Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: M60B40, syczenie z okolicy kolektora ssącego

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    134
    BMW
    BMW E38 740i 94'
    Skąd
    Gorzów Wlkp./Szczecin

    Post M60B40, syczenie z okolicy kolektora ssącego

    Witam, potrzebuję pomocy, nie mam pojęcia co to może być a nie wiem do czego to przypasować, nigdzie nie znalazłem czegoś podobnego.
    Otóż występuje u mnie coś w rodzaju szumu lub syczenia z okolicy lewej strony kolektora, dosyć głośne gdyż słychać go nawet siedząc w środku.
    Podczas zwyczajnego dodawania gazu syk ustaję na bardzo krótką chwilę po czym przybiera na sile, a przy energicznym dodaniu gazu słychać głośne syknięcie i nagłe ucięcie go jak by przytkało owy dźwięk po czym wraca z powrotem. Syk jest zazwyczaj ciągły lecz czasem po dodaniu gazu kilka razy zaczyna go nieregularnie przerywać (można usłyszeć na filmiku jednak w rzeczywistości to przerywanie jest o wiele wyraźniejsze).

    Link do filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=MQAxM4OutoQ

    Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar sebekcenturion
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    266
    BMW
    e38 730i
    Skąd
    Olkusz
    sam jestem ciekaw od czego to jest bo czytałem gdzieś ze nie jeden miał z tym problem.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Inur
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    394
    BMW
    740iM (M60), M3 GT2
    Skąd
    Poznań
    Pod kolektorem jest aluminiowa rurka którą wkłada się w zatrzask w odmie. Biegnie spod przepustnicy do odmy która jest po stronie ściany grodziowej. Po drodze jest kilka oringów które mogą ciągnąć lewe powietrze. Nie wiem czy u mnie jest aż takie syczenie ale pamiętam że jak szukałem dziur w dolocie których nie znalazłem to zwróciłem uwage na to że kolektor w tym aucie jest dosyć głośny - a to było po wymianie wszystkiego co jest odpowiedzialne za szczelność.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    134
    BMW
    BMW E38 740i 94'
    Skąd
    Gorzów Wlkp./Szczecin
    Po sprawdzeniu nieszczelności na podciśnieniu sprayem nie zanotowałem żadnych nieszczelności na wierchu, za to doszedłem teraz do tego że syk jest umieszczony centralnie pod kolektorem i słabnie mocno gdy wyciągnę bagnet od oleju (zaczyna cichnąć i przerywa), lecz wtedy pojawia się lekkie siorbanie i bulgotanie z rurki bagnetu, sprawdziłem czy zasysa mocno, przyłożyłem palec lecz nie ma tam żadnego ssania, także myślę że to musi być niewielka nieszczelność bo raz że obroty trzyma bardzo ładnie, nie kopci. Za to zauważyłem że strzela lekko z wydechu jak schodzi z obrotów 1-3 lekkie strzały. Wnioskuję że muszę zdemontować kolektor ssący i sprawdzić co z tą aluminiową rurką która prowadzi do odmy tak?

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    646
    BMW
    F01 750d RWD
    Skąd
    ...
    Generalnie to kolektor ssący M60-ki jest głośny sam z siebie. Aczkolwiek ja bym się w tym przypadku skłaniał ku wymianie odmy z tyłu kolektora.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    134
    BMW
    BMW E38 740i 94'
    Skąd
    Gorzów Wlkp./Szczecin
    Ale chyba odma sama w sobie by tak nie syczała, wiem jak wcześniej chodził i teraz jest w ciul głośniej zresztą słychać że coś jest rozszczelnione, odma raczej jest dobra.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Byczus
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    495
    BMW
    E39 530dAT, E32 730i V8 manual
    Skąd
    Poznań
    mi się odma rozwarstwiła na dwie części (sic!) to syczało i buczało jak cholera ;)
    Jest BMW E39 530dA Touring 2001r.


    Jest BMW E32 730i V8 manual 1992r.



    Było BMW E34 525i manual 1991r.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    646
    BMW
    F01 750d RWD
    Skąd
    ...
    Kolego Andriey jak wymontujesz odmę i ją rozłożysz na części wtedy będziesz mógł stwierdzić czy jest "raczej" dobra. Wymień odmę choćby profilaktycznie jeśli tego nigdy nie robiłeś i nie wiesz kiedy było robione a założę się że problem ustanie. Uchyl delikatnie korek od wlewu oleju na pracującym silniku. Jak nie będzie wyraźnej reakcji silnika to odpowiedź jest prosta....Pozdrawiam

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2020
    Posty
    5
    BMW
    BMW E38 740iA
    Skąd
    Kraków

    Arrow

    Cytat Zamieszczone przez SkeYT Zobacz posta
    Kolego Andriey jak wymontujesz odmę i ją rozłożysz na części wtedy będziesz mógł stwierdzić czy jest "raczej" dobra. Wymień odmę choćby profilaktycznie jeśli tego nigdy nie robiłeś i nie wiesz kiedy było robione a założę się że problem ustanie. Uchyl delikatnie korek od wlewu oleju na pracującym silniku. Jak nie będzie wyraźnej reakcji silnika to odpowiedź jest prosta....Pozdrawiam
    Cześć, z racji iż posiadam identyczny problem a nie zostało przedstawione rozwiązanie w temacie syczącego kolektora pozwolę sobie odświeżyć temat :)

    Pacjent: BMW E38 740iA 1994r, silnik M60B40 z 3 letnim gazem STAG, reduktor KME Gold, wtryskiwacze Barracuda

    Sprawa wygląda u mnie identycznie, z kolektora wydobywa się identyczny dźwięk syczenia, który ustaje po gwałtownym dodaniu gazu na czas wzrostu obrotów, po czym ponownie powraca.

    Co zdążyłem zaobserwować:
    1. Dźwięk nie jest jednostajny, bardziej występuje efekt falowania, jakby coś zamykało i otwierało dopływ lewego powietrza (jakkolwiek to zabrzmi)
    2. Syczenie nie zwiększa częstotliwości względem rosnących obrotów silnika
    3. Po odpięciu silniczka krokowego syczenie przestaje "falować", staje się cichsze i jednostajne
    4. Nie wiem czy to syczenie/lewe powietrze ma wpływ na wolne obroty ale u mnie występuje efekt wypadania zapłonu i delikatnego falowania obrotów
    5. Podczas gdy silnik chodzi na wolnych obrotach i próbuję gwałtownie dodać gazu, zanim wskoczy na obroty delikatnie się potknie.
    6. Występują lekkie strzały z wydechu podczas schodzenia z obrotów gdy silnik pracuje na benzynie.
    7. Silnik nie reaguje na jakiekolwiek psikanie plakiem, samostartem, benzyną ekstrakcyjną po kolektorze oraz króćcach
    8. Po odpięciu przepływomierz, silnik zaczął równo stać na obrotach, przestał falować (efekt syczenia oraz wypadania zapłonu występował dalej)

    Co zdążyłem zrobić:
    1. Wymieniłem odmę w raz z uszczelką pod nią (była mocno zgnieciona, nie wystawała)
    2. Uszczelniłem aluminiową rurkę idącą pod kolektorem (nowe o-ringi)
    3. Wymieniłem świece na NGK BKR6EK, stare świece były lekko białe
    4. Wymieniłem komplet cewek
    5. Wymieniłem silniczek krokowy
    6. Podmieniany na próbę był przepływomierz, nie odnotowałem zmian w pracy silnika

    Auto zrobiło się żwawsze, do setki przyspiesza znacznie lepiej niż przed wymianą natomiast syczenie nie ustało.
    Proszę o pomoc! :)

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Prezeslaw
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    637
    BMW
    E38 4.0 M60
    Skąd
    Warszawa
    Sam przerabiałem temat i u mnie taki sam dźwięk. Dolot rozebrany i poskładany, odma w miarę świeża i sterta innych rzeczy zrobiona. Może tak to po prostu powinno brzmieć. Zastanawiam się, czy nie jest to dźwięk powietrza puszczanego przez zawór biegu jałowego (to chyba przez krokowiec). Skoro dźwięk cichnie, jak się depnie i pojawia się, jak zawór znów musi się otworzyć. Z innych tropów, znajomy z forum podrzucił mi kiedyś temat przerabiania odpowietrzenia skrzyni korbowej w M60 na tą z M62. Ponoć to się w M60 potrafi zapchać syfem i zmienianie samej odmy niewiele pomaga.
    To co, że diesel? Pewnie świece zalane;)

Podobne wątki

  1. [silnik] E32 750 Rozprwadzenie Powietrza do kolektora ssącego
    Przez pietras244 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-02-2014, 18:40
  2. zamiana kolektora ssącego 2.8
    Przez miglanc153 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-07-2013, 08:18
  3. [silnik] Wymiana kolektora ssącego ?
    Przez e32mały w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 12-01-2013, 14:42
  4. [mechanika] membrana kolektora ssącego M60
    Przez julsan w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11-07-2010, 19:53
  5. Syczenie z kolektora
    Przez Michal750 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-02-2010, 15:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •