Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25

Wątek: Akumulator 750 V12 -obecnie oryginał 12V 90 ah 900A - chyba żelowy

  1. #21
    Doświadczony Użytkownik Awatar Martynka
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    1,232
    BMW
    735 iL
    Skąd
    Zabrze
    Coś długo kręci, jak widać spadek do 9V jest przez ułamek sekundy, potem trzyma ponad 11V, to tyle do mojej teorii, że nie ma możliwości aby spadek napięcia do 9V był stały bo wtedy by prawie nie kręcił.
    Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem...

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Prezeslaw
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    637
    BMW
    E38 4.0 M60
    Skąd
    Warszawa
    Jak u mnie w M60B40 padał akumulator, to najpierw myślałem, że to rozrusznik - czasem palił od razu, a czasem za np. trzecim razem. Ale jak już pojawiło się "GETRIEBENOTPROGRAMM" i nie zachechłało ani razu, zmianiłem baterię. Polecam VARTĘ Silver (u mnie chyba 110Ah). Te same bebechy, co w akumulatorach BOSCHA, ale cena trochę lepsza i na razie (1,5 roku) żadnych problemów. Dodam, że auto stało nieodpalane przez prawie rok w tym czasie a ładowane było sporadycznie i bateria nie wydaje się być tym przejęta ani trochę.
    To co, że diesel? Pewnie świece zalane;)

  3. #23
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Dużo zależy od sposobu ładowania, nawet jak bateria leży miesiącami.

    Jednym głupim ładowaniem na za dużym prądzie załatwili majstry zeszłej zimy żelówkę za tysiaka 95 Ah 850A wyciągniętą z ML'a, a trzymałem ją specjalnie jakby ktoś potrzebował dużego żelu do jakiejś lochy, pół roku leżakowania nie robiło na niej wcześniej żadnego wrażenia.
    Czarne e32 w benzynie!


  4. #24
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    Cytat Zamieszczone przez Supermen Zobacz posta
    W E38 AGM jest nie wskazany.
    Odgrzebie trochę temat bo muszę kupić nowy akumulator do iveco więc postanowiłem ten większy z 750 5letni przełożyć do iveco a 750 zaopatrzyć w nowy konkretny a mój wybór padł na sznajdera w technologi AGM o pojemności 95ah mam pytanie skąd masz taką informację lub jakie są przeciwskazania zastosowania AGM lub żelu w 750 Moje auto długo stoi żadko jest odpalane czasami 30/50km w miesiąc często się zdarza ze auto ledwo zapali z 2razy odmówiło współpracy głębokie rozładowanie trzeba było z 15minut podładować aby zakręcił więc widok kabla z bagażnika dość częsty i sprawność tego 5latka też pewnie już na wykończeniu


    1 Miejsce
    w konkursie na auto zlotu - Ślesin 2014 w kategorii E38

    3 Miejsce
    w
    konkursie na najładniejsze auto X VIP-owskiego zlotu 2015

  5. #25
    Początkujący Użytkownik Awatar piter2082
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    50
    BMW
    e38 728iA M52TU
    Skąd
    Norway
    AGM jest stosowany w systemach START/STOP, żel sprawdza się najlepiej jako magazyn prądu (np. w samochodach kempingowych). Do E38 najlepiej użyć kwasowej (montowanej fabrycznie) gdyż charakterystyka ładowania akumulatorów AGM/żel jest inna niż kwasowych. AGM/żel ładowny jest większym prądem dłuższy czas niż kwasowa czyli w praktyce instalacja oryginalnie dostosowana do akumulatora kwasowego nigdy nie naładuje do 100% AGM/żel wiec mija się z celem kupowanie droższych akumulatorów AGM/żel. Jeśli zamontuje się akumulator kwasowy do instalacji zaprojektowanej na AGM/żel można ''ugotować'' akumulator (czyli przegrzać).

Podobne wątki

  1. [E38] 750 - chyba kogoś poniosła fantazja :p
    Przez Saillupus w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 15-05-2012, 12:24
  2. BMW 750 ŁADNA 750i Z GRUBYMI SZYBAMI - chyba ciekawa oferta
    Przez avecezarave w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 07-10-2010, 22:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •