Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Kłopot ze spryskiwaczami szyby E38. Czy istnieją zamienniki dysz?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Prezeslaw
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    637
    BMW
    E38 4.0 M60
    Skąd
    Warszawa

    Post Kłopot ze spryskiwaczami szyby E38. Czy istnieją zamienniki dysz?

    Bry,

    zabijam się ostatnio o temat zapychających się spryskiwaczy. Doraźne przedmuchiwanie pomagało tylko na krótki czas. Dzisiaj rozebrałem wszystko co się dało, przedmuchałem przewody, rozebrałem i przeczyściłem dysze. Poskładałem i działało... przez kilka minut. Mam trzy podgrzewane dysze i wydumałem, że skoro brudu już tam nie ma, to te zaworki w dyszach musiał trafić szlag (chociaż przy rozbieraniu nie wyglądały jakoś podejrzanie). Z każdej dyszy wyciągnąłem po dwie sprężynki z "korkiem" i wszystko w miarę działa. Domyślam się jednak, że marnuję płyn i osłabiam w ten sposób ciśnienie, bo część płynu leci na szybę a część próbuje dostać się do drugiego obiegu (od "intensa"). Postanowiłem kupić nowe dysze, żeby wszystko było szczelne i niesfatygowane.
    Przeczytałem już pół internetu i nie znalazłem śladu po zamiennikach. Są tylko oryginały BMW i za komplet zapłacę prawie 400zł. Widział ktoś gdzieś zamienniki lub chociaż jakieś zestawy naprawcze?

    Pozdrawiam,
    Prezes
    To co, że diesel? Pewnie świece zalane;)

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    250
    BMW
    E38 728 Shadow Line
    Skąd
    KATowice
    z tego co ja szukałem niedawno to tylko oryginały za ok 120 zł za sztukę,w końcu kupiłem używke i działa,bo mój sprysk sie rozleciał w rękach

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar YBSA
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    433
    BMW
    730d 2001r.
    Skąd
    WPZ
    Czy nie lepiej od razu kupic z aledrogo spryskiwacze mgłowe?

    - mamo, mamo, dlaczego ci ludzie klękają?
    - bo to jedzie BMW e38 synku...
    -------------------------------------------------
    ///M-Sport Individual

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    YBSA, a są takie do e38, pasujące i wyglądające?

  5. #5
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez Prezeslaw Zobacz posta
    Bry,

    zabijam się ostatnio o temat zapychających się spryskiwaczy. Doraźne przedmuchiwanie pomagało tylko na krótki czas. Dzisiaj rozebrałem wszystko co się dało, przedmuchałem przewody, rozebrałem i przeczyściłem dysze. Poskładałem i działało... przez kilka minut. Mam trzy podgrzewane dysze i wydumałem, że skoro brudu już tam nie ma, to te zaworki w dyszach musiał trafić szlag (chociaż przy rozbieraniu nie wyglądały jakoś podejrzanie). Z każdej dyszy wyciągnąłem po dwie sprężynki z "korkiem" i wszystko w miarę działa. Domyślam się jednak, że marnuję płyn i osłabiam w ten sposób ciśnienie, bo część płynu leci na szybę a część próbuje dostać się do drugiego obiegu (od "intensa"). Postanowiłem kupić nowe dysze, żeby wszystko było szczelne i niesfatygowane.
    Przeczytałem już pół internetu i nie znalazłem śladu po zamiennikach. Są tylko oryginały BMW i za komplet zapłacę prawie 400zł. Widział ktoś gdzieś zamienniki lub chociaż jakieś zestawy naprawcze?

    Pozdrawiam,
    Prezes
    A rozebrales i wyczysciles zbiornik na plyn spryskiwaczy ten z nadkola?
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    kup zaworek zwrotny i załóż na przewód od intensywnego mycia, wtedy pryskasz na szybe, leci tylko na szybe, http://auto-truck3.pl/product.php?id_product=2016

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Prezeslaw
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    637
    BMW
    E38 4.0 M60
    Skąd
    Warszawa
    BOSS, na duży zbiornik nie wystarczyło mi czasu. Pewnie dla świętego spokoju też się za niego zabiorę, ale to najszybciej na ferie. W każdym razie po wywaleniu sprężynek z "korkami" ze starych dysz, przestało się blokować, więc wina raczej w samych dyszach.
    YBSA, da się dostać podgrzewane, mgłowe spryskiwacze do E38, które będą pasowały bez nadmiernego rzeźbienia?
    krzywy191, dzięki:)
    To co, że diesel? Pewnie świece zalane;)

  8. #8
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez Prezeslaw Zobacz posta
    BOSS, na duży zbiornik nie wystarczyło mi czasu. Pewnie dla świętego spokoju też się za niego zabiorę, ale to najszybciej na ferie. W każdym razie po wywaleniu sprężynek z "korkami" ze starych dysz, przestało się blokować, więc wina raczej w samych dyszach.
    Jak tego nie zrobisz problem bedzie powracal... przez lata w zbiorniku zbiera sie pelno syfu i glonow
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar YBSA
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    433
    BMW
    730d 2001r.
    Skąd
    WPZ
    Typowo dedykowanych do e38 raczej nie. Można pokombinować z e46 polift lub po prostu zwykłe uniwersalne.

    - mamo, mamo, dlaczego ci ludzie klękają?
    - bo to jedzie BMW e38 synku...
    -------------------------------------------------
    ///M-Sport Individual

Podobne wątki

  1. [felgi] Jakie istnieją metody powiększania rozstawu kół?
    Przez Michal750 w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-03-2012, 22:57
  2. [Stag] Jak dobierać ciśnienie względem rozmiaru dysz?
    Przez Michal750 w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 02-02-2012, 17:58
  3. e38 i kłopot z poprawnym działaniem szyberdachu
    Przez Danek25 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-06-2011, 09:11
  4. [ elektryka] problem ze spryskiwaczami E38 730 ?
    Przez wojtek740 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-01-2009, 11:12

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •