Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: [mechanika] [E32] ASB pozycja R a brak oleju

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    605
    BMW
    E32 750 iA '91 M70B50
    Skąd
    z fabryki

    [mechanika] [E32] ASB pozycja R a brak oleju

    Już niebawem przekładam skrzynię, jednak pojawia się problem holowania/przetransportowania. Skrzynia nie chce puścić pozycji N - tzn. konkretnie dosłownie blokuje koła... (nie można przepchnąć ani pociągnąć bo koła są zablokowane).

    Dopiero jak mocno go podpiłuje na wstecznym R to po jakimś czasie gwałtownie rusza w tył.
    Problem skrzyni polegał na tym że była nieszczelna na korku spustowym - większość oleju dała nogę. Efekt był taki że skrzynia odmówiła posłuszeństwa na trasie i auto dokończyło drogę na lawecie - niektórzy forumowicze może pamiętają moje dogmaty na temat "co się mogło stać"...

    Ok, skrzynia "nowa" jest już w bagażniku, teraz autko trzeba przetransportować na warsztat - bez waszej porady nie zamierzam jednak podejmować ryzykownych działań o nieprzewidzianym skutku :] zatem pytam

    Czy jeśli oleju brak w automatycznej skrzyni biegów - lub jest go poniżej minimum auto ruszy na wstecznym, czy też nie ruszy się do tyłu (R) nie mając odpowiedniego poziomu oleju?


    Omawiana skrzynia to model 4HP24 w BMW E32 750iA '91
    usługi i bezpieczeństwo IT
    BMW E32 750iA '91 (magia V12 ) | Ex: BMW E32 735i '87
    Honda VT 1100 chopper
    Schematy E32 (czytelna lista plików)

  2. #2
    Teoretycznie jeśli skrzynia jest już i tak do wymiany to sytuacji chyba nie pogorszysz więc może po prostu sprawdź czy ruszysz. A może dasz radę dolać trochę oleju żeby podnieść jego poziom i wtedy dopiero ruszaj.
    Rozumiem że nie chcesz pakować auta znowu na lawetę? :)
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    605
    BMW
    E32 750 iA '91 M70B50
    Skąd
    z fabryki
    Cytat Zamieszczone przez Damias
    Rozumiem że nie chcesz pakować auta znowu na lawetę? :)

    Nie chcę :D

    Mam też cichą nadzieję że po wymianie (zastępcza to 4HP22) zostanie mi z niej coś na części lub ją odratuje i za niedługi czas oryginalna skrzynia powróci na swoje miejsce - dlatego nie chcę jej dobijać, stąd moje pytanie (aby uniknąć takiego skutku)

    Z tą lawetą czy nawet holowaniem jest taki właśnie problem że i tak wcześniej trzeba by było odpiąć wał napędowy, a to dlatego że w obecnej sytuacji skrzynia blokuje koła - auto zanurkowało dziobem do środka żeby w razie potrzeby wyjechać na wstecznym, ale na obecną chwilę wsteczny odmawia współpracy (jak i cała reszta skrzyni).

    Olej na bagnecie w pierwszym dniu awarii był czarnawy (zamiast czerwony), obecnie jest buraczkowy, ale bardziej czerwony a przez korek spustowy sączy się kolorek taki jak trzeba...
    usługi i bezpieczeństwo IT
    BMW E32 750iA '91 (magia V12 ) | Ex: BMW E32 735i '87
    Honda VT 1100 chopper
    Schematy E32 (czytelna lista plików)

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    holowanie na rozpietym wale nie zrobi problemu o ktorym piszesz

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    605
    BMW
    E32 750 iA '91 M70B50
    Skąd
    z fabryki
    No... OK, ale umówmy się że jestem leniwy i wolę ewentualnie zmarnować 3-5 litrów oleju przekładniowego i wyjechać autem z garażu, po czym przejechać bez holowania do warsztatu parę km lub chociaż wprowadzić bumę o własnych siłach na lawetę - bez użycia wyciągarek Zatem - czy wsteczny (pozycja R) w skrzyniach automatycznych 4HP22/24 stosowana w modelach E32 działa bez oleju w skrzyni lub przy poziomie jego nie przekraczającym minimum?
    usługi i bezpieczeństwo IT
    BMW E32 750iA '91 (magia V12 ) | Ex: BMW E32 735i '87
    Honda VT 1100 chopper
    Schematy E32 (czytelna lista plików)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •