Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: kluczyk w e32

  1. #1
    maculicauda
    Gość

    kluczyk w e32

    mam taki problem z centralnym zamkiem,że otwiera się tylko z kluczyka ręcznie przez drzwi kierowcy lub bagażnik, a nie chce pilotem wymieniałem baterie w pilocie i sądziłem że się rozprogramował szukałem na forum jak to zrobić i znalazłem ale do e38 i niewiem czy tak samo jest w e32.znalazłem taki opis na angielskiej stronie o e32 ale tylko dla kluczyka z osobnym pilotem a ja mam razem może ktoś miał podobny problem?

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Masz kluczyk z chowanym grotem "scyzoryk"?Jeśli tak to procedura jest nastęująca:Musimy mieć jeszcze jeden kluczyk zapasowy,wkładamy go w stacyjkę i przekręcamy zapłon(pozycja 2),następnie kluczyk scyzoryk przykładamy do tej czerwonej diody,która znajduje się na desce(grot kluczyka oczywiście schowany) i wciskamy przycisk nr 1 na kluczyku,tak długo,aż zacznie migać dioda(na kluczyku),kluczyk jest już zaprogramowany.W instrukcji napisali także,że jeśli baterie wymienimy w mniej niż minutę to nie trzeba go programować.Jeśli to nie pomoże to coś z odbiornikiem może być nie tak,ten który znajduje się na podsufitce,lub słabe baterie w kluczyku,tu masz wszystkie opisane części http://bmwe32.masscom.net/
    Wejdz w Rentrofits-keylless entry ,masz zdjęcia wszystkich elementów.

  3. #3
    maculicauda
    Gość
    ja mam kluczyk nie chowany czytałem o tym sposobie ale gdzie tam jest mowa o drugim kluczyku w stacyjce i po co

  4. #4
    przede wszystkim napisz lub daj fotke jaki masz kluczyk. Na pewno cos Ci dobrego doradzimy ;)

  5. #5
    maculicauda
    Gość
    to jest taki jak na tej angielskiej stronie o bmw 7 w pierwszym temacie o kluczyku gdzie pan pisze na końcu że nie wie jak ma być z tym kluczykiem kluczyk jest razem z pilotem ale nie chowany

  6. #6
    http://bmwe32.masscom.net/

    Czyli taki jak na 3-cim zdjeciu po lewej?

    Retrofits ->keyless entry (new style IR)

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Cytat Zamieszczone przez maculicauda
    ja mam kluczyk nie chowany czytałem o tym sposobie ale gdzie tam jest mowa o drugim kluczyku w stacyjce i po co
    Ponieważ programowanie kluczyka musi być wykonywane na włączonym zapłonie.W książce obsługi "Betriebsanleitung" ,jest to dobrze opisane i jest mowa o drugim kluczyku,wiele razy programowałem i jest wszystko ok.Wyślij najlepiej fotkę z kluczykiem jaki posiadasz.

  8. #8
    maculicauda
    Gość
    tak dokładnie taki czyli muszę dorobić kluczyk i potem spróbować

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    111
    BMW
    E38 740
    Skąd
    Katowice
    takie pytanie z cyklu głupich, do każdej e32 wystarczy dorobić kluczyk z pilotem żeby działał centralny?
    mam alarm z diodą a dostałem od poprzedniego właściciela tylko zwykły kluczyk...

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    488
    Z tego co wiem to jeśli chcesz mieć kluczyk z pilotem do alarmu i centralnego musisz iść do ASO , gdzie poproszą Cię o dowód rejestracyjny i dowód osobisty aby sprawdzić Twoją tożsamość jako właściciela. Następnie ASO wysyła do fabryki BMW informację i dorabiają Ci kluczyk w fabryce. Mój kluczyk był tak właśnie dorabiany przez poprzedniego właściciela. Od razu programują immobiliser i kod do centralnego i alarmu. Odbierasz kluczyk i działa. Koszt to jakieś +/- 500 zł

    pozdrawiam

    bosman

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •