Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Wątek: Audi A6 :) ktoś zna? Jakieś doświadczenia ?

  1. #1
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,286
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz

    Post Audi A6 :) ktoś zna? Jakieś doświadczenia ?

    Hej
    Ma ktoś doświadczenia z audi a6 c6 ? Chodzi mi o silnik 2,4 V6 bo to podobno bardzo dobra jednostka pod instalacje gazową (wiem,wiem gaz to zło itp itd ble ble ale to nie na ten temat).Ale jako że żona moja (bo to auto dla niej) dużo śmiga i do pracy co dzień dojeżdża to taka instalacja mi się zwróci w poł roku a klekotu diesla już po prostu nie mogę słuchać...

    Przeglądając ogłoszenia znalazłem taki egzemplarz http://allegro.pl/audi-a6-2-4-benz-s...963267320.html

    Wiadome że od razu by wleciał pakiet S-line itd ew jakieś bardzo lekkie przyciemnienie szyb z tyłu.

    Co o nim sądzicie? Musi być to kombi bo mam dość małych i ciasnych aut (narty,wypady wakacyjne itd to też ma dla mnie znaczenie),po drugie a6 w kombi moim zdaniem lepiej nawet wygląda niż sedan.

    Czekam na jakieś wasze opinie na ten temat. Pozdr
    Ostatnio edytowane przez Dzuda ; 06-01-2015 o 17:06

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    Auto bardzo ładne...i kombi faktycznie jest ładniejsze od sedana...co do silnika 2.4 to wiem,że silniki o tej pojemności z poprzedniego modelu sprawują się nieźle jednak 2.8 są bardziej poszukiwane...jednak nie wiem czy to są te same silniki co w modelu przedstawionym przez Ciebie...pewnie trochę zmienione.Poczytaj opinie na necie...pewnie jest ich sporo...Powodzenia.
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    14
    BMW
    E60 525i, E65 740i
    Skąd
    Zawiercie / Nowy Sącz
    To nie jest ten sam silnik co w c5. 2.8 to fsi i całkowicie nowa jednostka, a w 2.4 niewiele się zostało ze starego 2.4.
    Samochód właściwie nie ma większych wad poza dwiema, które w mojej ocenie go dyskwalifikują.
    1 - wpisz sobie w google 2.4 c6 rozrząd - brak zamienników, potrafi się rozlecieć bez dawania szczególnych objawów na dzień przed awarią i kosztuje razem z robocizną nie mniej niż 10k pln.
    2- FWD w automacie to multitronic - skrzynie te dzielą się na te które są przed poważną awarią albo na te które właśnie się rozsypały (ceny naprawy zaczynają się od 7k pln za sam łańcuch).
    Z pomniejszych awarii, to lubią się wysypać cewki (150pln sztuka) chyba że auto w ASO to akcja serwisowa i elektryczne klapy w kolektorze dolotowym.
    Silnik niezbyt dynamiczny, ale w miarę oszczędny i o przyjemnej kulturze pracy.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mario80
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    441
    BMW
    e32 750
    Skąd
    Wawa

    Post

    Jakiś czas temu badałem temat, bo sam się zastanawiam nad a6 do codziennej jazdy. Pytałem też mechaników o ten model i silnik 2.4 - wiadomo pod gaz. Bardzo dobrze go oceniali - mało awaryjny, prosty. Gazownicy również pozytywnie. Dokładnie zgadzam się z przedmówcą, silnik 2.4 dużo prostszy niż 2.8 (FSI), więc i tańszy w serwisowaniu. Co do multitronic, to rzeczywiście się sypią. Ponadto jest bezstopniowa i nie każdy lubi jazdę ala tramwaj. Ale przy silniku 2.4 spokojnie można znaleźć manual i mamy pancerne zestawienie silnika i skrzyni. Chyba, że napęd na 4 koła (bardzo wytrzymały) i skrzynia tiptronic ZF, która jest ponoć świetna (ale takie coś tyko w zestawieniu z większymi silnikami). Jeśli ktoś się uprze na 2.8 FSI, to brać wersję 220 konną, niewiele więcej pali, ale lepsze osiągi. Wnętrze, jak to audi - dobrze znosi upływ czasu i użytkowanie. Przy sprawdzaniu czujnikiem lakieru należy pamiętać, że maska i zdaje się, przednie błotniki są aluminiowe. Co mi się jeszcze podoba, w sumie szczegół, ale silnik 2.4 fajnie wygląda pod machą :-)
    Ostatnio edytowane przez mario80 ; 06-01-2015 o 18:13

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    290
    BMW
    e38 m62b35
    Skąd
    olsztyn
    mi się ogólnie podoba, przynajmniej na zdjęciach. wyposażenie całkiem nie liche. co do multitronika to straszna kupa ale po 1 łańcuch nie kosztuje 7k a po 2 ten egzemplarz jest w manualu także problem skrzyni odpada.

  6. #6
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,299
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    Łukasz zapytuj tutaj.


    http://a6forum.pl/
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

  7. #7
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez Dzuda Zobacz posta
    Przeglądając ogłoszenia znalazłem taki egzemplarz http://allegro.pl/audi-a6-2-4-benz-s...963267320.html

    Wiadome że od razu by wleciał pakiet S-line itd ew jakieś bardzo lekkie przyciemnienie szyb z tyłu.

    Co o nim sądzicie? Musi być to kombi bo mam dość małych i ciasnych aut (narty,wypady wakacyjne itd to też ma dla mnie znaczenie),po drugie a6 w kombi moim zdaniem lepiej nawet wygląda niż sedan.

    Czekam na jakieś wasze opinie na ten temat. Pozdr
    Wyglada calkiem zdrowo :) napewno warty blizszych ogledzin.
    Nowa Sol to moje okolice wiec jak bedziesz po niego to wpadnij na jakiegos spota.
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    14
    BMW
    E60 525i, E65 740i
    Skąd
    Zawiercie / Nowy Sącz

    Post

    Cytat Zamieszczone przez koziol1102 Zobacz posta
    mi się ogólnie podoba, przynajmniej na zdjęciach. wyposażenie całkiem nie liche. co do multitronika to straszna kupa ale po 1 łańcuch nie kosztuje 7k a po 2 ten egzemplarz jest w manualu także problem skrzyni odpada.
    Przepraszam, machnąłem się z treścią. Oczywiście łańcuch nie kosztuje 7k, natomiast średni koszt naprawy multitronica to ok 7k.

  9. #9
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Mi sie podoba ;) A w 3.0d dźwięk tez Ci przeszkadza ;)??

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Arman
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    775
    BMW
    740d F01
    Skąd
    Kraków
    Bardzo biednie wyglada bez xenonow, moim zdaniem to podstawa w aucie tej klasy. Druga sprawa to te oznaczenie o silniku i modelu - dlaczego ktoś je dodawał jeszcze w takim miejscu?

Podobne wątki

  1. Pilny temat e38 manual ktoś widział ktoś zna ???
    Przez CICHY83 w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-06-2014, 08:25
  2. Suche cele HHO - jakieś doświadczenia?
    Przez Michal750 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-06-2014, 10:25
  3. Subaru Forester Ma ktoś doświadczenia ?
    Przez epul w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 29-07-2013, 23:35
  4. [opony] muszę zakupic,ma ktoś jakieś propozycje?
    Przez coolx w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-01-2010, 19:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •