Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 30

Wątek: Bmw e38 2000r pali sie trakcja abs i brak licznika ??? Pomocy

  1. #11
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    26
    BMW
    728i
    Skąd
    Elbląg
    przerabiałem temat z czujnikami, wydałem kupę kasy i okazało się że problem leżał w natańszej z wszystkich zakupionych części. W sumie miałem ciut inne objawy - ABS+T się świeciły, ponadto przy hamowaniu poniżej 50km/h hamulec strasznie pulsował. Komputer wskazywał zakłócenia w tylnej części Został wymieniony czujnik, potem drugi z przodu, nowe tarcze, podmieniliśmy pompe abs - dalej to samo, wymieniliśmy nawet tylną ośke - nic Problem leżał w łożysku, a dokładnie w jego wnętrzu - był pękniety magnes - tylko że tak jak pisałem miałem inne objawy niż Twoje. W Twoim przypadku postawił bym na czujnik ABS lub sterownik ABSu - może puściły zimne luty.

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar bunioM3
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    129
    BMW
    e 38 740,e 34 V8,e 30 2,5 e 36 1,8 cabrio
    Skąd
    skawina
    Dzis zaraz zabieram sie za sprawdzanie wszystkiego co wiaze sie z tym ,dzieki napisze co i jak po sprawdzeniu pozdrawiam

  3. #13
    kevay
    Gość

    Post

    Cytat Zamieszczone przez bunioM3 Zobacz posta
    Dzis zaraz zabieram sie za sprawdzanie wszystkiego co wiaze sie z tym ,dzieki napisze co i jak po sprawdzeniu pozdrawiam
    Witam,miałem ten sam problem wymieniłem czujnik i nic okazała się że przewód od gniazda czujnika wchodzący do karoserii pod nadkolem był skaleczony i objawy były takie same.

  4. #14
    Vip Vip Awatar Patromierz
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    659
    BMW
    E38 740iA & E65 730d
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez kevay Zobacz posta
    Witam,miałem ten sam problem wymieniłem czujnik i nic okazała się że przewód od gniazda czujnika wchodzący do karoserii pod nadkolem był skaleczony i objawy były takie same.
    W jednej dosyć dużej instytucji w Warszawie E38 było od zatrzęsienia i podobno jak wywalało podobne błędy to zawsze był właśnie źle zaizolowany przewód. Sam muszę się z tym zmierzyć w przyszłym tygodniu bo kontrolki świecą mi się i świeca od dawna :P
    "Człowiek jest wart tyle co jego wóz. Trzeba o niego dbać"

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik Awatar bunioM3
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    129
    BMW
    e 38 740,e 34 V8,e 30 2,5 e 36 1,8 cabrio
    Skąd
    skawina
    kolego dokladnie mam tak jak ty ,pedel hamulca zajebiscie pulsuje nawet przy bardzo wolnych predkosciach gdy hamuje,ale co ciekawe kilka razy bylo tak ze nic nie pulsowal wiec nie syawial bym na lozysko moze faktycznie sprawdzic te przewody przy kostce,bo dzis rozpielem je popryskalem \contaktem preparatem\i dziala predkosc tyle ze dalej zajebiscie pulsuje kuwa

  6. #16
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    Mialem te same objawy.. Najpierw raz dzialalo raz nie.. Pozniej zaczal mi pedal pulsowac dopoki bledu nie wywalilo ( wywalalo czasem od razu a czasem po przejechaniu 10km) Pozniej kontrolki juz wogole nie gasly. Na kompie pokazywalo prawy tylny czujnik, wymienilem i nic.. Dziwi mnie tylko sytuacja ze predkościomierz z tego co wyczytalem bierze sygnal z lewego tylnego kola? To czemu jak zakopalem sie w blocie i obydwa tylne kola krecily sie z duzą prędkościa a auto stalo w miejscu to predkosciomierz pokazywal mi 0km/h ??

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Bingo
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    401
    BMW
    E46 320Ci ,A8 D3 4,2
    Skąd
    Harklowa
    Miałem podobnie w E36 - wczoraj padło całkowicie co owocowało kontrolkami ABS i ASC . Trzeba sprawdzić kompem działanie wszystkich zaworów itd... U mnie niestety padł sterownik ABS-u a że to drogi model 897 to poszedł na stół ,akcja rozcinanie i lutowanie .Dzisiaj montaż , odpowietrzenie i po sprawie . To prosty układ i nie ma cudów więc naprawy nie są trudne - podstawa to dobra diagnoza a nie wymiana połowy rzeczy w aucie :)
    Ps.Zamontowanie w E38 kiepskiej podróby czujnika ABS daje podobne efekty - do tych aut montujemy tylko ori lub Febi i one działają w 100%.
    Ostatnio edytowane przez Bingo ; 15-01-2015 o 15:44

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    115
    BMW
    740
    Skąd
    Gorzów
    A więc moje sytuacja toczy sie tak iż wymienilem czujnik lewy tył BOSCH 180zł i dalej to samo brak abs trakcja i klocki !! Postawiłem auto tym razem do elektryka okazało sie ze kabel przy wtyczce abs lewy tył był naderwany i niepotrzebnie wymieniałem czujnik,, polutował ten kabel i tu pedał zaczął pulsować przy hamowaniu jak gdyby ten pierscien na lozysku był zadrapany i tak pulsuje do predkosci 50km/h później znowu kontrolki sie zapalają i nie ma trakcji i abs,, Dziś auto zaprowadziłem do mechanika który rozbiera piaste i obejrzy te łożysko ponieważ przypuszczamy ze mogłem przy wymianie tego czujnika naruszyć ten pierscien ponieważ skruszył mi sie stary czujnik i taka to robota a powodem był zwykły KABELEK !! odezwe sie jak mechanik stwierdzi przyczynę...

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    115
    BMW
    740
    Skąd
    Gorzów
    USTERKA USUNIĘTA ,, po rozebraniu piasty okazało sie ze pierwszy pseudo mechanik ktory wymianiał czujnik który nie chciał wyjść ze starości wziął wiertarkę i rozwiercił go tak głeboko ze pociągnął po łożysku i tej plastikowej bieżni z której to czujnik szczytuje predkość itd. Koszt dość spory nie przemyślany mógł sie okazać polutowaniem kabla abs a wyszło : Łożysko koła 200zł + robocizna 200zł ,, czujnik 180zł ,, szkoda słów na dzisiejszych mechaników!!!

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Prima
    Dołączył
    Mar 2017
    Posty
    157
    BMW
    e38 728
    Skąd
    Warszawa
    Witam i przepraszam za odgrzewanie staroci, ale bez sensu zakładać kolejny temat których już jest kilka...

    Również jestem na etapie czujnika ABS prawy tył...
    objawy:
    kontrolki abs i kontroli trakcji się czasem zapalały, a puki nie wywaliło błędu to waliło po pedale hamulca, po chwili czasem skrzynia wchodziła w tryb awaryjny...


    co zrobiłem:
    *diagnoza kompem w pracy - bosch za 20k - g..no nawet nie potrafił powiedzieć który czujnik - twierdził że lewy przód i prawy tył
    *kupiłem oba DELPHI - pierwszy najtańszy który wydaje się "markowy"
    *podłączyłem u kumpla pod inpe i wyszło że tył prawy - nawet podczas postoju czujnik wysyłał sygnały że auto jedzie
    *podjąłem się próby wyjęcia - oczywiście się rozpadł i wierciłem dłubałem, wkręcałem wkręty itd. nic stwierdziłem że szkoda czasu i dłubania-trze, zwątpiłem i po prostu uciąłem wtyczkę - co ciekawe zaświeciły się kontrolki ale skrzynia przestała wpadać w tryb awaryjny.
    *auto trafiło do mechanika na wyjęcie piasty i wydłubaniu resztek czujnika (mi szkoda było na to czasu) 80 zł i czujnik wymieniony na DELPHI
    *skasowałem błędy i... pedał hamulca wali jak hamuję z mniej więcej 50-40km/h do zera, kontroli zapaliły się po jednym dniu, po podłączeniu do kompa i teście podczas jazdy wychodzi że prawy tył jedzie ok 20% wolniej niż reszta kół.
    *więc zostaje zakup nowego czujnika, a ten spróbuję jeszcze wyjąć i zareklamować (pisałem już do DELPHI ciekawe co odpowiedzą)

    pytanie do was - stary siedział 34521182077 - przy wyjmowaniu widziałem że to Siemens - czy ktoś może mi powiedzieć jaki model tego Siemensa ?
    ew. wymienić na co ? TRW - ATE ? Ate gdzieś ktoś pisał że w środku był Siemens. inni piszą że FEBI jest OK - febi nic nie produkuje więc co jest w ich opakowaniu ? też Siemens ?
    dzięki za odp.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 01-10-2012, 23:06
  2. ABS, trakcja i WSPOMAGANIE???????
    Przez dOOm_PL w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-06-2010, 15:46
  3. Zapala sie trakcja i ABS na innych felgach
    Przez remikm3bmw w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 26-04-2010, 20:03
  4. [mechanika] BMW źle pali pomocy!
    Przez majran12 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-05-2009, 18:14
  5. pomocy BMW 730i nie pali
    Przez gary w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-03-2009, 09:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •