Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Wątek: Bmw e38 2000r pali sie trakcja abs i brak licznika ??? Pomocy

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    115
    BMW
    740
    Skąd
    Gorzów

    Post Bmw e38 2000r pali sie trakcja abs i brak licznika ??? Pomocy

    Witam koledzy mam problem ze swoją e38 740D ponieważ przyszły mrozy i zapalił sie ABS trakcja licznik przestał działać i ekonomizer. Byłem pod kompem wyszło że lewy tylny czujnik abs,, przewód abs cały patrzyłem. elektryk sprawdził miernikiem te czujniki lewego i prawego kola i wartość wychodzi taka sama ?? czy jednak moze byc popsuty ? Czy wymienić go w holere czy jak czytalem gdzieś na forum kolega podowiedzial zeby przelozyc z lewego kola na prawe i sprawdzic czy licznik i ekonomizer zacznie dzialac jesli tak oznacza to ze jednak czujnik abs lewy tyl??????? Proszę o poradę ....

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    kup najtańszy czujnik , podmień i sprawdź, zamiany nie polecam bo czasami przy wyciąganiu można urwać czujnik.
    Jeśli nie czujnik to pozostanie sprawdzanie sterownika ABS

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    115
    BMW
    740
    Skąd
    Gorzów
    Wlasnie wróciłem od mechanika i własnie to samo powiedzial ze podczas podmiany mozna uszkodzić.. Szkoda że teraz okres nowego roku to zanim dojdzie troche minie a bez systemu katastrofa nie idzie jechać jak ślizgo :/ Zamówiłem czujnik dojdzie w poniedzialek jak tylko wymienie powiadomie czy udało sie usunąć usterkę.. Dzieki za pomoc

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    No ja tak miałem przed wyjazdem wakacyjnym 2 lata temu, kupiłem czujnik atuolog za 100zł i działa do dzisiaj, ale stary mi się urwał przy wyciąganiu i musiałem go rozwiercić by wyciągnąć

  5. #5
    Z tym zakupem pierwszego lepszego, najtańszego, to bym uważał. Zwłaszcza poliftowe E38 są na to wrażliwe. Nie ma tu żadnej zależności- po prostu w jednym aucie taki czujnik zadziała, a w drugim nie. Szkoda jeździć po 5 razy do sklepu. Nawet z czujnikami markowymi typu Bosh/Siemens bywały takie problemy. Ja jak wymieniałem to Bosh/Siemens były chyba po 180, ori z ASO 360. Przy wyjmowaniu faktycznie lubią się ułamać i trzeba rozwiercać.

    U mnie akurat zegary działały. Wywalało mi błąd czujnika prawy tył. Po wymianie i przejechaniu 2km to samo. Po długim poszukiwaniu, sprawdzeniu całego układu ABS i DSC (wszelkie możliwe moduły, sterowniki, przekaźniki i pompy) okazało się że uwalony jest sterownik DSC i nie wysyła z siebie sygnału. Teraz to już jest obcykany temat i bez stresu naprawiają te sterowniki. W 2009r szeroko znany był tylko jeden człowiek (Gdynia albo Gdańsk- już nie pamiętam), co reanimował te cholerstwa za kwotę coś koło 500-600zł.
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    48
    BMW
    e38 730d
    Skąd
    Polska
    Ja mam to samo lewy tył po wymianie czujnika, oczywiście się urwał i trzeba było rozwiercać, (czujnik nie ORI) raz jest dobrze a raz NIE!!! Jak dłużej postoi to wszystko gaśnie i nie ma problemu. Nie wiem od czego to zależy, raz przejadę 500 km i się nie zapali a niekiedy 10 i choinka:) Jak sprawdzić sterownik ABS?

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar bunioM3
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    129
    BMW
    e 38 740,e 34 V8,e 30 2,5 e 36 1,8 cabrio
    Skąd
    skawina
    Widze koledzy ze problemy z czujnikami ma kilku z wasz,ja tez i powiem tak -pewnego dnia zaswiecila mi sie kontrolka trakcji ale gdzy wyskoczylem na autostrade mysle cos nie tak,jednak po kilku dniach juz abs doszedl do tego wiec co wymiana czujnika ,zakupilem jakis zamiennik i wlaczam zaplon,zapalam auto super zgasly mysle ok dziala ,ale gdy tylko ruszylem zaswiecily obie kontrolki na raz i tyle dzilal,zakupilem delfi,bo ktos na forum mowil ze dzialaja ok zalozylem nie swieca,ale dziwna sytuacjia jade wolno naciskam pedal chamulca delikatnie a tu ABS tak daje po pedele jak bym hamowal z predkosci 150 do 0 mysle co jest?ale predkosc dziala ekonomizer tez ok ,jednak nie dlugo po tym powtorzyla sie sytuacjia ok nabylem orginal TRW zalozylem wszystko ok ale co ciekawego ,przy predkosci 140 wskazowka predkosciomierza raz spada na 130 raz na 150 i do tego ten pedel hamulca,przy hamowaniu delikatnym jest tak jak by ABS sie wlaczyl drga,i teraz juz i ten czujnik nie dziala wiec co?mysle ze cos jest nie tak z magnetyczna strona nie tak.Jak myslicie

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    uszkodzona piasta?

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar bunioM3
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    129
    BMW
    e 38 740,e 34 V8,e 30 2,5 e 36 1,8 cabrio
    Skąd
    skawina
    Jak sprawdzic ze jest uszkodzona?jak nagle sie uszkodzila?dlaczego czym i jak ja uszkodzilem,dziwne a jak to stwierdzic na 100 procent?

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    bo to jest tak, jak czujniki masz dobre i nie działają, jak sterownik masz dobry i czujniki nie działają to pozostaje ci piasta, można ja uszkodzić mechanicznie. . Chyba tylko wymianą. Posprawdzaj może przewody wtyczki czy wszystko dobrze łączy, czy kabel nie jest przytarty.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 01-10-2012, 23:06
  2. ABS, trakcja i WSPOMAGANIE???????
    Przez dOOm_PL w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-06-2010, 15:46
  3. Zapala sie trakcja i ABS na innych felgach
    Przez remikm3bmw w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 26-04-2010, 20:03
  4. [mechanika] BMW źle pali pomocy!
    Przez majran12 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-05-2009, 18:14
  5. pomocy BMW 730i nie pali
    Przez gary w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-03-2009, 09:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •