Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28

Wątek: Komunikaty bledow - carsoft - interpretacja

  1. #11
    Może się mylę, ale jeśli w tych modułach pokazało Ci błędy, to trzeba by wejśc dalej przez program w każdy moduł i tam powinno być napisane jaki konkretnie błąd się pojawił. Z tym że nie wiem jakie możliwości w odczytywaniu błędów daje carsoft, bo sie na tym kompletnie nie znam, ale wiem że u mnie jak sie gośc podpinał to najpierw pokazało na kompie taką tabelkę z wszystkimi modułami i przy każdym było OK albo NOT OK i potem jak się wchodziło w te moduły przy których było NOT OK to pokazywało wszystkie elementy danego modułu (czujniki, przekaźniki, itp) no i było napisane co jest w danym module nie tak. Ty wymieniłes tylko skróty modułów w których masz jakieś błędy. Aby sie dowiedzieć co konkretnie jest nie halo z danym modułem trzeba wejść w niego i tam patrzeć. Będzie na pewno jakiś kod błędu i napisane co konkretnie jest nie tak. U mnie np. pokazywało błąd w module alarmu i dopiero po wejściu w opcje tego modułu pokazało mi "brak komunikacji głównego sterownika pod schowkiem pasażera z modułem w drzwiach kierowcy"
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  2. #12
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    69
    BMW
    725 tds
    Skąd
    Świdnica / essen - oldenburg
    Soft sciagnelem z sieci jak wielu , interface kupilem na allegro jak wielu ;-) gdyby nie to bylbym nieswiadomy ze cos z autkiem sie dzieje ... i moze bym nikomu d... nie zawracal , ale skoro wiem ze cos jest nie tak to chce wiedziec dlaczego - wiem nie kumam tego wiec pytam ;-) Zanim kupilem ten interface mialem problemy z bagaznikiem i mam do tej pory nie dociaga sie - choc wczesniej dzialalo , strzelil mi ostatnio przewod od ukladu chlodzenia zrobilem sam ( co prawda za lawete z wrocka do mojego garazu sporo zaplacilem ) nie znalazlem odpowiedzi na google ani tu na forum ...

  3. #13
    7er Freak Awatar Greg38
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,298
    BMW
    F02 750LxD E65 745i Prins VSI E38 740i Prins VSI
    Skąd
    DE/PL
    Blog
    18
    Cytat Zamieszczone przez chrisxz
    Soft sciagnelem z sieci jak wielu , interface kupilem na allegro jak wielu ;-) gdyby nie to bylbym nieswiadomy ze cos z autkiem sie dzieje ... i moze bym nikomu d... nie zawracal , ale skoro wiem ze cos jest nie tak to chce wiedziec dlaczego - wiem nie kumam tego wiec pytam ;-) Zanim kupilem ten interface mialem problemy z bagaznikiem i mam do tej pory nie dociaga sie - choc wczesniej dzialalo , strzelil mi ostatnio przewod od ukladu chlodzenia zrobilem sam ( co prawda za lawete z wrocka do mojego garazu sporo zaplacilem ) nie znalazlem odpowiedzi na google ani tu na forum ...
    napisalem Ci wyzej jakiej funkcji Carsofta uzyles i co masz teraz zrobic. ;)
    Wynik odczytu zapodaj do tego tematu!
    Pozdr.

    Greg38

    UWAGA! Pomagam poprzez forum a nie PW lub GG! Masz pytanie - załóż temat i prześlij link a postaram się odpowiedzieć!




    http://7er.pl
    http://bmw.n-sacz.pl
    http://bmw-diag.pl
    http://obd-can.pl
    http://auto-diag.de

  4. #14
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    69
    BMW
    725 tds
    Skąd
    Świdnica / essen - oldenburg
    Mavic , greg38 sorki chlopaki ale podkreslam autko mam od dwoch miechow wiec nie dziwcie sie ze dziecinne pytania zadaje ... Greg skierowales mnie na pewien trop jutro gonie do garazu i sprawdze kazdy modul dokladnie choc carsoft - jak narazie eksperymentuje z tym programem , postaram sie spisac wszystkie komunikaty i przedstawie jak to wyglada - nie lubie jak jest cos nie halo w autku , zawsze staram sie to wyjasnic wiec stad moj post

  5. #15
    A co do bagażnika to było juz na forum
    http://forum.7er.pl/-elektryka-elekt...ght=baga%BFnik
    Może to Ci pomoże
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  6. #16
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    69
    BMW
    725 tds
    Skąd
    Świdnica / essen - oldenburg
    szczeze mowiac to nawet nie wiem - jak narazie co te skruty nazw modulow oznaczaja - pozostale rozgryzlem i mimo ze je kasuje (bledy) pokazuja sie na nowo , zaczynam dochodzic do wniosku ze wpakowalem sie w g ... kupujac ten model - pewnie sporo wydatkow mnie czeka .... no zachcialo mi sie to mam ;-)

  7. #17
    Chłopie, głowa do góry. Pewnie połowa z tych błędów dotyczy jakiś pierdół typu padnięty czujnik czy coś w tym stylu. A druga połowa to jednorazowe błędy spowodowane mrozem albo okresem Twojej Buni :) W g**** to byś się wpadkował kupując alfę 146. Tak to już jest z używanymi autami, że się psują. Jedne mniej, drugie więcej. Na taką ilość elektroniki, czujników, sterowników, modułów i całego tego badziewia jakie inżynierowie z Monachium zaserwowalni nam w E38 to i tak nie ma co narzekać na usterki, bo suma sumarum działa to po tylu latach na prawdę nieźle. A że raz na czas padnie Ci czujka za 80zł czy moduł za 400, coż, tak to bywa z elektroniką i każdego z nas prędzej czy później czekają takie przygody
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  8. #18
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    69
    BMW
    725 tds
    Skąd
    Świdnica / essen - oldenburg
    jey zauwaz ze moj post tez sie wtedy pokazal - wyjasnienia nie znalazlem do dzis ... chyba jestem niereformowalny :-)

  9. #19
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    69
    BMW
    725 tds
    Skąd
    Świdnica / essen - oldenburg
    Jey bledy juz kasowalem ze trzy razy , wiec okresy i mroz raczej nie dzialaja - bunia stoi w garazu a nie pod chmurka ;-) jak ja kupilem to frotke z garazu wystawilem na zewnatrz a bunia zajela jej miejsce ;-) ta marka ma dla mnie szczegolne znaczenie - to moje pirwsze auto - 525 rocznik 78 kupilem w 84r. w niemczech ...

  10. #20
    Nie zauważyłem z tym bagażnikiem. I co, dalej masz z nim problemy? A co do auta, to na wstępie zawsze trzeba coś dołożyć, jeśli sie chce żeby było idealnie. Jednemu sie uda i bedzie musiał wymienić tylko płyny/filtry, a inny dołoży trochę więcej bo się okaże po miesiącu czy dwóch że padło kilka czujników, lambda, moduł.... Fakt, że czasem z tą elektroniką są problemy i nieraz ciężko zdiagnozowac co ją boli. Każdy by wolał mieć same proste usterki, typu wymiana tulei czy czegoś w tym stylu. Od razu słychać że coś się tłucze, jedziesz do mechesa, kanał, szybka diagnoza, wymiana i śmigasz dalej. Ale nie ma tak łatwo. Ja wywaliłem na auto ponad 40 tyś i też mam jakieś tam problemy i staram sie je stopniowo zwalczać, ale mimo to jestem cały zcas zakochany w tym aucie :)
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •