Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Sekwencja E38 M60B40

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Patrykus
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    144
    BMW
    B30,B44 obecnie B28
    Skąd
    Warszawa

    Post Sekwencja E38 M60B40

    Witam, jaki może być koszt założenia jakiejś sekwencji do M60B40.Na jakich częściach najlepiej składać? Opłaca się wrzucać używane części?
    Mam znajomego gazownika, ktoś powiedział że jeżeli się zna to ogarnie dobrą instalacje wraz z montażem do 2500zł.

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Mam co prawda M62 ale zupełnie nie przeszkadza mi się tu powymądrzać. ;)

    instalacje mam 7 lat: w międzyczasie miałem już: 2 komplety wtrysków (valtek 34, matrix HD), 3 komputery (KME diego, omegas, omegas obd), 2 typy reduktorów (ig1 SM i gold)


    najpierw ogarnij porządnie auto:
    1. uszczelnij dolot jeżeli tego jeszcze nie robiłeś, uszczelki pod kolektorem, rurki gumowo-metalowe, odma itp - inaczej z gazem będziesz miał duuuże problemy - koszt około 1000zł., są wątki na forum z listą części
    2. świece polecam od razu wymienić LPG1 firmy NGK (lepszy zapłon dla LPG) - ~400zł
    3. warto wymienić tez sady lambda jak tego nie robiłeś dawno - (koszt 1200zł za komplet 4 szt zamienników bosch - różnią się od oryginałów zestawem uszczelniającym zamiast wtyczki) - oszczędzisz na paliwie :P

    potem bierz sie za instalcje:
    4. instalacja landirenzo omegas (najlepiej w wersji obd jak masz OBD - uczy sie mapy silnika ) - miałem obie wersje i ta OBD jest zdecydowanie lepsza (tyczy się pewnie każdego producenta - kwestia zasady działania)
    5. butla w kolo wchodzi ~85l z irene? , to ma duuuże znaczenie
    6. nie oplaca sie brac czesci używanych (ew, komputer - oszczedzisz ze 300-500zł, ale nigdy wtryski czy reduktory itp),
    7 reduktory najlepiej 1-2 landi renzo IG1 w wersji SM (u ciebie wystarczy chyba nawet 1) , no chyba ze wolisz walczyć co 3 miesiące z wyciekami , regulacjiai cisnienia itp jak to mialem na Goldzie
    8 zaklad polacem ul. słomiana lub landi rezno na ul. łopuszańskiej - ja tam robie swoje auto i robią tam i duże silniki

    całość zamkniesz w granicy okolo 5-7k pln????
    oczywiście możesz wydać i 2-3k i męczyć się z wypadającymi zapłonami, trzaskawką silnika, regulacjami co 3 miesiace itp..... i w końcu wydasz 10k :P
    po prostu na niektórych podzespołach to auto nie chodzi tak jak na benzynie, a mi chodzi :P

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar maxtoto
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    352
    BMW
    740iA M62TUB44 S2, 530iA M54
    Skąd
    Poltoriko
    Nooo Shebi, takie porady na forum to złoto:). Od jakiegoś czasu mam problemy z sondami świeci się check engine czasem zgaśnie potem znowu wywali (bez gazu 422tyś). Podejrzewam, że sondy raz działają a raz nie. Polecasz wymienić wszystkie sondy? Wywala niby sondę z grzałką przed katem w bank 2, czyli chyba tą od kierowcy stojąc przodem do grila.
    Co to znaczy różnią się zestawem uszczelniającym?
    Broń Masowego Wyprzedzania

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Arktissilber
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    263
    BMW
    e38 740
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    34
    Ja mam osobiście Prins Autko od Założyciela forum Greg i on zakładał Gaz 10 lat i wymieniony reduktor drobnica
    Mi osobiście butla się kończy czas na wymianę (10lat)
    Zero problemów dosłownie( ale koszt 7 tysięcy)
    Dobry jest Stag300
    Ale chyba z kosztami 2,5 tysi żartujesz do byle Gówienka 2tysie do bety nie zakładaj szajsu .Mim zdaniem nie realne
    To ma jeździć nie dławić się nie szaleć /benz gaz
    Używka sorryy a wstawił byś używane amory albo świece ? Moim zdaniem psu w pupe interes bo to padnie prędzej czy później a w zasadzie prędzej i kupisz nowe jak pisze kolega wyżej
    Jak pisał kolega gaz wymaga zero tolerancji na skokach temp.
    Dobre świece. Żadnych zawirowań płynu bo ją ugotujesz.

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez maxtoto Zobacz posta
    Nooo Shebi, takie porady na forum to złoto:). Od jakiegoś czasu mam problemy z sondami świeci się check engine czasem zgaśnie potem znowu wywali (bez gazu 422tyś). Podejrzewam, że sondy raz działają a raz nie. Polecasz wymienić wszystkie sondy? Wywala niby sondę z grzałką przed katem w bank 2, czyli chyba tą od kierowcy stojąc przodem do grila.
    Co to znaczy różnią się zestawem uszczelniającym?
    Sondy uniwersalne różnią się od oryginalnych tym ze zamiast wtyczki innej u kazdego producenrlta samochodow , czasem modelu mają gole kable + zestaw uszczelniajacy (wykorzystuje sie wtyczke istniejacej sondy) dzieki temu sa tansze, bo zamiast 50-100 rodzajow sond koniecznych do trzymania do magazynie i produkowania w malych seriach jest 4-5 produkowanych w duzych seriach.

    BTW sondy da sie diagnizowac, przepalona grzalke zmierzyc a zuzycie zaobserowac z przebiegu w czasie (sa wykresy w katalogu bosch), elektryk to zrobi, zwyklemu mechanikowi pewnie sie nie bedzie chcialo/nie potrafi... lub nie ma miernika, oscyloskopu, bo po samym odczycie wartosci, a nie wykresie wszystkiego sie nie powie....

    sondy wg mnie trzeba wymieniac conajmnjej parami a najlepiej wszystkie na raz

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Prezeslaw
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    637
    BMW
    E38 4.0 M60
    Skąd
    Warszawa
    Patrykus, mam u siebie w M60B40 z 94 roku STAG 300. Dwa lata temu z nową instalacją (OBD) zmieściłem się w niecałych 4000zł. Wtryski HANA osobne, nie na listwie, reduktor chyba LandiRenzo, ale nie pamiętam teraz na pewno. Do zestawu dorzuciłem jeszcze świece DENSO (chyba irydowe, też już nie pamiętam). Denso irydowe mam też w motocyklu i ładnie działają. Instalacje zakładałem przy ok. 170 000km i zrobiłem na razie na niej na razie dwa przeglądy. Wszystko hula jak trzeba. Ostatnio wymieniłem sondy "L". W M60B40 są raczej dwie. Koszt u autowandy za dedykowane ok 260zł/sztukę Boscha. Uniwersalne są po 210. Nie wymieniałem całej plejady gwiazd, związanej z ogarnięciem auta, o której pisał shebi, ale może niski przebieg uchroni mnie przed konsekwencjami jeszcze przez jakiś czas. Całkiem możliwe, że uda mi się dotrzeć na środowy spot w Warszawie. Mogę wziąć papiery od gazu i zobaczysz, jak to u mnie bangla, tylko daj znać, bo zazwyczaj "encyklopedię" zostawiam w domu:)
    Pozdr,
    Prezes
    To co, że diesel? Pewnie świece zalane;)

Podobne wątki

  1. brak mocy na gazie sekwencja- e38
    Przez paulo79 w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-03-2009, 18:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •