Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Błąd w momencie połączenia się z silnikiem - INPA

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar PaweliGosia
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    454
    BMW
    S8 D2, W221 S500
    Skąd
    Bydgoszcz

    Post Błąd w momencie połączenia się z silnikiem - INPA

    Witam, walczyłem z tym aby Inpa w końcu zaczęła u mnie działać pod Win7 ale na deser dostaję taki komunikat DATATRANSMISSION TO ITERFACE DISTURBED. PROGRAM WILL BE STOPPED w momencie gdy chcę połączyć się z silnikiem.
    Wiem, że jest na to jakiś sposób ale nigdzie nie ma informacji jak dokładnie to naprawić

  2. #2
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,652
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Kabel ustawiony na port 1?
    Latency ustawione na 1?

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    602
    BMW
    E65 4.4
    Skąd
    Łódź
    Nie będę zakładał nowego tematu bo jest tu ich pełno dlatego napisze w tym wątku.
    Też mam problem z połączeniem silnika z INPA. Wszystko zainstalowane wedle przepisu cursora.
    Już na początku jest problem bo nie pokazuje mi ikonki przy baterii i przy zapłonie.
    Połączyłem się jedynie ze skrzynią. Sterowniki zainstalowane. Może może ktoś pomóc.
    Otrzymuje taki komunikat:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	13.2 KB
ID:	7465

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    602
    BMW
    E65 4.4
    Skąd
    Łódź

    Post

    Nie będę zakładał nowego tematu bo jest tu ich pełno dlatego napisze w tym wątku.
    Też mam problem z połączeniem silnika z INPA. Wszystko zainstalowane wedle przepisu cursora.
    Już na początku jest problem bo nie pokazuje mi ikonki przy baterii i przy zapłonie.
    Połączyłem się jedynie ze skrzynią. Sterowniki zainstalowane. Może może ktoś pomóc.
    Otrzymuje taki komunikat:
    http://zapodaj.net/46304296704de.jpg.html

    PS Przepraszam za zdublowanie postu. Tego powyżej można usunąć
    Ostatnio edytowane przez laso ; 26-01-2015 o 15:37

  5. #5
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,652
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Inpa informuje Cię, że nie może znaleźć twojego silnika na liście. Albo dopiszesz swój kod silnika do pliku Inpy, albo trzeba będzie rozejrzeć się za wersją z twoim typem silnika na liście.
    Ja w swoim e90 dopisałem silnik do listy i mogłem go sprawdzić.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    602
    BMW
    E65 4.4
    Skąd
    Łódź
    Czyli jak mam dodac swoj sinik do inpy. Opisz mi jak mozesz krok po kroku. Poza tym nie lacze sie z zegarami i inpa nie wyświetla zasilania baterii oraz zapłonu. Moze jakaś inna Inpa na Win 7 32 bitowy. Ta co teraz mam jest na Win 8 i ona pokazuje te błąd. Ta z win7 wogóle mi się nie łączy
    Ostatnio edytowane przez laso ; 26-01-2015 o 19:08

  7. #7
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,652
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Co do wyświetlania baterii i ignition to zasugerowałbym sprawdzenie tych samych punktów, o których napisałem odpowiadając koledze PaweliGosia.
    Miałem taki przypadek, że przestawił mi się port COM, pod którym zainstalowany był kabel i też nie pokazywało bat i ign.
    Przestawiłem na Port COM1 i ruszyło.
    Zakładam, że masz zainstalowany sterownik do kabla.

    Jeżeli chodzi o dopisanie silnika do listy to np. w moim wypadku dla silnika N47 było to coś takiego.
    Otworzenie w notatniku pliku
    C:\EC-APPS\INPA\CFGDAT
    E90.ENG, E90.GER i E90.BAK
    i dopisanie do niego
    ENTRY= DDE7N47,DDE 7.0 für N47

    Napisz oznaczenie swojego silnika, może uda mi się wtedy podrzucić co powinieneś dokleić u siebie.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    602
    BMW
    E65 4.4
    Skąd
    Łódź
    Ogółem z tą INPĄ jest od groma opisów i od groma problemów. Ja już nawet swojego lapka cofłem na WIN7 32bity aby tylko mi INPA działała.
    Instalowałem tak jak Cursor, tak jak w opisach Trandorfa, Na wirtualnych maszynach. Ostatnio niewielkim sukcesem okazało się że mimo iż lampki w inpie nie świecą się na czarno(ani bateria ani zapłon) to się połączyłem z autem.
    Oczywiście najpierw kilka razy wyskoczył jakiś komunikat ale weżło w silnik, skrzynię.
    Nie mogę natomiast połączyć się z zegarami. Zaznaczam iż kabel jest wykryty przez kompa a sterowniki zainstalowane poprawnie, no i samo ustawienie jest tak jak w opisach.
    Pomóżcie jeśli wiecie co i jak

  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Inpy o której piszecie używam na WinXP 32bit, na 64bit też działała oraz na kilku komputerach z win7 64bit. Wszystko działa bez zarzutu.
    Kabla używam takiego:
    http://allegro.pl/bmw-k-dcan-inpa-ed...001482736.html
    Jedynie musiałem otworzyć interfejs i zmostkować 7 i 8 pin z OBD. Poza tym, śmiga bez zarzutu od E39/E46 po auta po lifcie(E60 LCI z CIC)

    Zawsze instaluje to wg opisu, który zamieściłem i działa wszystko bez zarzutu.


    Zamiast szukać i dopisywać skrypty w tym przypadku, to zajrzyj do zakładki silniki(F3 w głównym menu), w 8 cylindrowych masz kilka opcji dla N62, których z nich to będzie ten właściwy
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    602
    BMW
    E65 4.4
    Skąd
    Łódź
    No dobra ja mam taki http://allegro.pl/interfejs-bmw-inpa...045181388.html Inpa mi odpala ale nie mam podświetlenia ani zapłonu ani baterii. Czy bateria podświetli się dopiero w momencie połączenia z autem czy już jak wsadzę kabel do komputera i odpalę INPĘ(w tym i wtym przypadku u mnie obie ikonki są białe). Zrobiłem wszystko tak jak w twoim opisie. Krok po kroku.
    Jak napisałem post wcześniej bez dodawania skryptów wskoczył wkońcu w silnik ale np w liczniki nie mogę wejść. Jeśli chodzi o mostek to mogę go zrobić. Napisz mi czy to potrzebne.

Podobne wątki

  1. Błąd INPA
    Przez tomaszeklolek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-11-2012, 08:25
  2. [diagnoza] INPA- nie laczy sie tylko z silnikiem reszta ok
    Przez lysyadam27 w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-01-2012, 18:02
  3. [diagnoza] inpa błąd 32
    Przez kasin w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-11-2011, 06:09
  4. Odczyt z INPA. Co to za błąd?
    Przez pablo_k3 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-01-2011, 17:52
  5. Błąd inpa.
    Przez pablo_k3 w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-12-2010, 14:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •