Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: kilka problemów e32

  1. #1

    kilka problemów e32

    Witam mam problemik z elektryką w mojej Bumce jest to 730i z silnikiem m30 rok 90.

    1. Mianowicie ciągły alarm Kuhlwasser stand ( stan poziomu płynu jest OK ) - już nawet wymieniałem czujnik i dalej to samo :(

    2. Nastepnie po ruszeniu TUR Often i Kofferraum Often ( wszytko pozamykane )

    3. Brak oświetlenia bagażnika - nie dochodzi prąd --bezpiecznik spalony ale jak się go wymieni to sie od razu spala tzn. że jest spięcie tylko wg.schematu elektryki jest to ten sam bezpeicznik co do oświetlenia wnętrza a ono działa choć nie do końca poprawnie bo jak ustawimy przełacznik żeby wyłączało się po zamknięciu drzwi to swieci ciągle :(
    ciągle również świeci podswietlenie od guzików elektryki szyb (24h non stop bezwzględu czy auto jest zamknięte czy nie) :(

    Gdyby ktoś mógł pomóc dobrą rada :) z góry wielkie dzięki :)

  2. #2
    czesc!

    Co do kuhlwasserstand - to zewrzyj przewody na czyjnku. Jesli nadal bedzie komunikat, to trzeba przekopac wiazke lub podmienic/naprawic zegary

    co do oswietlenia i komunikatow drzwi/klapa to wine ponosi wlasnie brak bezpiecznika od oswietlenia bagarka. Ten pod kanapa tylna. Pali sie, poniewaz jest zwarcie - jak piszesz, a zwarcie jest najczesciej w wiazce co idzie do klapy i po prostu kable przelamuja sie ze starosci przy zawiasie klapy tylnej. Sprawdz to, uzupelnij bezpieczniki i powinno byc OK

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    69
    Czujnik od wody można rozebrać - w środku jest kontaktron, a idące do niego druciki lubią skorodowac i się przerwać. W najgorszym wypadku cena kontaktronu to 2PLN i chwila na wymianę... Sam wymieniałem i działa wyśmienicie.
    BMW 735 na lato....

    Koła mogą być cztery ale cylindrów musi być pięć...
    >>> A U D I QUATTRO <<<
    Auto na duży śnieg

  4. #4
    dzieki bardzo za wszystkie podpowiedzi :) bede szukał może coś z tego wyjdzie :)

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    215
    BMW
    Obecnie brak
    Skąd
    Bydgoszcz
    A sam komunikat TUR Often, czym może byc spowodowany? Wczoraj wymieniłem akumulator i sie zaczęło. Dodam, że lampki w bagazniku i w drzwiach świecą.

  6. #6
    Switch w drzwiach. E32 ma 3 switche.
    1-drzwi kierowcy
    2-drzwi pasazera
    3-drzwi tylne razem.

    sadze ze ktorys dal ciala. Same switche sa w czarnych metalowych zamkach co sa w profilu drzwi. Czesc nr 5.
    http://bmwfans.info/original/E32/Lim...ill-41_0704/#6

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    215
    BMW
    Obecnie brak
    Skąd
    Bydgoszcz
    OK! Dzięki! Posprawdzam i zobazymy co z tego wyjdzie.

  8. #8
    Cytat Zamieszczone przez ArtHurO
    Czujnik od wody można rozebrać - w środku jest kontaktron, a idące do niego druciki lubią skorodowac i się przerwać. W najgorszym wypadku cena kontaktronu to 2PLN i chwila na wymianę... Sam wymieniałem i działa wyśmienicie.
    tak więc minęło trochę czasu od ostatniego mojego posta wczoraj miałem czas żeby w końcu to zobaczyć wielkie dzięki "ArtHurO" faktycznie kabelki w środku czujnika skorodowały no i kostka też ale już jest OK zrobione ;)

    no i nie widzę opcji "pomógł" bo bym to zaznaczył

  9. #9
    Cytat Zamieszczone przez swiety43
    no i nie widzę opcji "pomógł" bo bym to zaznaczył
    na tym forum nie ma opcji pomogl.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •