Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Subwoofer w kole zapasowym E38

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    4
    BMW
    BMW E38 M62B35
    Skąd
    Plock

    Post Subwoofer w kole zapasowym E38

    Witam kolegów



    Chce troche zwiekszyć niskie tony w mojej E38 ,zastosowanie subwoofera w podlokietniku odpada z racji ze posiadam instalacje LPG i butla zaslania 2/3 otworu na narty. Nie chcial bym tez dodatkowej skrzyni basowej ktora by zajela kolejne miejsce. Co sadzicie o takim patecie zastosowania subwoofera w kole zapasowym takiego jak tu http://allegro.pl/obudowa-kolo-felga...920536430.html glosnik jaki bym tu zastosowal to http://allegro.pl/re-audio-rex-10s4-...939824382.html ktory podpiol bym pod wzmacniacz Magnata Century 520 wzmacniacz cztero kanalowy to spokojnie by mogl napedzac tez i przednie glosniki ktore rowniesz mam zamiar zmienic na jakies 16. Wiem ze z bagaznika w E38 ciezko przedostac dzwiek do srodka auta ,zostaje mi 1/3 otworu na narty ,myslalem rowniez o zastosowaniu polki od zestawu DSP (ktorego ja nie posiadam) samej polki bez glosnikow i tej plastikowej puszki ,widzialem w bagazniku ze sa porobione otwory takie po 2 cm jest ich kilka na kazda strone mysle ze bas by spokojnie mogl nimi wydostac sie przez polkie bez glosnikow do srodka auta .Co sadzicie o tym koledzy ??

  2. #2
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Jak chcesz słuchac basu w bagażniku ,to możesz te elementy wkładać.

    Nie zagra to kolego .

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    4
    BMW
    BMW E38 M62B35
    Skąd
    Plock
    Czyli nie ma szans zeby to sie przedostalo do srodka auta ?, myslalem ze ten patent z polka od DSP da rade przedostac dzwiek do srodka :-/

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    185
    BMW
    740i
    Skąd
    PWR
    Nie chodzi nawet o przedostanie. To nie zagra, nawet gdybyś to położył na fotelu pasażera.

  5. #5
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Ja w mojej e38 mam zdemontowany worek na narty cały łącznie z ramką.

    O takim samym kształcie jak plastik/ramka z całego worka na narty jaki jest przykręcony do blachy za siedzeniami , mam wyciętą odpowiednią ramkę z grubego drewna. Do tego od tyłu mam przykręcony głośnik basowy 30 cm. Do tego wzmak zasilany sygnałem z przedwzmacniacza z bm24. Z tyłu wogóle nie mam, osłoniętego głośnika , po prostu go widać w bagażniku.

    Taki zestaw jest najtańszy ,najmniej kombinowania i naprawdę daje rade. Pojawił się bass jakiego wcześniej nie miałem. Nie mam DSP. Wzmak załącza się wraz z radiem.

    Dodam jeszcze ,że na zewnątrz nic nie słychać.

    Żałuje ,że dopiero latem to założyłem do obecnej e38 ,a do poprzedniej wcale.
    Ostatnio edytowane przez ELVIS ; 04-01-2015 o 21:25

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    4
    BMW
    BMW E38 M62B35
    Skąd
    Plock
    Kolego ELVIS gdyby nie butla od LPG tez bym podobnie zrobil a tak to musze kombinowac i szukac innego rozwiazania :-/

    Kolego mroova81 czemu twierdzisz ze to nie zagra skrzynie zamkniete pod zabudowe maja 15-20l pojemnosci ,to nie jest rozwiazanie z b-r gdzie tych litrow potrzeba wiecej.

  7. #7
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Załóz zbiornik w miejsce koła zapasowego i po kłopocie.

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar Roobs
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    1,433
    BMW
    E65 740D, E71- X6
    Skąd
    Wrocław
    ...takie rozwiązanie to tylko mentalnie coś poprawi, szkoda siana. Niskie tony muszą być bardzo efektywne. W twoim przypadku poprawiłbym-rozbudował system w samej kabinie. Nawet "poprawnie zamontowane" audio bez wzmacniacza dobrze zagra na tyle dobrze aby być zadowolonym.

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar Roobs
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    1,433
    BMW
    E65 740D, E71- X6
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez ELVIS Zobacz posta
    Załóz zbiornik w miejsce koła zapasowego i po kłopocie.
    Ja tak miałem ale tu wydatek kliku złotych na nowy zbiornik, mniejszy zbiornik co powoduje bardziej częste tankowanie.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    185
    BMW
    740i
    Skąd
    PWR
    Cytat Zamieszczone przez jaco5454 Zobacz posta
    Kolego ELVIS gdyby nie butla od LPG tez bym podobnie zrobil a tak to musze kombinowac i szukac innego rozwiazania :-/

    Kolego mroova81 czemu twierdzisz ze to nie zagra skrzynie zamkniete pod zabudowe maja 15-20l pojemnosci ,to nie jest rozwiazanie z b-r gdzie tych litrow potrzeba wiecej.
    To w zamknietej potrzeba więcej. pi x oko tyle litrów ile cm ma głośnik, ale lepiej więcej +bardzo dużo wygłuszenia.

Podobne wątki

  1. e38 cykanie w tylnym kole.
    Przez Emil Bryszewski w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 21:04
  2. Zbiornik 88 litrow w kole zapasowym w E38 !
    Przez Sebek w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 09-04-2013, 20:40
  3. Zbiornik gazu w kole zapasowym.
    Przez GRABA730i w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 09-10-2011, 13:07
  4. POSZUKUJE e38 na kole z m5 e39
    Przez JointoVicz w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-06-2011, 19:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •