Cześć,

Myślę poważnie nad zakupem nowych opon do E65 na ori felgi 19 cali. Znajomy kilka miesięcy temu kupił opony Nexen Windguard, rozmiary 245/45/19 i 275/40/19, za komplet zapłacił niecałe 1800 zł. Wiem, że to dobra zimówka i sam chętnie bym kupił, ale nigdzie od dłuższego czasu jej nie ma. W zasadzie jedyne dostępne opony w tych rozmiarach- Pirelli- poszybowały w ostatnich dwóch tygodniach do horrendalnych 1000 zł/ sztuka (były kilka stówek taniej na pewno). Wybór na oponeo jest mocno ograniczony, właściwie tylko do tej marki. Znacie jakieś inne hurtownie? Może coś zza granicy? Jakieś strony z oponami w Niemczech, gdzie można kupić coś innego (tańszego) niż Pirelli?

Mam zimowe 17 cali, ale chcę nowe opony. Na 17tki 245/55 nic, co by się opłacało w tej chwili kupić, nie widziałem. A prowadzenie na autostradzie jest dużo lepsze na 19, stąd taki pomysł.

Chyba, że ktoś ma jakieś koła minimum 18/19 cali z bieżnikiem >= 7mm do sprzedania? A może same opony 19"?

Może znacie jakieś lokalizacje w łódzkim, gdzie mają duży skład opon używanych? Takie rozmiary w 19 calach w tym roku ciężko kupić nowe, nie wykluczam też używek z wysokim bieżnikiem... Słyszałem, że gdzieś pod Bełchatowem mają wielki skład opon, może ktoś ma namiary?