Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Zapowietrzający sie układ chłodzenia bmw740

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    90
    BMW
    e38
    Skąd
    polska

    Post Zapowietrzający sie układ chłodzenia bmw740

    Witam jestem posiadaczem cudownej maszyny;d BMW 740, niestety od samego zakupu zmagam się z dość ważnym problem, Mianowicie wydaje mi sie ze układ cały czas sie zapowietrza. Sprawa wygłąda tak: rano gdy silnik jest zimny to górna rura do chłodniczy jest jak by pusta(bez płynu) otwieram korek odpowietrzenia uruchamiam silnik i lecą bąbelki powietrza po czasie leci sam płyn zakręcam korek. Następnie kiedy silnik juz jest gorący to górna rura do chłodnicy jest pełna i sztywna ale da się jaj nacisnąć rękami. Jest to możliwe że układ chłodzenia się zapowietrza?? Nie zauważyłem ubytku płynu.

    Dodam że nie grzeje strona kierowcy a strona pasażera grzeje jak by co raż mocniej . Sprawdzałem elektrozawory czyli wyciągnołem wtyczke zasilającą i nie było żadnego pyknięcia, te elektrozawory są analogowe??

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Jak cały czas otwierasz odpowietrznik to się zapowietrza :D Odpowietrz go raz a porządnie i wtedy obserwuj.
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Masz zamontowany gaz?Podobny objaw daje uszkodzony reduktor.Wskazówka od temp. w pionie czy grzeje się?
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    950
    BMW
    e38 750iL, e66 750iL :)
    Skąd
    Tychy, Śląsk
    Cytat Zamieszczone przez zamor89 Zobacz posta
    rura do chłodnicy jest pełna i sztywna ale da się jaj nacisnąć rękami. Jest to możliwe że układ chłodzenia się zapowietrza?? Nie zauważyłem ubytku płynu.

    Hmm jeśli nie masz gazzu.... to czyżby ciśnienie z silnika szło do układu chłodzenia?? Głowica lub uszczelka??
    Płyn wtedy do cylindrów może uciekać i ubytku nie zauważysz.

    Obym był złym prorokiem..

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    90
    BMW
    e38
    Skąd
    polska
    Cytat Zamieszczone przez Supermen Zobacz posta
    Jak cały czas otwierasz odpowietrznik to się zapowietrza :D Odpowietrz go raz a porządnie i wtedy obserwuj.
    No to ma sens;d tak zrobie

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    90
    BMW
    e38
    Skąd
    polska
    Cytat Zamieszczone przez marek1132 Zobacz posta
    Masz zamontowany gaz?Podobny objaw daje uszkodzony reduktor.Wskazówka od temp. w pionie czy grzeje się?
    Tak mam zamontowany gaz parownik jest nowy, Wskazówka jest w pionie i nic się nie przegrzewa .

    Chciałem sprawdzić CO2 w ukladzie chłodzenia ale teraz wiadomo sylwestr nowy rok i nikt nie ma czasu. Także uszczelka jeszcze nie jest wykluczona. Oby to nie była ona....
    Ostatnio edytowane przez zamor89 ; 31-12-2014 o 14:34

  7. #7
    Początkujący Użytkownik Awatar krzys51
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    33
    BMW
    e38 740iL
    Skąd
    Andrespol

    Post

    W układzie sa 2bar. Dla tego jest twardy ale jak się da ścisnąć to jest ok. Temperatura pracy silnika nomin. 104C jak jest zapowietrzony to termostat otworzy się dopiero nawet przy 116C.
    Gdyby był bardzo zapowietrzony to by gaz wylatał. I parownik chłodny. Po zakończonej jeździe tak np. po 1-2h otwórz korek lub odpowietrznik (zawsze jest jakieś ciśnienie) ale powinno lekko zapsiukać. Gdyby stale się zapowietrzał wąż by wyszczelił. Ważne by korek był sprawny ma jakby (zawór bezpieczeństwa) nowy koszt 20zł.
    Na wyświetlaczu 7 Masz podgląd temperatury płynu. wskazówka wychodzi za połowę po wyżej 116C
    A ogrzewanie kabiny jak elektrozawór sie zapiecze to zależy w jakiej pozycji zimne albo ciepłe. Wymiana 1200zł.

    Co do rury górnej to taka jest jakby pusta. Płyn cieplejszy zwiększa objętość. Jak wyssasz wszystkie powietrze to po ostygnięci górny wąż potrafi się jakby wciagnąć, spłaszczyć.
    Układ jest ciśnieniowy zamknięty ok.2bar
    Ostatnio edytowane przez krzys51 ; 31-12-2014 o 17:26
    Miałeś wypadek komunikacyjny pomogę uzyskać odszkodowanie 608730700 EuCO

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    90
    BMW
    e38
    Skąd
    polska
    Dużo mi pomogłeś ostatnim postem. dzieki;p Zauważyłem jeszcze jedna zależność. Jak rano na zimnym, nie odpalonym silniku otworze korek zbiorniczka wyrównawczego to poziom jest jak najbardziej w porządku. Potem jak trochę pojeżdżę to wywala błąd od niskiego poziomu płynu. Na następy dzień gdy auto jest zimne znów poziom jest ok. Czy dalej bawić sie w odpowietrzanie??

  9. #9
    Początkujący Użytkownik Awatar krzys51
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    33
    BMW
    e38 740iL
    Skąd
    Andrespol
    Dla pewności; wskaźnikiem jest spławik, prawidłowy poziom to:czubek na końcu szyjki w/g rysunku na zbiorniczku. Ja mam zawsze 1-2cm wyżej.
    Nalej powyżej stanu by spławik wstał na max. Rano albo na ciepłym przed odpaleniem odkręcaj korek lub odpowietrznik niech powietrze odchodzi a w to miejsce płyn wchodzi. (Można to zrobić na włączonym silniku w 30min ale trzeba obserwować temperaturę na wyświetlaczy cyfr. i termostat ale to trudne)
    Jak Masz możliwość zostawiać auto na wzniesieniu by przód był wyżej , to pomaga.
    i tak przez np.tydzień - Obserwuj poziom płynu.
    Miałeś wypadek komunikacyjny pomogę uzyskać odszkodowanie 608730700 EuCO

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez zamor89 Zobacz posta
    Witam jestem posiadaczem cudownej maszyny;d BMW 740, niestety od samego zakupu zmagam się z dość ważnym problem, Mianowicie wydaje mi sie ze układ cały czas sie zapowietrza. Sprawa wygłąda tak: rano gdy silnik jest zimny to górna rura do chłodniczy jest jak by pusta(bez płynu) otwieram korek odpowietrzenia uruchamiam silnik i lecą bąbelki powietrza po czasie leci sam płyn zakręcam korek. Następnie kiedy silnik juz jest gorący to górna rura do chłodnicy jest pełna i sztywna ale da się jaj nacisnąć rękami. Jest to możliwe że układ chłodzenia się zapowietrza?? Nie zauważyłem ubytku płynu.

    Dodam że nie grzeje strona kierowcy a strona pasażera grzeje jak by co raż mocniej . Sprawdzałem elektrozawory czyli wyciągnołem wtyczke zasilającą i nie było żadnego pyknięcia, te elektrozawory są analogowe??
    znajdz w instrukacjach watek o odpowietrzaniu - jest super instrukacja

Podobne wątki

  1. Układ chłodzenia - VADEMECUM
    Przez olejus w dziale instrukcje / schematy
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-12-2014, 21:35
  2. [silnik] Układ chłodzenia
    Przez pawianbtv w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-05-2014, 22:25
  3. układ chłodzenia 740d
    Przez szczurek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-02-2011, 09:31
  4. Układ chłodzenia
    Przez BUMMER w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-11-2007, 19:57
  5. [mechanika] układ chłodzenia
    Przez jorgen w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-08-2007, 06:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •