Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Przerobienie panelu

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Husarz
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    248
    BMW
    e38 740i M62B44
    Skąd
    Brzeg

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    2,120
    BMW
    E65 3.0D
    Skąd
    Barlinek
    Wszystko sie da ale moim zdaniem musialbys wymienic bardzo wiele elementow i roboty przy tym nie malo. Gra niewarta swieczki.
    Poczekaj az ktos jeszcze napisze ale manuala na klimatronika to raczej bardzo ciezko.
    Pzdr.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Husarz
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    248
    BMW
    e38 740i M62B44
    Skąd
    Brzeg
    Bo właśnie jest nietypowa z 1997 wiekszosc ma klimatronika a ta akurat ma manuala
    I sie zastanawiam czy kupic czy nie

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    27
    BMW
    ex e39 M52b20 09-97r. Obecnie e38 M52B28 2.8i 09-95r i E34 525TDS Touring r.prod. 02.95
    Skąd
    wielkopolska , Opalenica

    Post

    Kolego 1 zdjęcie to zwykła klima jednostrefowa a na drugim masz klimatronik dwustrefowy i żeby zamontować to z 2 zdjęcia i żeby wszystko działało to jest sporo pracy i trochę kosztów bo musisz wywalić swoją nagrzewnice kupić taką do klimatronika 2strefy zamontować to wszystko do kupy na pewno jakieś kabelki poprowadzić a raczej wiązkę całą do klimatronika i moduł który odpowiada za sterowanie tym wszystkim i będzie trzeba dokodować to wszystko do autka Tak z mojej skromnej wiedzy moge podpowiedzieć . Zmiana samego panelu ci nic nie da inaczej są wysterowane klapki w nawiewach inaczej sterowanie nadmuchem jak kolega wczesniej napisał nie opłacalne i sporo roboty a jeśli się mylę to niech koledzy mnie poprawią i podpowiedzą koledze
    Ostatnio edytowane przez shampoo ; 21-01-2015 o 23:22

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    2,120
    BMW
    E65 3.0D
    Skąd
    Barlinek
    Cytat Zamieszczone przez Husarz Zobacz posta
    Bo właśnie jest nietypowa z 1997 wiekszosc ma klimatronika a ta akurat ma manuala
    I sie zastanawiam czy kupic czy nie
    Troche niefajnie wyglada z galkami :) ale klimatronik nie jest niezbedny...
    Jesli reszte wypasu ma rowniez nienajlepsza to bym sie zastanowil zeby pózniej nie zalowac i nie pchac za duzo kasy w doposazanie.
    No chyba ze jest to nieziemska perelka a brakuje jej tylko klimatronika :)
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 21-01-2015 o 23:30

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Husarz
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    248
    BMW
    e38 740i M62B44
    Skąd
    Brzeg
    No to chyba warto poczekac na inna bo z tego co napiał shampoo to sie przeraziłem ;)

  7. #7
    Początkujący Użytkownik Awatar LoloCK
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    82
    BMW
    E38
    Skąd
    Kielce
    Ten manualny panel nie wiem od czego jest, a klimatronik zdaje się od E36. Z E36 do E38 dobrać panel będzie ciężko zamontować.
    Kolega w E46 panel manualny zamienił na klimatronik i wszystko działało. Z opinii słyszałem, że istnieje ryzyko pomyłki klawiszy np. włączając nawiew na nogi, załącza się nawiew na szybę itp. Już w E34 pokrętła były na potencjometrze, więc nagrzewnicą sterowało napięcie, a nie linki. Gdybym miał pokrętła w swoim E38, to próbowałbym zmienić na klawisze.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Husarz
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    248
    BMW
    e38 740i M62B44
    Skąd
    Brzeg
    za duzo roboty bedą szukać dalej ;)

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    27
    BMW
    ex e39 M52b20 09-97r. Obecnie e38 M52B28 2.8i 09-95r i E34 525TDS Touring r.prod. 02.95
    Skąd
    wielkopolska , Opalenica
    Masz kolego opis kolegi 525d jak on to zrobił
    Zmiana klimatyzacji z 4 pokrętel na klimatronik instrukcja

    Witam przedstawię instrukcje dołożenia klimatronika do e38. Zrobiłem taką operację i wbrew pozorom nie jest trudna.
    Co będzie potrzeba:
    - Kompletna nagrzewnica (czyli całe to pudło z wiązką która jest przyczepiona do nagrzewnicy)
    - panel klimatronik przed liftem albo po zakodowaniu poliftowy, ja założyłem przedliftowy moje auto z 95r ale będę zmieniał na poliftowy było to opisywane na forum,
    - kratka środkowa przednia od wersji klimatronik
    - kratka środkowa tylna od wersji klimatronik
    Tyle jest części nagrzewnica może być od anglika jest identyczna panel tez działa bez problemu jedynie 2 przyciski są w innych miejscach da se przekodować.
    Co do robocizny to trzeba zdemontować cala deskę i tunel środkowy następnie od strony komory silnika odpiąć węzę układu chłodzenia 3 sztuki i 2 sztuki węży od klimatyzacji wcześniej wyciągając czynnik. Od strony komory silnika nagrzewnice trzymają 4 nakrętki 8.
    Od środka tylko 2 nakrętki 10 blisko lewarka, należy potem pociągnąć nagrzewnice do tyły jak zeskoczy ze ściany grodziowej należy odpiąć jedną kostkę 4 pinowa po stronie pasażera i jedna bodajże 2 od strony kierowcy ta już nie będziemy wpinać do nowej nagrzewnicy. Składamy wszystko w odwrotnej kolejności wypuszczając sobie wiązkę do tylnego panelu(jest przy nagrzewnicy) i wiązkę do kratki środkowej z przodu również jest. Kostka 4 pinowa po stronie wpinamy we wtyczkę podłączamy panel zostanie jedna wtyczka od zasilania żarówki podświetlenia starego panelu. Składamy wszystko do kupy i cieszymy się klimatornikiem. Co do demontażu deski to na tym filmiku http://www.youtube.com/watch?v=QP9Mwr4kkJw jest to mniej więcej przedstawione, nie zrobiłem zdjęć gdyż nie miałem dostępu do cyfrówki.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Bingo
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    401
    BMW
    E46 320Ci ,A8 D3 4,2
    Skąd
    Harklowa
    Warto przerobić. Nie jest to ani trudne ani bardzo kosztowne. W E46 jest łatwiej i z tego co pamiętam to zamieniałem przewody bo nawiew działał odwrotnie.

Podobne wątki

  1. [M30B30] Przepływomierz przerobienie ?
    Przez mikwawa w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-05-2013, 10:34
  2. [klima] wymiana panelu klimatyzacji
    Przez brunoz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-10-2012, 23:07
  3. [klima] wymiana panelu klimatronika
    Przez kruger32 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-03-2012, 21:50
  4. Przerobienie tylnej kanpay na elektryczna
    Przez dOOm_PL w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-07-2011, 17:31
  5. zmiana panelu klimatronika
    Przez paulo79 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-09-2008, 08:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •