Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Bmw 735 m62b35tu błąd silnika - brak reakcji na gaz, falujące obroty!

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    27
    BMW
    735i
    Skąd
    wpr

    Post Bmw 735 m62b35tu błąd silnika - brak reakcji na gaz, falujące obroty!

    Witam serdecznie,
    Mam problem z 735 M62B35TU - otóż wyrzuca mi kilka błędów:
    131 DK-controller Regulator area
    133 Suspension check DK-controller
    132 DK-controller activation
    130 DK Position monitoring
    115 Hot film air mass meter
    103 Monitoring Computer funktion
    118 Throttle-valve potentiometer 1
    119 Throttle-valve potentiometer 2
    117 DK-potentiometer
    53 Misfire detection Zyl. 8
    50 Misfir detection Zyl. 1
    140 Output Thermostat Map cooling

    A co się dzieje?
    Po wyskoczeniu błędu w aucie falują obróty mniej więcej koło 1100 i nie ma żadnej reakcji na gaz, jest tylko bardzo nierówna praca i obroty trzymają się +/- 1100. Działo się to też parę miesięcy temu raz na jakiś czas ale po skasowaniu błędów w inpie auto działało normalnie. Teraz po skasowaniu od razu wyskakuje błąd 131 DK-controller Regulator area i 133 Suspension check DK-controller i auto działa jak wyżej. Jeżeli uda się odpalić i nie przejdzie w ten dziwny tryb to po jakimś czasie gaśnie podczas jazdy.
    * Możliwe, że dzieje się to przy niższych temperaturach
    Co to może być? Psikałem jesienią plakiem w okolice kolektora ssącego i żadnych zmian w pracy.

    Poza tym wcześniej często nierówno pracowała przy odpalaniu na zimnym silniku i podczas jazdy wyskakiwał błąd silnika i dopóki sie nie rozgrzał to jakby nie pracował na wszystkich cylindrach.

    Auto jest w LPG.
    Ostatnio edytowane przez gba ; 28-12-2014 o 18:16

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    206
    BMW
    e38 740iA 1999 r.
    Skąd
    Warszawa
    kiedyś miałem podobne objawy. Wymiana przepustnicy rozwiązała problem.
    Pozdrawiam Jaro

    ex 540i 6b
    ex e39 525i
    ex e38 735iA
    ex e39 540iA

  3. #3
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Skasuj błędy silnika, adaptację i sprawdź jaki efekt. Możesz tez spróbować ją poczyścić...
    Ale jak jarogmur pisze szukaj jednoczesnie jakiejś przepustnicy.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    27
    BMW
    735i
    Skąd
    wpr
    Robiłem to włącznie z adaptacją, pisałem w pierwszym poście - bez skutku.
    Dziwnie jest że kiedyś przy kasowaniu adaptacji występował ten sam problem, dopiero po skasowaniu błędów było ok.
    Jak dostać się do przepustnicy?

  5. #5
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Najpierw kasujesz błędy, a później robisz adaptację.

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    140 termostat regulowany elektronicznie do wymiany (ew zaśniedziała wtyczka), nie powinien wpływać na obroty i nierowną pracę, ale trzeba zrobić
    115 przepływka do wymiany lub wtyczka, wpływa na obroty, ew. Efekt poniższego ale wątpię

    Dk -przycina się przepustnica ew. Nie kontaktuje wtyczka, może trzeba umyć , wpływa na obroty, koniecznie przy zdejmowaniu wymień uszczelkę do dolotu, koszt znikomy a parcieją, kruszą się w palcach, puszczają lewe powietrze
    103 - nie wiem, ale może jakiś problem z komputerem, wiec może powyższe jest tylko tego efektem (a np przepływka i termostat są ok)

    50 i 53 to tylko efekt innych problemów ( przepustnica, przepływka)

    Ja bym zaczął od przepustnicy i krokowca, ale resztę co nie zniknie też trzeba zrobić.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    27
    BMW
    735i
    Skąd
    wpr
    Przepustnicę wyczyściłem bez jej zdejmowania tam gdzie mogłem dojść szmatką.
    Wykasowałem błędy znowu i jakoś tam działa i jeździ.
    Problem pojawia się jak wykasuję w inpie adaptacje - wyskakują znowu błędy, brak reakcji na pedał gazu, nierówna praca, trzymanie cały czas ok. 1100 obrotów.
    Po wykasowaniu błędów jest ok.
    Przepływka była wymieniana w czerwcu także to wykluczone i jej błąd wyskakuje razem z resztą błędów.

    Problem jest także z nierównymi wolnymi obrotami na zimnym silniku - psikałem plakiem w kolektor ssący i było bez zmian w pracy.
    Podejrzewam że może to być jakaś wina gazu, chociaż gazownik stwierdził że wszystko jest OK, ale gazownik gazownikowi nie równy.

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Gaz wyłącz, zakrec butle (ważne) , skasuj błędy i adaptacje , i pojezdzij tydzień, żeby wykluczyć na prawdę jego wpływ (np. Nieszczelny reduktor).

    Psikanie plakiem sobie daruj, bo.ma to.sens jedynie wtedy jak masz mega dziurę w dolocie, jeżeli obserwujesz to na oko/ucho. Sens ma jak psikasz i patrzysz jak zmieniają się korekty krótkoterminowe stft jak. Inaczej nie ma sensu. Poczytaj kilka moich starych postów jak to robić, z falowniki obrotów na zimnym bujalem się dwie - trzy zimy.

    Tak czy inaczej zdejmij ta przepustnice,umyj, wymień uszczelkę, fajnie jakbyś miał ją jak podmienić.... lub komputer.

    Podejdź do tematu porządnie od a do Z a nie po lebkach, bo samo się nie naprawi, a i wielu "speców" rozlozy ręce robiąc takie manewry jak powyżej opisałeś. U ciebie nakłada się kilka problemów, a auto nie jest tip top (a może nawet trochę zapuszczone).

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    27
    BMW
    735i
    Skąd
    wpr
    Tak jeżeli chodzi o te sprawy silnikowe to jest problem, widzisz problem taki że ten błąd wyskakiwał też w lato, kasowałem i auto jeździło normalnie.
    Właśnie speca to brakuje, zazwyczaj wszystko sam solidnie działałem w poprzednich bmw - ale teraz nie mam w ogóle na to czasu, a do "speca" podjedziesz i powie że wszystko ok albo czas sprzedać - nad tym coraz częściej się zastanawiam, stan auta jest naprawde spoko ale te pierdoły dobijają, jeszcze fakt że słychać te nieszczęsne vanosy mimo raczej oryginalnego przebiegu ~240 tyś km, a nie dostałem konkretnych informacji czy tego sie bać czy nie.

    Na razie auto idzie do warsztatu bo cieknie płyn przy którymś przewodzie.
    Następnie wymieniam przepustnice z uszczelkami.
    Przeczytam shebi Twoje posty - może przydadzą się.
    Dalej będę powoli dochodził jak nie pomoże. Nie wiem czy jest sens kombinować nad tym autem - dochodzę chyba do wniosku że stare V8 w LPG to kłopot, mimo że ma to "coś".

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar bladyatl
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    369
    BMW
    e38 740i 99r
    Skąd
    warszawa
    Masz tam problem z komputerem, błąd:
    103 Monitoring Computer funktion - niestety pewnie będzie wymiana. Powoduje on pozostałe błędy a także brak reakcji na pedał gazu. Zacznij od tego a później też wymiana przepływomierza i powinno być ok.

Podobne wątki

  1. [silnik] BMW E38 M60B30 Falujące obroty
    Przez sebekcenturion w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 138
    Ostatni post / autor: 16-04-2015, 10:14
  2. BMW e38 750i Brak reakcji na pedał gazu
    Przez pablooo24 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-11-2013, 17:24
  3. [elektryka] Falujące obroty i spadające napięcie
    Przez michaelp492 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-11-2012, 15:49
  4. [silnik] 2.8 falujące obroty
    Przez harry22 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-11-2011, 11:10
  5. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-10-2010, 06:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •