Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: sprężyny przednie z 2.8 do 4.4 V8

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    325
    BMW
    e38 740iA, e39 touring 528i
    Skąd
    Krosno

    Post sprężyny przednie z 2.8 do 4.4 V8

    Pytanie za 100pkt. Czy ktoś z Was zakładał sprężyny z 2.8 do V8???? jesli tak to ile auto siadało nizej w stosunku do serii. Chodzi o to że kolega ma 2 kpl spręzyn do 2.8 a jedna w V8 strzeliła i czy jest szansa żeby założyć te z 2.8 tylko na zime bo potem ma być gwint.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    185
    BMW
    740i
    Skąd
    PWR
    używana sprężyna to koszt paczki fajek. Już nie przesadzajcie z tą optymalizacją kosztów.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    290
    BMW
    e38 m62b35
    Skąd
    olsztyn
    już nawet nie chodzi o koszty. Co z tego, że siądzie jak będzie tak miękka, że się jeździć nie da i wręcz będzie to niebezpieczne na większych poprzecznych nierównościach. porównaj sobie prowadzenie swojego samochodu w pełni załadowanego pod dach a jak jedziesz sam. mniej więcej taka różnica przy zastosowaniu nieodpowiednich sprężyn
    Ostatnio edytowane przez koziol1102 ; 03-01-2015 o 06:18

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Śmiało zakładaj nic złego się nie stanie,sprężyny w 2.8 nie są wykonane z waty.Waga m52 to 140 kg ,m62 146 kg.
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar YBSA
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    433
    BMW
    730d 2001r.
    Skąd
    WPZ
    Marek, to ja mam takie pytanie: skoro to jeden grzyb, to dlaczego WSZYSCY producenci sportowych springów dokonują podziału w swoich katalogach na wersje silnikowe?

    - mamo, mamo, dlaczego ci ludzie klękają?
    - bo to jedzie BMW e38 synku...
    -------------------------------------------------
    ///M-Sport Individual

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Wszyscy tzn.którzy producenci?Mts,eibach czy AP nie mają podziału na wersje silnikowe.
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    238
    BMW
    E39 528i sedan -> E30 324td touring -> E34 525i sedan -> E38 735iA
    Skąd
    Kołobrzeg
    no wlasnie... mts nie ma i przy kupnie gwintu jak mi turas e30 siadl za bardzo i nie dalo sie go podniesc to uslyszalem ze powinienem kupic sprezyny do kabrio, a niby nieduza roznica...

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar YBSA
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    433
    BMW
    730d 2001r.
    Skąd
    WPZ
    Ależ oczywiście że mają.Może źle się wyraziłem- nie chodzi mi o pojemności ale o układ cylindrów. Inne są springi do V-ek i R-ek. To samo tyczy się diesli. Nawet głupi Jamex prowadzi taki podział.

    - mamo, mamo, dlaczego ci ludzie klękają?
    - bo to jedzie BMW e38 synku...
    -------------------------------------------------
    ///M-Sport Individual

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    325
    BMW
    e38 740iA, e39 touring 528i
    Skąd
    Krosno
    jamex niby prowadzi a widziałem na własne oczy jamex do R6 i do V8 i to sa takie same sprężyny. Średnica drutu ilośc zwoi, zawinięcie.
    Wg mnie założenie spręzyn z 2.8 do V8 nie bedzie jakoś strasznie odbiegało od ori. Ile ten motor jest cięższy od R6??? 50kg jak bedzie cięższy to max a porównania w stylu zapakowanie całego auta pod sufit i pustego to trochę chyba nie ta bajka. Ap podaje nie jaki silnik z tego co się orientowałem tylko nacisk na oś.

  10. #10
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    ja kiedys zalożyłem sprezyny z 2.8 na przod, felga zrównała sie z błotnikiem, i na kazdej nierównosci dobijała do odboji, nie polecam takiego zabiegu, aktualnie mam sprezyny od m60 bo przełożylem całe amorki z edc i tez jest tragedia, za miekko i nisko, nie polecam takich eksperymentów,

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •