka?

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    290
    BMW
    e38 m62b35
    Skąd
    olsztyn
    od zewnątrz nie ma widocznych mocowań zamka także raczej nic nie da jej zdemontowanie. zresztą na logikę zbyt łatwo byłoby coś ukraść z bagażnika.

Podobne wątki

  1. [karoseria] Klapa bagażnika
    Przez peys w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 13-10-2015, 12:49
  2. zatrzaśnięta klapa bagażnika
    Przez tomalkowal w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 29-05-2012, 19:04
  3. Złosliwa klapa bagażnika???
    Przez radosss88 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-09-2010, 19:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •