Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Poka¿ wyniki od 11 do 13 z 13

W±tek: B³±d skrzyni biegów nr. 155

  1. #11
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    May 2008
    Posty
    366
    BMW
    E32 730i m30b30, e32 740iA 1993r
    Sk±d
    E³k
    Witam, czy kolega rozwi±za³ ten problem? Mam to samo u siebie.

    Pogrzeba³em trochê w instalacji, pomierzy³em przej¶cia kabli od pinów miêdzy skrzyni± a silnikiem 86-84 wszystko by³o ok. Tylko ten na którym mia³o byæ 12v u mnie by³o ok 3v, zaznaczê ¿e mam akumulator na wykoñczeniu. Otworzy³em sterownik DME silnika, wszystko wygl±da³o ok, ale dla pewno¶ci przelutowa³em luty odpowiedzialne za te po³±czenie i wszystko zaczê³o dzia³aæ poprawnie, skrzynia pracuje normalnie nie ma ¿adnych b³êdów. Raczej odrzucam twierdzenie ¿e na s³abym aku wywala tryb awaryjne skrzyni, bardziej wydaje mi siê ¿e przyczyn± jest s³abe po³±czenie gdzie¶ i przy dobrym aku trochê mocniejszy pr±d p³ynie i wszystko jest ok. Gdy aku jest s³abszy, przez os³abione styki mo¿e nie przewodziæ dobrze. To takie moje wolne przemy¶lenia tylko:) Najwa¿niejsze ¿e pomog³o, mo¿e komu¶ pomo¿e.



    ​Edytuj posty!
    Ostatnio edytowane przez Anatol ; 26-06-2015 o 10:25

  2. #12
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Jul 2021
    Posty
    10
    BMW
    740iA
    Sk±d
    Huntingdon
    Witam
    Mam dokladnie taki sam blad skrzyni u siebie. Skrzynia pracuje tylko na jednym biegu i domniewam ze jest to 4. Niestety na desce nie pokazuje zadnego komunikatu o bledzie. Dodatkowo pokazuje mi blad przeplywki ktora zostala podmianiona na inna sprawna i nic to nie zmienilo, ciekawy jestem czy oba bledy sa ze soba w jakis sposob powiazane. Bede probowal to rozwiazac w najblizszym czasie wiec napisze czy problem dalo sie rozwiazac i co bylo przyczyna.

  3. #13
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Jul 2021
    Posty
    10
    BMW
    740iA
    Sk±d
    Huntingdon
    Cytat Zamieszczone przez wilk9585 Zobacz posta
    Witam, czy kolega rozwi±za³ ten problem? Mam to samo u siebie.

    Pogrzeba³em trochê w instalacji, pomierzy³em przej¶cia kabli od pinów miêdzy skrzyni± a silnikiem 86-84 wszystko by³o ok. Tylko ten na którym mia³o byæ 12v u mnie by³o ok 3v, zaznaczê ¿e mam akumulator na wykoñczeniu. Otworzy³em sterownik DME silnika, wszystko wygl±da³o ok, ale dla pewno¶ci przelutowa³em luty odpowiedzialne za te po³±czenie i wszystko zaczê³o dzia³aæ poprawnie, skrzynia pracuje normalnie nie ma ¿adnych b³êdów. Raczej odrzucam twierdzenie ¿e na s³abym aku wywala tryb awaryjne skrzyni, bardziej wydaje mi siê ¿e przyczyn± jest s³abe po³±czenie gdzie¶ i przy dobrym aku trochê mocniejszy pr±d p³ynie i wszystko jest ok. Gdy aku jest s³abszy, przez os³abione styki mo¿e nie przewodziæ dobrze. To takie moje wolne przemy¶lenia tylko:) Najwa¿niejsze ¿e pomog³o, mo¿e komu¶ pomo¿e.



    ​Edytuj posty!
    Powiedz prosze czy po zabiegu sprawdzenia tych lutow sprawdzales potem miernikiem jakie masz wskazania na tych pinach? bo ja sprawdzilemu siebie w 2 V8 M60B40 i tez mam 3v na pinie 86 (chyba nim powinno byc 12) tylko ze w e32 mam blad 155 a w e34 zadnego bledu....

Podobne w±tki

  1. [skrzynia] B³±d skrzyni
    Przez jaro_alfa w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 95
    Ostatni post / autor: 19-01-2017, 21:42
  2. B³±d skrzyni od zepsytego dyferencja³u?
    Przez charzun w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-08-2015, 19:38
  3. [skrzynia] przeka¼nik skrzyni biegów
    Przez jaro_alfa w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-12-2013, 19:49
  4. dziwny b³±d w skrzyni 5hp30 silnik m60b40
    Przez hektorek106 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 03-01-2013, 13:35
  5. [skrzynia] b³±d skrzyni
    Przez Artek410 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-01-2013, 09:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •