Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: 730d akumulator

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    71
    BMW
    BMW e.38 730d
    Skąd
    Wrocław

    Post 730d akumulator

    Witam.

    Na wstępie powiem, że przejrzałem sporo wątków o podobnej tematyce ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi. A mianowicie jaką pojemność i prąd rozruchowy powinien mieć aku w e38 3.0d?

    Ktoś może coś podpowie bo muszę jutro kupić bo mój poszedł się pierdzielić.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar discovery
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    138
    BMW
    E38 730DA 2001r Titansilber metalic
    Skąd
    Chorzów

    Post

    Ja kupiłem 2 lata temu Varte 110ah 920A. W oryginale miałem podobne parametry dla tego taki tez wybrałem. Real oem poleca powyższe parametry akusi w zależności od wyposażenia http://www.realoem.com/bmw/showparts...31&hg=61&fg=30

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    71
    BMW
    BMW e.38 730d
    Skąd
    Wrocław
    A nie masz problemów np. z tym, że auto nie doładowuje akumulatora na krótkich dystansach jak jeździsz np. po mieście? Właśnie na real oem widziałem ale nie podawali tam rozruchowego i to było mi najbardziej potrzebne. Dzięki!

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar discovery
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    138
    BMW
    E38 730DA 2001r Titansilber metalic
    Skąd
    Chorzów
    W oryginale było bodajże 850A i 110 AH. Przez 2 lata jeżdżę bez problemu. Co prawda ja raz w roku podłączam sobie aku pod prostownik i doladowuje na maxa. Jest to profilaktyka jak i konserwacja proponowana przez producentów akumulatorów. Pozdrawiam

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    222
    BMW
    bmw 740
    Skąd
    łódz
    Ja mam Varte silver 110Ah i 920A
    Według mnie to nie chodzi tak o markę, bo nowy każdy jest dobry, tylko jak użytkujesz często pojazd.
    Żaden akumulator nienawidzi bezczynności, a samochody BMW to pożeracze prądu.
    Jeśli jeżdzisz co dziennie autem to nie ma problemu. Naładować raz przed zimą i po zimie i długo posłuży akumulator.
    A jeśli jeżdzisz rzadko, co parę dni, lub co tydzień to szybko akumulator się niszczy, a wtedy to nawet raz na miesiąc lub co dwa doładować prostownikiem (bez odpinania klem akumulatora)

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    2,120
    BMW
    E65 3.0D
    Skąd
    Barlinek
    Cytat Zamieszczone przez BMW MANIA Zobacz posta
    Ja mam Varte silver 110Ah i 920A
    Według mnie to nie chodzi tak o markę, bo nowy każdy jest dobry, tylko jak użytkujesz często pojazd.
    Żaden akumulator nienawidzi bezczynności, a samochody BMW to pożeracze prądu.
    Jeśli jeżdzisz co dziennie autem to nie ma problemu. Naładować raz przed zimą i po zimie i długo posłuży akumulator.
    A jeśli jeżdzisz rzadko, co parę dni, lub co tydzień to szybko akumulator się niszczy, a wtedy to nawet raz na miesiąc lub co dwa doładować prostownikiem (bez odpinania klem akumulatora)
    Firma ma znaczenie. Poprostu nie brac kompletnie nieznanych marek bo to czysta loteria moze trafic sie i bedzie oki a moze byc lipa.
    W swojej ex 730d jezdzilem na varcie 110Ah 920A. Urzywalem go rok czasu. Nie doladowywalem prostownikiem i nic sie nie dzialo. Sporo jezdze ale postoje 3dni tez byly w zime i bylo oki.
    Pozdrawiam.

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    Ja kupiłem rok temu Centrę Futura CA1000 100ah, i jak na razie działa, fakt że jak samochód długo stroi albo stoi w garażu i słucham w nim muzyki jak coś robię, to podładowuje go prostownikiem z lidla :)

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar YBSA
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    433
    BMW
    730d 2001r.
    Skąd
    WPZ
    Siema. Akurat tematy akumulatorów są mi bardzo bliskie gdyż szwagier pracuje w ZAP Piastów. Sprawa jest bardzo prosta i klarowna: jeżeli chcesz DOBRE aku to tylko i wyłącznie 3 firmy: Banner, Forse, Jenox. Banner robi akumulatory do wszystkich niemieckich aut na pierwszy montaż. Warty zainteresowania jest Forse. Jest to Rosyjska marka która robi mega "twarde" aku które sprawdzają się na wschodzie (Kamczatka, Syberia i te tematy...). Z kolei Jenox jest polską marką i jest przy tym na prawdę trwały- 6-7lat użytkowania aku z serii Gold. Jeżeli rozkminiasz jakieś tam Varty, Bosche, Centry, Exide itp, to kup aku najtańszy jaki znajdziesz z co najmniej 2-letnią gwarancją. Jest to totalnie jeden grzyb jaka marka, producent, model itp. Każde aku wysra się po 2 latach , takie celowe działanie. Nie ma sensu przepłacać.
    Do 730d e38 najlepszym wyborem jest 95-100Ah i strzał pow 800A. Ja mam Forse 100Ah 850A.

    - mamo, mamo, dlaczego ci ludzie klękają?
    - bo to jedzie BMW e38 synku...
    -------------------------------------------------
    ///M-Sport Individual

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice

    Post

    Cytat Zamieszczone przez YBSA Zobacz posta
    Siema. Akurat tematy akumulatorów są mi bardzo bliskie gdyż szwagier pracuje w ZAP Piastów. Sprawa jest bardzo prosta i klarowna: jeżeli chcesz DOBRE aku to tylko i wyłącznie 3 firmy: Banner, Forse, Jenox. Banner robi akumulatory do wszystkich niemieckich aut na pierwszy montaż. Warty zainteresowania jest Forse. Jest to Rosyjska marka która robi mega "twarde" aku które sprawdzają się na wschodzie (Kamczatka, Syberia i te tematy...). Z kolei Jenox jest polską marką i jest przy tym na prawdę trwały- 6-7lat użytkowania aku z serii Gold. Jeżeli rozkminiasz jakieś tam Varty, Bosche, Centry, Exide itp, to kup aku najtańszy jaki znajdziesz z co najmniej 2-letnią gwarancją. Jest to totalnie jeden grzyb jaka marka, producent, model itp. Każde aku wysra się po 2 latach , takie celowe działanie. Nie ma sensu przepłacać.
    Do 730d e38 najlepszym wyborem jest 95-100Ah i strzał pow 800A. Ja mam Forse 100Ah 850A.
    Słyszałem o tych akumulatorach Forse. Ale u nas w PL ciężko je dostać w sklepie. Swojej strony internetowej chyba też ten producent nie ma (albo nie mogę znaleźć). Ja ostatnio postawiłem na Boscha S5. Zobaczymy czy dobrze zrobiłem...
    Duże znaczenie ma też prostownik. Zainwestowałem w CTEKa i jestem bardzo zadowolony. Tak na dobrą sprawę to wszystkie dzisiejsze akumulatory są mizernej jakości. To już nie to co kiedyś.
    Ostatnio edytowane przez Supermen ; 30-12-2014 o 10:45
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    71
    BMW
    BMW e.38 730d
    Skąd
    Wrocław
    No niestety za późno napisałeś zdążyłem już kupić Vartę bo nie miałem zamiaru dłużej się z rozładowującym akumulatorem męczyć. Widziałem te akumulatory Banner w sklepie ale już za późno nikt mi tej Varty z powrotem teraz nie weźmie do sklepu. nie słyszałem, żeby Varta, Bosch czy inne firmy z lepszą opinia były jednym gównem z chińszczyzną. Gwarancja na 2 lata jest to jak się wysra to się go odda na gwarancji.

Podobne wątki

  1. Akumulator
    Przez Sebol w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 68
    Ostatni post / autor: 06-08-2017, 22:39
  2. [elektryka] Akumulator
    Przez Riki w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 16-10-2015, 14:28
  3. akumulator.
    Przez turek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-11-2012, 09:40
  4. [elektryka] Akumulator
    Przez PawlusK w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 15-01-2012, 21:14
  5. [ elektryka] [E38] jaki akumulator 730d
    Przez coboss w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-02-2009, 13:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •