Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: [mechanika] 740d M67 regeneracja i sprawdzenie wtrysków

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    228
    BMW
    740d
    Skąd
    Danzig

    [mechanika] 740d M67 regeneracja i sprawdzenie wtrysków

    Pisze dla zainteresowanych 740d ale też na innych którzy mają silniki common-rail. Dałem do sprawdzenia w serwisie Boscha (firma Pezal z Gdańska) wtryski na specjalnym stole pobierczym. Okazalo sie, ze 3 wtryski nadaja sie do regeneracji (potwierdzilo to zawyzone czasy wtryskow odczytane w DIS). Troche mialem z nimi przebojow bo wszystko mialo trwac 2 dni a wydluzylo sie do 5 dni ale wtryski zrobili i dziaja poprawnie.
    Samo sprawdzenie kosztuje ok 80zl/szt, regenracja ok 500 zł/szt a to polowa ceny nowego wtrysku (po regeneracji stara zostaje tylko obudowa wtrysku, cale wnetrze jest nowe wg nich).
    pozdrawiam
    mavic

    Forum 7er jest dla buraków i kartofli. Jestem dumnym kartoflem !

  2. #2
    7ka
    Gość
    cenna informacja

    ;)

  3. #3
    a jakie miałeś objawy że oddałeś wtryski do sprawdzenia????



    “Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność - w kierowcy”

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    228
    BMW
    740d
    Skąd
    Danzig
    Cytat Zamieszczone przez ROBERTO
    a jakie miałeś objawy że oddałeś wtryski do sprawdzenia????
    Delikatnie telepalo silnikiem, po regeneracji ustapilo. Pozatym DIS pokazywal czasy 3 wtryskow na poziomie ok 3-3,5 a to juz slabo - powinny byc blizej 0.
    pozdrawiam
    mavic

    Forum 7er jest dla buraków i kartofli. Jestem dumnym kartoflem !

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Powiem Wam ze te wtryskiwacze to przekleństwo nowoczesnych diesli - a może raczej ich cena- bo kurde ile taki elemento w końcu moze byc wart w produkcji?! Bo na pewno nie 1000 a ni nie 500 a nie nie 50... Mam nadzieje, że w końcu zrobi sie to coraz tańsze - bo co powie biedny kowalski za 10 lat jak będzie chciał kupić 20 letniego common - rail.. jeżeli tyle dożyją - no i mam tu na myśli inne marki nie tylko bmw.. przecież niektóre auta z tymi silnikami będą grosze kosztować za pare lat..

    Co do posta - fajna informacja - ale oby mi sie nie przydała :)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    228
    BMW
    740d
    Skąd
    Danzig
    Cena samego wtrysku to nie material tylko precyzja z jaka jest wykonany. Placimy za te mikrometry ktore powoduja ze paliwo jest idealnie "wytrysniete" ;)
    pozdrawiam
    mavic

    Forum 7er jest dla buraków i kartofli. Jestem dumnym kartoflem !

  7. #7
    7ka
    Gość
    placimy tez miliony aby to paliwo bylo idealne dla naszego auta...a co dokladnie lejemy do baku? mozliwe ze to paliwo z shella..aral..bp..z domieszka siarki,wody czy czegos tam..niestety nowe diesle sa bardzo delikatne..

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •