Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Czujnik spalania stukowgo

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    109
    BMW
    740i e32 v8
    Skąd
    opolskie

    Post Czujnik spalania stukowgo

    Witam, problem pojawiający się na forum ale jednoznacznej odpowiedzi nikt nie uświadczył, -problem w delikatnej przerwie jakby w zapłonie lekkie strzelenie z tłumika po odjęciu i dodaniu gazu, kołysanie na jałowym, jakby leciutkie wypadanie zaplonu
    co wymieniłem:-nowe świece, nowe sondy bosch, nowe fajki na cewkach,zmienione cewki z auta które chodzi idealnie-aż mu zazdroszczę, odma z pewnością nie zatkana-sprawdzona, przepływka podmieniona, wymieniłem wszystkie uszczelki kolektora ssącego + te na głowicy-pod deklami-oleju nie ma ani kropli na świecach.
    Wymieniając uszczelki kolektora pstryknąłem fotke czujników stukowych- i tu się nasuwa pytanie czy to one są winne -tak wyglądajac- na kompie nie wyskoczył błąd...
    Wiele osób wymieniło-tak piszą ale nikt nie napisał że to te czujniki się okazały. troszkę grosza już poszło na te podzespoły i się zastanawiam -bo wszystkie cztery czujniki tak wyglądają 4x200zł=Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC03625 stukowy.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	90.9 KB
ID:	7383kliknij

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar Martynka
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    1,232
    BMW
    735 iL
    Skąd
    Zabrze
    Ale ten czujnik ma tylko naderwana plastikową osłonę, bez niej też powinien dobrze działać.
    Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem...

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lostami1988
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    467
    BMW
    e 32 3000dm3 v8
    Skąd
    BYDGOSZCZ
    Ja z kolei słyszałem że jak obudowa jest pęknięta to już szlak go trafił.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Florens
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    132
    BMW
    e32 V8
    Skąd
    Radomsko
    Mam te same objawy, moje czujniki też tak wyglądały, przy wymianie rozleciały mi się w rękach. Ja uszczelniłem dolot, wymieniłem cewki, czujniki spalania stukowego i dalej to samo :/

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar Martynka
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    1,232
    BMW
    735 iL
    Skąd
    Zabrze
    W czujniku stuków obudowa nie ma znaczenia, liczy się oczyszczona powierzchnia przed montażem oraz odpowiedni moment dokręcenia.
    Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem...

  6. #6
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    Czujniki spalania stukowego to zwykłe mikrofony, jeżeli faktycznie zacznie dochodzić do większych detonacji zwrócą to do kompa, który przestawi zapłon. Ale można je zupełnie wyjąć i wszystko będzie ok, jeżeli paliwo też będzie ok, a w większości wypadków już tak jest. W starszych silnikach w ogóle ich nie było i też pracują ok. Zresztą w wielu nowych też ich nie ma. Jeżeli faktycznie cały osprzęt wymieniony i jest nierówno, to szukałbym w ustawieniu rozrządu, rozciągnięte łańcuchy, stare napinacze, tutaj M60 jest bardzo kapryśne. Podobnie może być ze szklankami, zazwyczaj wydaje się, że jest ok dopóki nie klepią, a jeżeli ktoś wymienił u siebie niby sprawne szklanki na nowe to wie jak kolosalnie zmienia się kultura pracy jakiegokolwiek silnika.

    W M60 ma być równo i słyszalny tylko szmer lub wisko jeżeli się załączy, nic innego.

    PS. Zerknąłem na Twój drugi temat i film tam umieszczony, rozrządu kolego to już tam praktycznie nie masz, jest ostatni dzwonek, żeby go wymienić, a tutaj piszesz o kulturze pracy silnika :) Jeszcze raz napiszę, ten silnik to ma być szmer nic więcej, a nie świszczenie, gruchotanie i jęczenie.

    Poza tym załóż tunel chłodnicy on nie jest tam dla ozdoby.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 07-01-2015 o 20:16
    pozdrawiam Bartek

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez ttrol Zobacz posta
    PS. Zerknąłem na Twój drugi temat i film tam umieszczony, rozrządu kolego to już tam praktycznie nie masz, jest ostatni dzwonek, żeby go wymienić, a tutaj piszesz o kulturze pracy silnika :) Jeszcze raz napiszę, ten silnik to ma być szmer nic więcej, a nie świszczenie, gruchotanie i jęczenie.
    Ważne że założyciel tematu szuka przyczyny tego co jest słusznie w jego mniemaniu "nie najlepszym" staniem rzeczy.

    Nie jestem wyrocznią od V'ek, nasłuchałem się ich kilka dość dobrze, miałem nawet kilka i nawet jeśli ttrol nią jest to V'ka z filmiku ma problem z napinaczami które się skończyły.
    Czarne e32 w benzynie!


  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    109
    BMW
    740i e32 v8
    Skąd
    opolskie
    Dzięki za wskazówki-więc kaska leci jednak na rozrząd.takie miałem kiedyś zamysły jak kupiłem ale myśle sobie łańcuch hmmm długo - a tu proszę już hałasy. Jeśli ktoś ma jakieś sprawdzone zestawy-to proszę o linki z internetu w temacie z filmem lub pw.
    Jakieś porady co dokładnie kupić-też będę wdzięczny-pozdrawiam.

  9. #9
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,249
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Poszukaj na forum tematu o rozrządzie w M60, było tam chyba z kilkanaście stron. Poczytaj i sam wyciągnij wnioski, a raczej przelicz monety w sakiewce i zdecyduj na która opcję Cie stać ;)

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    84
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Mam w inpie blad: klopfsensor 4, auto ma permanentny brak mocy (jedzie jakby miało 60koni), silnik M60. Czy tutaj moze byc przyczyna zmulenia? Rozumiem, ze gdy czujnik zwraca blad, to komp moze teoretycznie cofnac zaplon na cylindrach, ale czy tak jest w praktyce? Mozna jakos odpiac te czujniki i jezdzic bez (przy zalozeniu ze paliwo bedzie ok)? Pytam, bo z tego co czytam wymiana nie bedzie zupelnie trywialna.

Podobne wątki

  1. [elektryka] czujnik spalania stukowego
    Przez beatles86 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 15-06-2017, 08:14
  2. [ elektronika] czujnik spalania stukowego e38 4.4
    Przez ariusz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-12-2009, 23:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •