Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Wątek: Naprawa klapy i soft close

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    602
    BMW
    E65 4.4
    Skąd
    Łódź

    Post Naprawa klapy i soft close

    Witajcie.
    Niedawno nabyłem e65 i jak to przy używce zawsze coś do zrobienia jest.
    mam dwa problemy.
    Jeden to klapa bagażnika która się nie unosi. czytałem posty o dolaniu oleju itp. U mnie jest full oleju a ona otwiera się z zamka ale nie unosi. Pomagając ręką nawet nie idzie do góry a w górze nie trzyma się w pionie. Widziałem na alledrogo jakieś siłowniki ze sprężyną ale nie wiem co kupić. Czy siłowni czy cała hydraulikę? Czy mam kupić taki http://allegro.pl/bmw-7-e65-silownik...888583880.html
    czy coś takiego http://allegro.pl/bmw-7-e65-silownik...888583880.html
    Klapę mi domyka i otwiera ale nie podnosi i nie trzyma wysokości.
    Drugi problem to drzwi.
    Nie mogę ich otworzyć od zewnątrz. Chodzi o tylne lewe drzwiOd wewnątrz działa wszystko oki. Drzwi mają soft close. co mam wymienić ewentualnie czy coś można tam ustawić. Słyszałem o jakiejś zębatce.
    Dzięki z góry za pomoc.
    Pozdrawiam Piotr

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    511
    BMW
    E65 740d, 335i, 750dX
    Skąd
    LU
    Zacznij od tych silownikow, ale szukaj takich po lifcie z jasna sprezyna. Te co podales nie wiele lepsze od twoich moga byc.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    602
    BMW
    E65 4.4
    Skąd
    Łódź
    Jeszcze w ogóle posłucham czy ta pompa chodzi.
    Siłowniki te co podałem to rozumiem jakieś wspomagające pompę i ten hydrauliczny siłownik?
    Ile jest tych ze sprężyną 2 sztuki?
    Co sądzicie o tych drzwiach? Czy to klamka? Czasem jak 2 razy szarpnę szybko to się odtworzą.

    Sprawdziłem i soft close działa tzn domyka drzwi ale czemu je z zewnątrz nie można otworzyć
    Ostatnio edytowane przez laso ; 02-01-2015 o 14:16

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    511
    BMW
    E65 740d, 335i, 750dX
    Skąd
    LU
    Tak te silowniki wspomagaja podnoszenie klapy i jak nie trzyma wysokosci to sa juz do wymiany, sa 2 szt lewy i prawy.

    Z soft close nie pomoge bo nigdy nie mialem problemu.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    708
    BMW
    E65
    Skąd
    Chełm
    Soft close= Zdejmij boczek od środka i zobacz jak pracuje klamka- może linka jest uszkodzona ta pomiędzy klamka zew. a zamkiem soft close. Ja na szybko wyciągnąłem klamkę zew. i sprawdził od strony zewnętrznej auta czy przy klamkę jest wszystko okey. Wyciągnięcie klamki to 2min. Musisz mieć śrubokręt i drucik z haczykiem do założenia klamki-jej zabezpieczenia.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    602
    BMW
    E65 4.4
    Skąd
    Łódź
    lysy co masz na myśli żeby ściągnąć klamkę od zewnątrz. Wydaje mi się to trochę nie możliwe. chyba jest ona przykręcona od środka do karoserii? Wolę ściągnąć boczek. ktoś ściągał u siebie tak aby nie połamać zaczepów? Na pewno jest śrubka przy klamce i czy jeszcze gdzieś np pod osłoną głośnika?

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    708
    BMW
    E65
    Skąd
    Chełm
    Boczek: 4 sruby- pod klamka, pod logiem airbag i za dwoma zaślepki kwadratowym w podłokietnika boczna. Klamkę zew zdejmujemy łatwo - nie jest do niczego przymocowana od środka! Musisz otworzyć drzwi i z boku obustronnie zamka na wysokości klamki jest dwuczęściowa owalna zaślepki. Wyjmij je! Poświęć latarka zobaczysz aluminiowa szynę z otworkiem która zabezpiecza klamkę! Weź śrubokręt i wciśnij/przesuń szynę w kierunku przodu auta. Klamkę podnieś do góry tak jak ja otwierasz i ja wyciągnij! Aby ją założyć musisz mieć drucik z haczykiem aby przez ten otworem pociągnąć szynę w stronę tylu auta

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    602
    BMW
    E65 4.4
    Skąd
    Łódź
    Drzwi- NAPRAWIONE. Dzieki pomocy kolegi lysego106.
    Problemem była linka która chyba była zacięta. po mocnym szarpnięciu za pancerz coś po prostu pościło. Jak zmontowałem klamkę z powrotem to już działała, ale widac było że zębatka klamki ślizgała się po tym mechanizmie który ciągnie linkę. Łysy jeszcze raz za pomoc co i jak z wyciągnięciem klamki.
    jeśli chodzi o klape to problem zdiagnozowany ale nie naprawiony(teraz są takie deszczowe dni). Leci mi olej z siłownika hydraulicznego(leci z niego jak z kaczki). I tu moje pytanie, czy można wymienić tylko siłownik hydrauliczny czy cały komplet z pompą itp?

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    379
    BMW
    f01
    Skąd
    Poznań
    Możesz wymienić sam siłownik znalezienie używki wręcz nie możliwe swego czasu szukałem dla klienta.
    Zakup w ASO cena zaporowa ponad tysiak w zestawie dostajesz olej do hydrauliki.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    708
    BMW
    E65
    Skąd
    Chełm
    Szukaj kompletu! Widziałem swojego czasu za 300 z pompa w komplecie???

Podobne wątki

  1. [elektryka] E65/66 SOFT CLOSE doposażenie
    Przez jaro_alfa w dziale instrukcje / schematy
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 14-04-2021, 20:46
  2. [elektryka] Soft close-dociaganie i otwieranie tylnej klapy nie działa
    Przez mcqbis w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26-03-2014, 23:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •