Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: M60B40, syczenie z okolicy kolektora ssącego

  1. #11
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2020
    Posty
    5
    BMW
    BMW E38 740iA
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Prezeslaw Zobacz posta
    Z innych tropów, znajomy z forum podrzucił mi kiedyś temat przerabiania odpowietrzenia skrzyni korbowej w M60 na tą z M62. Ponoć to się w M60 potrafi zapchać syfem i zmienianie samej odmy niewiele pomaga.
    Nie mam niestety możliwości skonfrontowania mojego silnika z innym M60B40 tak żeby posłuchać ich pracy i zorientować się czy to syczenie jest normalne, natomiast nie brzmi to zbyt dobrze :)
    Myślałem o samej wymianie tego zaworu odmy, tylko podobno problem z dostępem do niego, bo znajduje się pod pokrywą rozrządu (nie wiem na ile jest to prawdą). Może to on jest zapchany i powoduje to nadmierne syczenie.

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Prezeslaw
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    637
    BMW
    E38 4.0 M60
    Skąd
    Warszawa
    Może być. Można jeszcze ze stetoskopem warsztatowym posłuchać dokładnie, skąd to słychać.
    To co, że diesel? Pewnie świece zalane;)

  3. #13
    Doświadczony Użytkownik Awatar jaro5
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Skąd
    radom
    a tej odmy mie masz na kolektorze ssącym od strony skrzyni biegów ?? w e34 540i i w e38 740i zmieniałem odmy i tam były.Nic nie przerabiaj bo po co ????Niech znajomy sie ogarnie troche
    było E21 316,E30 320,E32 730,E32 750,E34 540,E38 740i,E36 M3 3.0,E39 ALPINA 3.2.E65 745i, X3 3,0si

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Prezeslaw
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    637
    BMW
    E38 4.0 M60
    Skąd
    Warszawa
    Odma to jest jeden koniec kija i sypie się najczęściej. Ale jest połączona z resztą układu z drugiej strony silnika i tam po dłuższym przebiegu coś potrafi się zatkać. Ponoć dużo syfu się tam zbiera i mało kto w ogóle się tym interesuje.
    To co, że diesel? Pewnie świece zalane;)

  5. #15
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    35
    BMW
    E38 728/735
    Skąd
    WB
    Odświeżę/podepnę się pod temat. Pacjent E38 735 przellift, bez vanosów. U mnie syczy jak na filmie. Ponoć cała kompletna odma wymieniona, silnik uszczelniony, rozrząd wymieniony.
    https://www.youtube.com/watch?v=44to...&feature=share
    "Mechanik", który to robił twierdzi, że pierwszy raz spotkał się z takim dźwiękiem, syczeniem. Dobrał się po raz kolejny do kolektora i znalazł nieszczelne zawory ssące. Nagrał krótki film, na którym potraktował zawory WD40
    https://www.youtube.com/watch?v=sPdB...&feature=share
    Silnik ogólnie ma humory. Utrata mocy na zimnym, szarpanie, gaśnięcie, czy nawet po odpaleniu ponad 2500 obrotów.
    Szukam źródła tego dźwięku. Odpięcie krokowca powoduje, że syczenie staje się równomierne, stałe, jednostajne. Silnik pracuje równo i sporo ciszej. Pomimo wymienionej odmy tej z tyłu silnika(febi) cały kolektor ssący po przejechaniu około 2000 km jest w środku uwalony olejem, cały równomiernie. Rurka plastikowa w kolektorze ta z logo BMW przy grzybku od strony przepustnicy ma mały prostokątny otwór 1x2 cm. Wygląda to tak jakby czegoś tam brakowało. Na bmwstore.pl nie widzę, na rurce otworu, ale to tylko rysunki.
    Moje śledztwo w toku, kolektor na stole.
    I jeszcze pytanie dodatkowe. Co powinien pokazywać miernik na wtyczce od krokowca? Czarnym dotykam masy na kielichu, ustawiam na volty i czerwonym na piny po kolei. Pokazuje na skrajnych 6-8 volt, środkowy 12,4 a na pracującym silniku ponad 14 volt. Czy to prawidłowe wskazania? Może ktoś to sprawdzić na zdrowym organizmie?

  6. #16
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2020
    Posty
    5
    BMW
    BMW E38 740iA
    Skąd
    Kraków
    Cześć,
    wracam do badań nad syczącym M60 :P

    Zauważyłem, że gdy odepnę akumulator na 10-15 minut, silnik chodzi cudownie, nie faluje, nie potyka się i co najważniejsze SYCZY JEDNOSTAJNIE, NIE FALUJE, czyli podejrzewam tak jak powinno to mieć miejsce.
    Czy Wy - posiadacze M60 z tymi samymi objawami macie założony gaz LPG?
    Podejrzewam, że może to mieć związek z rozjeżdżającą się mapą paliwową przez LPG.

  7. #17
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Sondy + przepływomierz do sprawdzenia na początek ;)

  8. #18
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    53
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    Sławno
    Mam jeszcze dwie opcje. Uszczelki kolektora nie są odpowiednio dociśnięte, tzn. na stronie meeknet czy jakoś tak gość zwrócił uwagę, na tulejki z gumkami mocujące kolektor, gdzie użył podkładek 2mm aby kolektor bardziej siadł na uszczelkach, bo te tulejki trzymają stały dystans, a gumy na nich siadają po czasie i nie doszczelnia dobrze kolektora. Druga sprawa to rurka odmy w środku łącząca się z przepustnica. Myłem 2 miesiące temu kolektor i zerknąłem do środka rurki, tam miałem zatkane 2/3 przewodu, może tam się robi coś w rodzaju gwizdka stąd wrażenie że pod kolektorem coś gwiżdże, ewentualnie oring na tej rurce. Może wystarczy zacisnąć wężyk na przepustnicy po lewej stronie na wysokości tej rurki i będzie coś wiadomo.
    Ostatnio edytowane przez MichaV8 ; 23-01-2021 o 10:35

  9. #19
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    35
    BMW
    E38 728/735
    Skąd
    WB
    Sondy + przepływka nie pomogły. Poskładanie na nowo plus nowy krokowiec poprawiły sytuację, ale nie zamknęły tematu na 100 %. U mnie ta sama sytuacja m62b35, film na youtube kilka postów wyżej. Auto jeździ ok, robi licznikowe 240, oczywiście w DE. Dodam, że silnik ma teoretycznie ok. 360 tyś., nie wiem ile zrobił na gazie. Obecnie gaz wyrzucony. Auto spala od 9 po trasie przy ok 90 km/h do 16 przy 160-180, miasto 17-20. czyli chyba normalnie.

  10. #20
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2020
    Posty
    5
    BMW
    BMW E38 740iA
    Skąd
    Kraków
    Co do kolektora, zrobiłem „próbę dymną”, która wykazała nieszczelności na uszczelce przepustnicy i kolektora. Wymieniłem wszystko na oryginał włącznie z orygnalna odmą i uszczelką pod nią. Rurka była dokładnie czyszczona oraz zostały na nią założone nowe oringi.
    Sytuacja pozostaje bez zmian, dalej syczy. Obstawiam przepływomierz lub sondy, ale z tego co widzę wyżej nie wiem czy to dobry trop.

Podobne wątki

  1. [silnik] E32 750 Rozprwadzenie Powietrza do kolektora ssącego
    Przez pietras244 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-02-2014, 19:40
  2. zamiana kolektora ssącego 2.8
    Przez miglanc153 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-07-2013, 09:18
  3. [silnik] Wymiana kolektora ssącego ?
    Przez e32mały w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 12-01-2013, 15:42
  4. [mechanika] membrana kolektora ssącego M60
    Przez julsan w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11-07-2010, 20:53
  5. Syczenie z kolektora
    Przez Michal750 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-02-2010, 16:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •