Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Wątek: Witam z kolejną siódemką, tym razem przesiadka z E38 750i '97 na E65 730d 2005r. ;-)

  1. #1
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice

    Post Witam z kolejną siódemką, tym razem przesiadka z E38 750i '97 na E65 730d 2005r. ;-)

    Witajcie!

    Jakiś czas temu sprzedałem V12tkę, pewnie jeszcze pamiętacie ogłoszenie lub temat powitalny, przedliftowej Calypsorot z beżowym środkiem i konturowymi siedzeniami. Zawsze z nostalgią będę podchodził do silnika M73 i jeśli tylko będzie mnie stać na to, żeby takie E38 po prostu stało w garażu, na przejażdżki od czasu do czasu- na pewno jeszcze takie kupię.

    Ale teraz o czymś innym ;) Napaliłem się na E65 po lifcie "jak szczerbaty na suchary" i w końcu udało się coś upolować. Jest to 730d z połowy roku 2005, w kolorze Monacoblau, w miarę wyposażona, chociaż i tak dołożyłbym co nieco ;) Auto ma większość bajerów, na które zwracałem uwagę przy kupnie, czyli Dynamic Drive, Logic 7, Soft Close, automatyczną klapę, shadowline, rolety. Jest w fabrycznym sportpakiecie, z czarnym środkiem i matowym, ciemnym drewnem. Do pełni szczęścia brakuje w zasadzie grzanych i wentylowanych komfortów- są tylko grzane "sporty". Na upartego jeszcze wrzuciłbym czarną podsufitówkę. Ale nad tym może popracujemy w tym roku...

    Z historii: auto miało dwóch właścicieli, pierwszy cieszył się nim do 2009r., drugi od 2009 do 2014. Do auta dostałem fakturę zakupu w 2009r., auto miało wtedy tylko 61 tysięcy km i taki przebieg jest tam wpisany. Jest też sporo rachunków, najpierw serwisy w BMW, później w niemieckim ATU- ostatnie naprawy w grudniu 2013r.- wymiana wszystkich hamulców, czujnika PDC i kilku pierdół. Na każdym rachunku wpisany przebieg, w chwili zakupu było realne 201000 km, jak na 3.0 diesla to dopiero rozgrzewka.

    Ogólnie jestem pod wrażeniem kultury pracy diesla 3.0 w poliftowym E65. Tato jeździ 730d z 2003r., silnik 218 HP i jest niestety głośniejszy. Tutaj, jeżeli nie przekraczamy granicy około 2200-2500 obrotów, nie poznamy w środku, że jedziemy dieslem. Czemu nie benzyna? Bo nie mam tutaj mechaników, którzy ogarną mi typowe dla silników N62 bolączki, za dużo nas kosztowało nerwów użeranie się mechanikami przy naprawach M62TU, z E65 byłoby tylko gorzej.

    Auto ma wgranego chipa przez poprzedniego właściciela. Ostatnio jechałem 255 i jeszcze powoli się rozpędzała, więc budzik zamknie, starczy w zupełności.

    Jak to w każdej 7, po zakupie trzeba było co nieco doprowadzić do porządku. W chwili zakupu do wymiany na przeglądzie wykazało: tuleje przednich wahaczy (te duże), cztery tuleje tylnych wahaczy H, jedna tuleja pływająca, świece żarowe. I najgorsza sprawa, cieknąca turbina, którą chciałem już wysyłać do regeneracji. Ostatecznie okazało się jednak (tutaj podziękowania dla spostrzegawczego mechanika), że to nie wina turbiny, tylko braku plastikowej wkładki w odmie, którą kiedyś ktoś wyjął i zapomniał włożyć, stąd olej. Oprócz tych wszystkich części, dodatkowo zmieniłem jeszcze dwa termostaty, dwie rolki, olej i wszystkie filtry, czyli auto przeszło taki podstawowy serwis pozakupowy.

    Z usterek, które mi na ten moment zostały i które chętnie bym usunął, ale jest za zimno, to:
    - nie działająca tylna roleta, nie chce się złożyć, chociaż rusza się o kilka milimetrów po naciśnięciu przycisku
    - schodzi klar w rogu tylnego zderzaka, więc wiosną trafi do malowania

    W przyszłości chciałbym jeszcze dokodować kilka funkcji, np. automatyczne światła, bluetooth (bo nie działa z innymi telefonami niż ten z auta), wiosną zmienić olej w skrzyni biegów.

    Ogólnie frajda z jazdy nie do opisania, mimo, że to w sumie prawie połowę mniejszy silnik. Jednak moment obrotowy i sześciobiegowy automat swoje robią. Super sprawa to Dynamic Drive- każdemu polecam przejechać się autem z tą opcją- w zakrętach auto wydaje się być o kilkaset kg lżejsze.

    Wrzucam trochę fotek z zewnątrz, środek pokażę jak go posprzątam, bo nastukałem już prawie 3 tysiące kilometrów i pasowałoby go odkurzyć i trochę pomachać szmatką ;)

    Pozdrawiam,
    Łukasz!























    Ostatnio edytowane przez lukasz740 ; 03-01-2015 o 18:35

  2. #2
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    W I T A M



    Bardzo Miły Wozik :)
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  3. #3
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,249
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Łukasz, po 1. gratuluję zakupu, a po 2. już nie mogę doczekać się porządnej sesji w pięknym słońcu. Kolor taki, że na pewno będzie co wrzucać na fejsbukowy fanpejdż ;)

  4. #4
    Vip Vip Awatar tomcad
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    493
    BMW
    E38 728 '96
    Skąd
    Kraków
    Gratuluje, tył po lifcie jest zdecydowanie ładniejszy :)
    E23 728 - E38 728 - E60 520d - E65 750i

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Arman
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    775
    BMW
    740d F01
    Skąd
    Kraków
    Gratuluje zakupu :)

    Jak z bezwypadkowoscia pojazdu? Miał jakieś szkody parkingowe chociaż?

  6. #6
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Auto bardzo ładne...

    Arman uważam ze takie pytania do auta które ma 10 lat za sobą są po prostu nie na miejscu...

  7. #7
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Gratulacje Lukasz !

    Widze ze masz wiecej szczescia niz ja :)

    Bardzo ladny kolor i juz po detalingu ...
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Arman
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    775
    BMW
    740d F01
    Skąd
    Kraków
    Dokładnie, nigdy bym takiego pytania nie zadal gdyby nie moje przykre doświadczenie z przed kilku dni, podczas sprzedawania mojego auta klient stwierdził ze go nie kupi (pomimo doskonałego stanu technicznego) pełnej historii serwisowej (sam był pod wielkim wrażeniem stanu) tylko dlatego ze on szuka auta w pełni NIEDOTYKANEGO a mój niestety miał małą naprawę w prawym przednim błotniku na rancie po szkodzie parkingowej, plus został po takiej samej naprawie prawy błotnik (wgniecenie po szkodzie parkingowej rownież na rancie) - mam po prostu uraz, stad tez pytam.

    Sory za OT!

  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Dzięki wszystkim! Skoro Dzuda chwali, a Adasio nie karci za brak wypasu, to chyba nie jest tak źle :D

    Sebek, auto już takie kupiłem, dzisiaj położyłem tylko wosk- wygląda na to, że ktoś przeleciał je jakąś pastą przed sprzedażą, bo rys rzeczywiście ma mało. Na szczęście nie skończyło się to tak, jak w 90% przypadków, bo nie ma żadnych hologramów, robota zrobiona porządnie- polerką dotknę je pewnie dopiero za kilka miesięcy.

    Arman, w aucie miernik pokazuje wypełnienie na tylnym prawym błotniku, między rantem a tylnymi drzwiami, mniej więcej tam, gdzie błotnik jest najwęższy. Ciężko było to nawet wymacać miernikiem, bo wokół jest norma, a krawędź super odtworzona. Dodatkowo, były cieniowane prawe tylne drzwi (pewnie od tego błotnika) i malowany tylny zderzak, schodzi z niego klar w prawym rogu i muszę wiosną się tym zająć. Właściciel mówił mi, że była tam jakaś przygoda parkingowa i na to wygląda. Drzwi idealnie zgrywają się z błotnikiem i nie widać, żeby działo się tam coś poważnego. Nie udało mi się co prawda kupić auta takiego, jak poprzednia 750, która mimo 17tu lat miała wszystkie elementy (!) w pierwszym lakierze, łącznie z aluminiową maską. Nie mam kasy na nowe z salonu, to i wybrzydzał z powodu takich napraw nie będę. Zresztą nawet z salonu można auto po poprawkach lakierniczych kupić..
    Siostry E38 730d ma na przykład całą nową powłokę lakierniczą położoną- poprzedni właściciel miał autocasco, po meczu pod blokiem kibole porysowali mu całą siódemkę, poszła kasa z ubezpieczalni i całe odmalował. Auto ma na każdym elemencie 290-320 mikronów po przyłożeniu miernika, żadnej szpachli, lakier jak nowy, więc bez wahania kupiliśmy. Auto proste, są wszystkie osłony, plastiki, wszystko tak jak być powinno, plus lakier jak w trzyletnim aucie, więc o co się czepiać? Ludzie są dziwni, auta jeżdżą, mają prawo mieć poprawki lakiernicze, oby tylko poprawnie zrobione.

  10. #10
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Autko SUPER, coraz bardziej podobają mi się te felgi mimo iż są to 19 wyglądają bardzo dobrze ;)

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

Podobne wątki

  1. [E65/66] Kolejna 7 tym razem E65
    Przez WladcaE38 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-10-2014, 20:20
  2. [E38] Witam tym razem z e38 :))
    Przez Miras w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-02-2014, 20:41
  3. [e38] witam ..tym razem V8
    Przez 7ka w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 242
    Ostatni post / autor: 27-12-2009, 07:59
  4. witam ponownie :) tym razem z samochodem E38 4,4
    Przez spinacz w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 26-01-2009, 10:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •