Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: [32] Od czego zacząć sprawdzenie

  1. #1

    [32] Od czego zacząć sprawdzenie

    3 miesiące bez usterek i nagle zonk...

    Jadąc z przyczepą załadowaną 800kg, chciałem zjechać z głównej drogi na posesję...

    Jakież było moje zdziwienie kiedy to mimo prób i skręconych kół...auto pojechało prosto...

    No nie powiem adrenalinka...

    Rozpoznanie...

    ABS w ogóle przestał działać...(przy uruchamianiu silnika nie świeci się w ogóle kontrolka ABS-u) Co więcej gdyby nie działał to pewnie by komputer coś pokazał...(pokazuje wszystko od spalonej żarówki w rejestracji po brak płynu do spryskiwaczy...więc nie wiem o co kaman)

    TCS...(to znaczy żółty trójkącik) raz świeci przy odpalaniu i działa przy zbyt mocnym tępieniu wystającego pedału gazu...a raz cisza i nic...

    P.S.
    Nie wiem czy to ma jakiś wpływ...2 miesiące temu wymieniłem płyn hamulcowy na nowy...

    Pompa? Sterownik? Zastrzelić komputer?

    Z góry dzięki za pomoc :]
    BMW - Będzie Mocy Więcej

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Kontrolka ABS zaświeca się przy awarii ABS'u i święci ciągle, kontrolka ASC też się wtedy zaświeci ale poza tym momentem to również mryga podczas poślizgu. ABS jednak w E32 czasami lubi nie zadziałać jak koła równo się zblokują co jest łatwe przy np łysych oponach na lodzie itp - może przy pchającej przyczepce, plus śnieg, plus nie najlepsze opony dały taki efekt - komputer może wykrył ze auto stoi a nie się ślizga :) Ale to moje domysły.. Nie spotkałem się z tym ze ABS się zepsuł a kontrolki nie świeciły...

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    225
    BMW
    szukam znów....
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez Aldik
    Kobtorlka ABS zaświeca sie przy awarji ABS'u i święci ciągle, kontrolka ASC też sie wtedy zaświeci ale po za tym momentem to równiez mryga podczas poślizgu.
    Nie wiem jak u Ciebie ale u mnie w przypadku uszkodzonego czujnika ABS jednego z kół ABS i ASC nie działał i nie mrugała zielona kontrolka ASC przy uślizgu kół.. Po odpaleniu auta i przejechaniu około 20 m zapalała się zółta kontrolka ABS i komputer informował ASC nicht funktioniert czy jakoś tak. :P

    Jak nie zablokował kół na lodzie to sie mu nie dziw praktycznie zrobił poprawnie co na początku kiedy wprowadzano ABS do użytku było szokiem dla osób które myślały że ABS to lekarstwo na wszystko.
    Równie nie przyjemnym zjawiskiem przy ABS jest tzw. tarka przy światłach bywało że się nie zatrzymałem tam gdzie chciałem.... ale to juz inna sprawa

    Jeżeli nie masz błędów na wyświetlaczu komputera to moi zdaniem jedyne wyjście. Podepnij furę pod kompa i zczytaj ostatnie błędy z tego co pamiętam komp w e32 zapamiętuje 10 ostatnich. Może jest coś nie tak z kontrolkami lub wyświetlaczem.

  4. #4
    no tak ale ABS w ogóle nie działa, czy to sucho czy ślisko, mokro lód itp...

    Natomiast TCS działa różnie...jak mu sie chce raz przekręcisz kluczyk zaświeci się zgaśnie...i działa

    A raz nie zaświeci się i nie działą...i mnie cholera bierze bo pod lekkie wzniesienie ne podjade...

    Czas na wizytę u elektronika...zobaczymy
    BMW - Będzie Mocy Więcej

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    225
    BMW
    szukam znów....
    Skąd
    Wrocław
    o cos mi się jeszcze przypomniało...
    Kiedyś w e30 miałem problem z abs że raz po przekręceniu stacyjki paliła się kontrolka ABS a raz nie. Trzeba było umiejętnie przękręcić kluczyk w stacyjce żeby się nie zapaliła kontrolka ABS może wina leży w samej stacyjce tak jak u mnie było...

  6. #6
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Cytat Zamieszczone przez bmwe
    Nie wiem jak u Ciebie ale u mnie w przypadku uszkodzonego czujnika ABS jednego z kół ABS i ASC nie działał i nie mrugała zielona kontrolka ASC przy uślizgu kół.. Po odpaleniu auta i przejechaniu około 20 m zapalała się zółta kontrolka ABS i komputer informował ASC nicht funktioniert czy jakoś tak. :P
    Tak właśnie jest !!! I nie ma zmiłuj - trzeba auto do kompa podpiąć i wszystko będzie jasne. Przed tą czynnością dyskusja nie ma sensu (bicie piany) bo i tak nikt nie zdiagnozuje auta przez internet :?
    Gra muzyka

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •