Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26

Wątek: Witam z kolejną siódemką, tym razem przesiadka z E38 750i '97 na E65 730d 2005r. ;-)

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    185
    BMW
    740i
    Skąd
    PWR
    Po lifcie już tak nie przeraża... Nie przepadam za E65, ale tu jest na prawdę ładne koło, niezły lakier no i ten lift. Nie ma biedy. Skrobnij kilka słów na temat porównania topowej E38 z niszową E65? Pewnie wyciszenie, komfort - ale zarazem zwrotność i prowadzenie. Czy jest coś jeszcze? (spalanie, wiem...) Daj też foto środka!

  2. #12
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice

    Post

    Najbardziej niszowa w E65 jest 760, taką nie jeździłem nigdy, ale chyba o co innego Ci chodziło ;)

    Ogólnie to auto na felgach 19 cali wydaje się być dużo sztywniejsze od E38 na 18tkach. Po pierwsze dlatego, że ma Dynamic Drive i prowadzi się w zakrętach jak sporo mniejszy samochód, po drugie dlatego, że mam sport pakiet, a co za tym idzie, fabryczne obniżenie o 20 i 10 mm, o ile dobrze pamiętam. W 750 urzekające było to, jak silnik reagował na każde muśnięcie gazu przy ruszaniu z miejsca. Po prostu w momencie dodania gazu od razu bezszelestnie wystrzeliwało Cię do przodu, od 1000 obrotów. I jeśli nie chciałeś, żeby silnik było słychać, auto żwawo przyśpieszało zmieniając biegi przy 2500 obrotów. Chciałeś słyszeć- wtedy gaz bliżej podłogi i dopiero wtedy harmonijny dźwięk wkręcającej się na wyższe obroty V12tki dochodził do wnętrza. Żadne V8 jakim miałem przyjemność prowadzić w E38 tak nie jeździło, nawet S62 z M5, ten silnik miał zupełnie inną charakterystykę pracy, inną kulturę (w sumie niewielką, bo praca na wolnych obrotach nie była zachwycająca). Co innego V12. Gdyby nie trafił się zdecydowany kupiec, to bym ją zostawił, może wrzuciłbym porządną sekwencję i cieszyłbym się spalaniem na poziomie 17 litrów gazu, bo benzyny paliła mi średnio 14. W trasie na krajówce można było wykręcić 10/100, tylko cholernie ciężko jechać tak spokojnie. Rozmawiałem nawet z nowym właścicielem kilka dni po zakupie i mówił mi, że z Wawy do Białegostoku wyszło mu spalanie 11/100. Tylko, że wszystko musi być w takiej V12 sprawne, podstawa to sondy, katalizatory, kable, kopułki, świece, bo jak coś nie domaga, to szybko 20 na 100 zaczynasz przekraczać- wystarczy poczytać niektóre wątki i spalania nieschodzące poniżej 20 litrów. U mnie sporo tych części było wymienione w Niemczech, dlatego spalała "tylko" tyle. Ale ile czasu by tak jeszcze było, gdybym wrzucił w nią gaz i zaczął jeździć cały czas, tego nie wiem.

    Wiadomo, że diesel wspomagany turbiną nie da takich wrażeń, chociaż i tak jest lepiej niż w przedlifcie- tam zmienna geometria turbiny jest sterowana podciśnieniowo, tutaj jest zintegrowany elektroniczny sterownik, który daje szybszą reakcję na gaz. W autostradowej jeździe nie mam zastrzeżeń co do tego silnika- przejechałem w międzyczasie kilkanaście tysięcy km przedliftowym E65 3.0d, jeździłem też E38 3.0d, w trasy to bardzo fajny silnik, bo ciągnie auto momentem obrotowym. Dla przykładu, jedziesz 160-180 po autostradzie, wyskakuje ktoś na lewy pas, zwalniasz do 110-120, skrzynia nie redukuje, lub wrzuca 5 z 6, zaczynasz przyśpieszać na pół gazu i jedziesz jak benzyną. Dopiero wciskając gaz do końca benzyna odjedzie, bo zrobi redukcję na 4-5 tysięcy obrotów i wystrzeli do przodu, na 1/3- 1/2 gazu będzie jechała bardzo podobnie. Diesla wciśniesz do końca, zredukuje, ale wystrzelić jak benzyna nie wystrzeli (przy prędkościach autostradowych), tylko w miarę równomiernie będzie przyśpieszał. Koniec końcem i tak potrafi nieźle to auto rozpędzić, tutaj jakiś polift dla przykładu: https://www.youtube.com/watch?v=N0ZtgTP6Ggg
    Nie ukrywam, że chciałbym też posmakować 4.8 V8 po lifcie, ale na to na razie nie są gotowi mechanicy, których znam, a co za tym idzie, mój portfel ;) Bulić za wszystko jak za zboże u "znawców" BMW w okolicy, którzy czasem więcej popsują, niż naprawią, nie chcę.
    3.0d to na tyle popularny silnik, że mechanik, do którego jeżdżę, ogarnia go bez problemu, a nawet nie sygnuje się mianem specjalisty wyłącznie od BMW, chociaż sporo beemek tam przyjeżdża.
    Ostatnio edytowane przez lukasz740 ; 04-01-2015 o 01:22

  3. #13
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna

    Post

    mroova81, czy Ty co któryś post pisać że e65 Ci się nie podoba czy po prostu zazdrość doope ściska??? Mi tez wiele aut sie nie podoba i zapewne wielu innych użytkowników też tak ma ale nikt tego tak nie komentuje co post jak Ty... Czytać się tego nie chce... Co do serwisu 3.0 d to się zgadzam , większość mechaników go ogarnia, podobnie jak z 3.0i.
    Ostatnio edytowane przez Jakub ; 04-01-2015 o 10:14

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    185
    BMW
    740i
    Skąd
    PWR
    Jakub: nie podoba Ci się, że mi się nie podoba? Ale przecież napisałem, że tutaj jest całkiem nie źle! Zazdrość? Po krótce tak: zazdroszczę mega wyciszenia, wyposażenia, przekozackich zegarów, foteli, zawieszenia, układu kierowniczego etc. Ale awaryjności będącej ponad wszelką krytyką i przede wszystkim wyglądu o którym nie będę się szerzej rozpisywać, aby Cię nie ranić; absolutnie nie zazdroszczę.
    Łukasz - świetne porównanie! Ale nie masz wrażenia, że E38 750i pomimo fenomenalnego dołu nie rozwija tej moc, tak jakby można się tego spodziewać? Tzn, im dalej na obrotomierzu tym większe rozczarowanie. Pewnie przez starego typu układ zapłonowy i przede wszystkim technologię 2zaworów. Poza tym z tego co ja jeździłem autami z 5hp24 i 5hp30 mam wrażenie, że ta druga jest bardziej mulasta na pierwszych dwóch biegach. Macie takie wrażenie?

  5. #15
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Mi praca V12tki ogólnie bardzo pasowała. To fakt, że nie było rzeczywiście momentu, w którym ona wyraźnie lepiej przyspieszała w miarę narastania obrotów. Od startu równomiernie. Super sprawą było dokręcanie na 4 biegu do 250 km/h, wiele krwi napsułem na autostradach właścicielom aut za ponad 100 tysi, którzy chcieli wyprzedzić, a nie mogli dogonić 17to letniej beemki ;) W S62 był na przykład słaby dół, ale przy 4 tysiącach obrotów auto wyrywało strasznie do przodu... Myślę, że takie M73 z czterema zaworami na cylinder to byłby silnik idealny, wystarczy popatrzeć jak S600 W140 zawija, do 200 km/h od startu w 20 sekund...

  6. #16
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Cytat Zamieszczone przez mroova81 Zobacz posta
    Jakub: nie podoba Ci się, że mi się nie podoba?..... aby Cię nie ranić; absolutnie nie zazdroszczę.
    Odnosiłem się tylko do kilku Twoich ostatnich postów w których notorycznie dawałeś nam forumowiczom do zrozumienia że 'CI SIĘ TO AUTO NIE PODOBA'- już o tym wiemy. Wcale mnie nie ranisz bo jedni są miłośnikami tico a inni sieny czy innego 7er-a tylko po co to powtarzać w kółko. ;)

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  7. #17
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice

    Post

    Dzisiaj po południu znalazłem trochę czasu na posprzątanie wnętrza. Kilka fot na szybko, bo robiło się już ciemno, a i temperatura na zewnątrz nie rozpieszczała...






    Następne zdjęcia pewnie wiosną, jak będzie bardziej sprzyjająca pogoda ;)

  8. #18
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    1,569
    BMW
    E38 750i 1997 rok
    Skąd
    Opolskie
    Wszystko super, tylko te fotele są tak niewygodne, ze szkoda gadac.Opierasz cale plecy i glowe o zagłowek podczas prowadzenia auta?

  9. #19
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Dokładnie, nigdy bym nie pomyślał że te fotele w wersji sport nie są łamane...

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  10. #20
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Głowy nie opieram, właśnie tego mi brakuje w porównaniu z komfortami w E65... W zasadzie to cały fotel jest ok, szczupły jestem i ani nie narzekam, że ciasno, ani że twardo, bo jest w porządku, tylko mogłoby się oparcie łamać w połowie, jak było np. w E38 w Kontursitze- tutaj chłopaki z Bawarii się nie przyłożyli. Jak będzie jakiś komplet niezniszczonych, wentylowanych komfortów, to pomyślę nad włożeniem. Tylko do tego trzeba też perforowane boczki i nakładki na słupek B z perforowaną skórą. O rozbebeszaniu środkowego tunelu po to, żeby wymienić przyciski sterujące, nie wspomnę. Czas pokaże czy coś z tym wymodzę.

Podobne wątki

  1. [E65/66] Kolejna 7 tym razem E65
    Przez WladcaE38 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-10-2014, 20:20
  2. [E38] Witam tym razem z e38 :))
    Przez Miras w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-02-2014, 20:41
  3. [e38] witam ..tym razem V8
    Przez 7ka w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 242
    Ostatni post / autor: 27-12-2009, 07:59
  4. witam ponownie :) tym razem z samochodem E38 4,4
    Przez spinacz w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 26-01-2009, 10:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •