Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 36 z 36

Wątek: 730d ver 2015-16

  1. #31
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Arman
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    775
    BMW
    740d F01
    Skąd
    Kraków
    Ja i tak mimo wszystko staram się dążyć do tych świerzych/nowych aut i nie chce się*cofać.

    Gdyby mnie dzisiaj było stać to latałbym F01 w M-pakiecie.
    Choć sercem chciałbym 750i, to wybrałbym rozumem 730/740d i tyle.

  2. #32
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Cytat Zamieszczone przez ADASIO Zobacz posta
    nie narzekajmy bo są tacy co marzą o starym Golfie więc nie mamy najgorzej
    Podsumowane w jednym zdaniu...;)

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  3. #33
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Plastikowy "chrom" na zdjęciach wygląda tandetnie. Na żywo jeszcze gorzej.
    Ostatnio miałem włącznik świateł jak na jednym ze zdjęć. Zastanawiałem się do czego ta tandeta, teraz już wiem
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  4. #34
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice

    Post

    Zobaczymy jak to ostatecznie będzie wyglądać w dniu premiery. Jeszcze się może co nieco zmienić :)

    Co do tej awaryjności to nie popadajmy w skrajności o cudownej bezawaryjności poprzednich serii 7. Fakt kompletna komputeryzacja sprzyja awariom i producenci faktycznie nie mogą sobie pozwolić na wynalazki typu MB W123. Ale jak ktoś jest z angielskim za pan brat, to zapraszam do lektury strony pewnego użytkownika E32 750iL który od nowości miał to auto i psuło mu się na potęgę http://www.my750.com/ Albo miał pecha albo ukazuje jak faktycznie wyglądało użytkowanie codzienne wtedy nowej E32.
    Nie było wtedy internetu, dostępnego sprzętu do diagnostyki. Nikt nie bawił się w naprawianie nowej E32 czy E38 w garażu z kolegą przy piwie :D Pierwsi właściciele też zasuwali do serwisu z każdym komunikatem z check control wydając majątek na serwis. A wtedy pieniądz był inny. Dzisiaj nowa F01 np 730d kosztuje tyle co dobre mieszkanie. A np w 2000 r. E36 cabrio kosztowała tyle co 2 mieszkania w Polsce (daje przykład bo akurat mam fakt zakupu E36 i ktoś z rodziny w tamtych latach kupował mieszkanie). Co dopiero seria 7. E32 i E38 w latach świetności kosztowała potężne pieniądze.
    Dzisiaj każdy się denerwuje, że serwis F01 jest drogi, drogie są części, rozwiązania które uniemożliwiają samodzielną naprawę. A za 5-10 lat będziemy podobnie sami przy nich dłubali jak dzisiaj przy starszych 7. Serwis musi z samochodu zrobić swoista zagadkę by byle jaki pan Mietek miesiąc po premierze nie odebrał im roboty serwisując te auta młotkiem i przecinakiem.
    Ostatnio edytowane przez Supermen ; 08-01-2015 o 20:18
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  5. #35
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Dokładnie tak jak pisze Supermen !

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  6. #36
    Doświadczony Użytkownik Awatar Martynka
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    1,232
    BMW
    735 iL
    Skąd
    Zabrze
    Cytat Zamieszczone przez ADASIO Zobacz posta
    Dlatego właśnie jak popatrzycie na salony to coraz więcej z nich staje się multibrandowe (kilka marek) w jednym bo na jednej marce jednak coraz trudniej się utrzymać
    Ale to się nie sprawdza, kiedyś przyjechał na warsztat RR, którego taki multibrandowy serwis nie ogarnął. Auto było w środku kompletnie rozłożone bo była akcja z modułami po zalaniu i przy szybkiej inwentaryzacji części wyszło na to, że w środku są dwie deski rozdzielcze. Po jakimś czasie dzwoni ten multibrandowy salom z Katowic ( więc już wszyscy wiedzą jaki ) z pytaniem czy nie wysłali drugiej deski razem z RR, a skoro jest to przyślą kogoś bo nie mogą złożyć auta bo im brakuje. Przyjechali, wzięli deskę do rąk i... stwierdzili, że to nie ta bo oni szukają z Opla a ta jest z Chevroleta. Nie wiem w jaki sposób oni działają ale mnie od wielobrandowości odpycha.

    A co do nowego 7er to myślę, że przyjdzie czas na ocenę jak stanie w salonach BMW.
    Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •