Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Wątek: cykanie ? M60

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    244
    BMW
    E38 M60B40 Manual
    Skąd
    Mielec

    Post cykanie ? M60

    Pacjet M60B30 312 000 tys przebiegu
    Witam od pewnego czasu zaobserwowałem cykanie z silnika na pierszej głowicy (tam gdzie korek wlewu oliwy)
    Dzwiek ? hm najprawdopodobnie szklanka, nie jest to głośne ale słyszałne wydobywa sie on na zimnym jak i ciepłym silniku co
    ciekawe po dłuższej tresie lub po mocnym przegoniemiu silnika nie zaobserwowałem tego dzwieku poprostu go nie ma ?
    Auto posiadam od roku podrzedni włascicie jażdził na 10w40 castrola , ja zalałem 10w40 valvolina
    Po zmianie oleju nic nie ubyło (10tys) Zero wycieków.
    Te cykanie zaczeło sie jakieś 2 miesiące temu co ciekawsze od kiedy zaczołęm ja jezdzic do pracy krótkie odcinki 5 km
    Co może byc tego przyczymą ???
    Co polecacie uczynić?
    Moj pomysł to zmiana oleju na 5w40 po wczesniejszej płukance ???
    Podobny dzwiek to tego :https://www.youtube.com/watch?v=kG_3URJqXcQ
    Ostatnio edytowane przez bawarczyk88i ; 26-12-2014 o 12:21

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    649
    BMW
    F01 750d RWD
    Skąd
    ...
    Wygląda na to że szklanka mówi że ma dość :) Spróbuj zrobić płukankę silnika poczym załóż filtr oleju z górnej półki i zalej silnik olejem Mobil 1 5W50. W trakcie tej operacji po spuszczeniu oleju po płukaniu zrzuć michę i sprawdź pompę oleju czy się nie odkręciła i nie rozkręciła. Dodatkowo zweryfikuj czy zaworek zwrotny w obudowie filtra oleju nie puszcza spowrotem ciśnienia oleju do miski olejowej. Ja u siebie wyeliminowałem problem padniętego zaworku poprzez zaślepienie powrotu oleju z obudowy filtra do miski. Nie przeszkadza to w żaden sposób przy wymianie filtra w późniejszym czasie. Po tych wszystkich zabiegach albo będziesz miał spokój albo czeka Cię wymiana popychaczy. Pozdrawiam

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    455
    BMW
    e34,e32,e38 740iA 1994r
    Skąd
    szprotawa
    Jeśli chodzi o mobil 5w50 to powiem tak-zawsze jeździłem na valvoline 5w40 a raz zalałem właśnie mobil 5w50 i po nocnym odpaleniu do minuty czasu stukał jakiś zawór czy szklanka,szybko wróciłem do poprzedniego oleju i problem jak ręką odjął
    sławomir

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    290
    BMW
    e38 m62b35
    Skąd
    olsztyn
    trzeba zacząć od tego, że na filmie słychać ewidentnie padnięty vanos także jeżeli dźwięk jest baaardzo podobny może być również napinacz rozrządu bądź łańcuch rozciągnięty,prowadnica łańcucha.
    Ale nie należy tragizować zrób płukankę, wlej olej 5w40 tylko dobrej klasy i zobaczysz co się stanie. Jeżeli nie będzie poprawy rozrząd do przejrzenia.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    244
    BMW
    E38 M60B40 Manual
    Skąd
    Mielec
    Pompa oleju była sprawdzana przy ostatniej wymianie oleju i bylo wszystko ok ,dokonałem tylko regulacji łancucha pompy .
    Jaką płukanke polecacie i olej ?
    Na filmie jest troche głośny stukot u mnie jest troche ciszej ...
    Ps. Przed chwilką wruciem z trasy 130 km i cisza nic nie stuka, cyka...

  6. #6
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    Tak jak kolega wyżej napisał, na filmie Vanos, a delikatne stukanie, jak blaszka o blaszkę daje szklanka akurat ten model, który jest w silnikach BMW powszechny daje dość wysoki metaliczny dźwięk. Czasami jest tak, że szklanka się wycisza na większych obrotach i ponownie stuka na wolnych jak dostaje mniejsze ciśnienie oleju( objaw podobny do Twojego po trasie zostaje w szklance trochę oleju i zanim go nie wyciśnie to nie klepie ).

    Zacznij od oleju jak napisali koledzy, bo jest ważny w hydraulice, chociaż z doświadczenia wiem jak już klepie to olej nie pomoże, bo kanał doprowadzający olej w szklance jest już zabrudzony. Jeżeli nie jest ona fizycznie sklepana jeszcze, pomaga wymoczenie w nafcie i tym podobnych. Ale nowa z INY kosztuje około 35 PLN, więc tragedii nie ma. Można znaleźć uszkodzoną jak chcesz zaoszczędzić, w końcu w M60 wszystkich jest 32.

    Płukanka Ligui Moly albo Motul. Olej Valvoline, żeby tylko był syntetyczny.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 26-12-2014 o 19:32
    pozdrawiam Bartek

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    244
    BMW
    E38 M60B40 Manual
    Skąd
    Mielec
    No i wymieniłem ten olej po wczesniejszym płukaniu srodkiem LM olej zleciał taki w miare myślałem że bedzie czarniejszy ( płukałem 10 min z dwoma przygazówkami do 2 tys.obr) potm zalałem 5w40 Valvoline Max Lile i efekt taki sam szklanka nadal letko stuka Może jak troche zrobie km to sie poprawi ??? chyba że odwrotnie ...

  8. #8
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,249
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Nic się nie poprawi. Albo wymiana albo... MotoDoktor

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Byczus
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    495
    BMW
    E39 530dAT, E32 730i V8 manual
    Skąd
    Poznań
    albo olx.pl :D
    Jest BMW E39 530dA Touring 2001r.


    Jest BMW E32 730i V8 manual 1992r.



    Było BMW E34 525i manual 1991r.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    290
    BMW
    e38 m62b35
    Skąd
    olsztyn
    wymiana szklanki bądź kilku to jeszcze nie jakaś tragedia. Tzn chodzi mi o koszt części. Jak mechanik uczciwy i nie naciągacz, że będzie chciał zaraz silnik do tego wyjmować to i robocizna nie jakaś tragicznie droga będzie.

Podobne wątki

  1. [skrzynia] 730dA cykanie
    Przez piter7898 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-06-2014, 17:40
  2. [pozostale] Cykanie i dymek
    Przez Riki w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-02-2013, 08:44
  3. [silnik] dziwne cykanie ...
    Przez krystianpee w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 11-06-2012, 16:43
  4. [silnik] cykanie u góry silnika
    Przez jędrek w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 16-12-2011, 21:59
  5. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-06-2011, 04:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •