Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Jaki olej do 750,v12? skrzynia 5HP 30?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar goodfeals
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    47
    BMW
    e38 M73B54
    Skąd
    kątownia

    Smile Jaki olej do 750,v12? skrzynia 5HP 30?

    Witam -Jaki dać olej do 750,v12? skrzynia 5HP 30? czy sa problemy wymiana?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar YBSA
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    433
    BMW
    730d 2001r.
    Skąd
    WPZ
    Wg serwisów ASB ta skrzynia pojedzie na każdym oleju, nawet Hipolu z Orlenu. Ja mam u siebie Shell Dexron III za 20zł/L. Zrobiłem już kawałek przebiegu i jest wszystko OK. Nie mniej jednak producent, czyli ZF zaleca następujące oliwy:
    - Mobil1 ATF LT71141 (kiedyś Esso)
    - Ravenol ATF 5/4
    Po napełnieniu skrzyni bardzo, ale to bardzo zalecam taki dodatek: http://allegro.pl/xado-ex120-do-skrz...948095301.html
    U mnie, po aplikacji skrzynia wróciła do życia a połowa magów od ASB wydała wyrok: 4.000pln :D

    - mamo, mamo, dlaczego ci ludzie klękają?
    - bo to jedzie BMW e38 synku...
    -------------------------------------------------
    ///M-Sport Individual

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    90
    BMW
    E38 740i '98
    Skąd
    Gdynia
    Możesz napisać cos wiecej o tym specyfiku? Jakie były objawy przed zastosowaniem?


    Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar sebekcenturion
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    266
    BMW
    e38 730i
    Skąd
    Olkusz
    Jakie były zauważalne zmiany po zastosowaniu tego dodatku ??

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    760
    BMW
    750Li E66
    Skąd
    G-dz
    Pewnie zregenerowało tarczki, odbudowało kosze forwardu i rewardu, naprawiło sprzęgło hydrokinetyczne i inne takie.
    Nie mówię, że takie dodatki są złe, ale jeśli w skrzyni dzieje się coś złego, to żaden specyfik tego nie wyleczy.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar YBSA
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    433
    BMW
    730d 2001r.
    Skąd
    WPZ
    Bądźmy realistami: uszkodzeń mechanicznych typu pęknięty kosz to to nie naprawi. Nawet sama ulotka o tym mówi. Nie mniej jednak skrzynia po zastosowaniu tego działa zupełnie inaczej. Śpieszę opisać jak było:
    moja skrzynia miała jakieś dziwne akcje. Przerzucała biegi twardo, nie rzadko z szarpnięciem. Przy zrzucaniu biegu z 4-3 oraz 3-2 przy dojeżdżaniu do świateł ZAWSZE odczuwalne były dwa szarpnięcia autem. Podczas przerzucania biegu z R na D trzeba było odczekać jakieś 2-3sek gdyż mechatronika nie zdążała załączać biegu. Objawiało się tym że silnik kręcił a auto stało i nagle było "JEB" tak jakbyś strzelił ze sprzęgła. Pierwszy ruch z mojej strony polegał na wymianie oliwy w ASB. Zrobiono też adaptację sterownika. Pomogło to nie wiele. Mechanicy standardowo: trzeba rozebrać i naprawiać. Koszt: 4000zł. (a jak :D )
    Na którymś z forum obcojęzycznym wyczytałem właśnie o tym rewitalizancie. Cena 45zł, nie wiele, można zaryzykować pomyślałem. Auto na lewarek, odkręciłem korek i całą dawkę zaaplikowałem w skrzynię. Pierwsze 200km należało przejechać ostrożnie, natomiast cały proces ceramizacji trwa 2000km Generalnie nie jestem w stanie sobie przypomnieć po jakim czasie skrzynia wróciła do żywych ale dziś, po przejechaniu ok 3000km nie ma nawet śladu po w/w anomaliach. Skrzynia pracuje mega płynnie, gładko i "jedwabiście". W zasadzie w czasie jazdy czuje jakby jej nie było. Na prawdę warto odżałować te 45zł gdyż w/g producenta specyfik nie tylko regeneruje powierzchnie ale totalnie niweluje tarcie oraz temperaturę wewnątrz skrzyni a tym samym przedłuża jej życie.

    - mamo, mamo, dlaczego ci ludzie klękają?
    - bo to jedzie BMW e38 synku...
    -------------------------------------------------
    ///M-Sport Individual

  7. #7
    Początkujący Użytkownik Awatar goodfeals
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    47
    BMW
    e38 M73B54
    Skąd
    kątownia
    dzięki bardzo za odpowiedzi -pozdrawiam

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    250
    BMW
    E38 728 Shadow Line
    Skąd
    KATowice
    Wymieniony został olej to i poprawiło pracę skrzyni.Wszelkie dodatki to tylko naciąganie klienta i robienie mu wody z mózgu.Przecież żaden tego typu specyfik nie naprawi nam skrzyni czy silnika.
    Został dolany do skrzyni,a że zbiegło się to z wymianą to efekt jest taki jaki jest i tak też myslimy.
    Psychologia.

    Wymieniać olej w skrzyni i tyle,na właściwy dla danej skrzyni.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar YBSA
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    433
    BMW
    730d 2001r.
    Skąd
    WPZ
    KAT: czy Ty umiesz czytać ze zrozumieniem? Przecież napisałem wyraźnie: "Pierwszy ruch z mojej strony polegał na wymianie oliwy w ASB. Zrobiono też adaptację sterownika. Pomogło to nie wiele."
    Proszę, nie insynuuj mi tego co zaobserwowałem w moim aucie, bo to ja nim jeżdżę baaaardzo długi okres czasu i na prawdę wiem co i gdzie go boli.
    Druga sprawa: skoro nie wierzysz w tego typu specyfiki* to znaczy że słabo uważałeś na fizyce. Ostatni cud był w Kanie galilejskiej. Tutaj nie ma żadnej technologii NASA ani ingerencji ręki Boga. Czyste zjawisko fizyko-chemiczne i tyle.
    *nie mówię o siuwaksach typu Motodoktor które tylko zagęszczają olej. Ceramizery są powszechnie stosowane przez Wojsko Polskie a od XX lat w Wojsku CCCP/Rosyjskim. Po urwaniu miski olejowej, filtra oleju w Honkerze, można spokojnie dojechać nim do bazy ok 30km i to w warunkach pustynnych. Wiem, byłem, widziałem. Chcesz zdjęcia?

    - mamo, mamo, dlaczego ci ludzie klękają?
    - bo to jedzie BMW e38 synku...
    -------------------------------------------------
    ///M-Sport Individual

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    250
    BMW
    E38 728 Shadow Line
    Skąd
    KATowice
    oczywiscie...masz racje,twoje auto,ty stosujesz co chcesz

    poszukaj testów ceramizerów,ale nie tych robionych przez producentów ,a robionych przez inne fora i testowane na innych autach,wtedy sie dowiesz co to warte

    mam prawo wypowiedziec swoje zdanie,bo w to po prostu nie wierze

Podobne wątki

  1. Jaki olej do skrzyni - 750 - 91r.
    Przez deim-s w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 21-08-2011, 18:12
  2. Jaki olej do skrzyni 5hp 24 bmw 735i
    Przez dawiddo w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-07-2010, 23:13
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-01-2009, 20:54
  4. Jaka skrzynia biegów w 740 i jaki olej ?
    Przez Seba665 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 12-11-2008, 21:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •