Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13

Wątek: Błąd skrzyni biegów nr. 155

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    366
    BMW
    E32 730i m30b30, e32 740iA 1993r
    Skąd
    Ełk
    Witam, czy kolega rozwiązał ten problem? Mam to samo u siebie.

    Pogrzebałem trochę w instalacji, pomierzyłem przejścia kabli od pinów między skrzynią a silnikiem 86-84 wszystko było ok. Tylko ten na którym miało być 12v u mnie było ok 3v, zaznaczę że mam akumulator na wykończeniu. Otworzyłem sterownik DME silnika, wszystko wyglądało ok, ale dla pewności przelutowałem luty odpowiedzialne za te połączenie i wszystko zaczęło działać poprawnie, skrzynia pracuje normalnie nie ma żadnych błędów. Raczej odrzucam twierdzenie że na słabym aku wywala tryb awaryjne skrzyni, bardziej wydaje mi się że przyczyną jest słabe połączenie gdzieś i przy dobrym aku trochę mocniejszy prąd płynie i wszystko jest ok. Gdy aku jest słabszy, przez osłabione styki może nie przewodzić dobrze. To takie moje wolne przemyślenia tylko:) Najważniejsze że pomogło, może komuś pomoże.



    ​Edytuj posty!
    Ostatnio edytowane przez Anatol ; 26-06-2015 o 10:25

  2. #12
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2021
    Posty
    10
    BMW
    740iA
    Skąd
    Huntingdon
    Witam
    Mam dokladnie taki sam blad skrzyni u siebie. Skrzynia pracuje tylko na jednym biegu i domniewam ze jest to 4. Niestety na desce nie pokazuje zadnego komunikatu o bledzie. Dodatkowo pokazuje mi blad przeplywki ktora zostala podmianiona na inna sprawna i nic to nie zmienilo, ciekawy jestem czy oba bledy sa ze soba w jakis sposob powiazane. Bede probowal to rozwiazac w najblizszym czasie wiec napisze czy problem dalo sie rozwiazac i co bylo przyczyna.

  3. #13
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2021
    Posty
    10
    BMW
    740iA
    Skąd
    Huntingdon
    Cytat Zamieszczone przez wilk9585 Zobacz posta
    Witam, czy kolega rozwiązał ten problem? Mam to samo u siebie.

    Pogrzebałem trochę w instalacji, pomierzyłem przejścia kabli od pinów między skrzynią a silnikiem 86-84 wszystko było ok. Tylko ten na którym miało być 12v u mnie było ok 3v, zaznaczę że mam akumulator na wykończeniu. Otworzyłem sterownik DME silnika, wszystko wyglądało ok, ale dla pewności przelutowałem luty odpowiedzialne za te połączenie i wszystko zaczęło działać poprawnie, skrzynia pracuje normalnie nie ma żadnych błędów. Raczej odrzucam twierdzenie że na słabym aku wywala tryb awaryjne skrzyni, bardziej wydaje mi się że przyczyną jest słabe połączenie gdzieś i przy dobrym aku trochę mocniejszy prąd płynie i wszystko jest ok. Gdy aku jest słabszy, przez osłabione styki może nie przewodzić dobrze. To takie moje wolne przemyślenia tylko:) Najważniejsze że pomogło, może komuś pomoże.



    ​Edytuj posty!
    Powiedz prosze czy po zabiegu sprawdzenia tych lutow sprawdzales potem miernikiem jakie masz wskazania na tych pinach? bo ja sprawdzilemu siebie w 2 V8 M60B40 i tez mam 3v na pinie 86 (chyba nim powinno byc 12) tylko ze w e32 mam blad 155 a w e34 zadnego bledu....

Podobne wątki

  1. [skrzynia] Błąd skrzyni
    Przez jaro_alfa w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 95
    Ostatni post / autor: 19-01-2017, 21:42
  2. Błąd skrzyni od zepsytego dyferencjału?
    Przez charzun w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-08-2015, 19:38
  3. [skrzynia] przekaźnik skrzyni biegów
    Przez jaro_alfa w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-12-2013, 19:49
  4. dziwny błąd w skrzyni 5hp30 silnik m60b40
    Przez hektorek106 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 03-01-2013, 13:35
  5. [skrzynia] błąd skrzyni
    Przez Artek410 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-01-2013, 09:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •