Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: Bmw e38 problem z geometrią kół tył.

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar sebekcenturion
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    266
    BMW
    e38 730i
    Skąd
    Olkusz

    Post Bmw e38 problem z geometrią kół tył.

    Witam was koledzy. Mam pytanie mam dość spory problem z geometrią tylnich kół w e38. Ale zaczniemy od początku. Zakupiłem samochód jakiś czas temu ale dopiero teraz się zabrałem za robte koło tego. Problem wyglądał tak że ciągnie mi samochód w prawą strone pojechałem na stacje diagnostyczną i wyszło że tylnie koła są skierowane w prawą strone. Pojechałem od sprawdzonego mechanika który wie o co chodzi i po podłączeniu sprzętu i próbie ustawienia zbierzności jak i kąta pochylenia koła nie udała się ponieważ ( jak tłumaczył mi mechanik) doszło do maxymalnego położenia i dalej się nie da. a do prawidłowgo ustawienia brakuje jeszcze sporo. Z przodem nie ma problemu. tłumaczył mi to tym że możliwe że kiedys np. było udeżone w krawężnik i coś mogło się skrzywić. Od czego zacząć by naprawić ten problem bo myśle już kupić kompletne zawieszenie na tył. Dodam że ścina mi opony od strony zewnętrznej i prawe koło ucieka mi dołem na zewnątrz i nie da się już tego skorygować. I samochód dalej ciągnie w prawo. Samochód nie był bity itp. Prosze o pomoc
    Ostatnio edytowane przez sebekcenturion ; 22-12-2014 o 19:07

  2. #2
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    Cytat Zamieszczone przez sebekcenturion Zobacz posta
    Witam was koledzy. Mam pytanie mam dość spory problem z geometrią tylnich kół w e38. Ale zaczniemy od początku. Zakupiłem samochód jakiś czas temu ale dopiero teraz się zabrałem za robte koło tego. Problem wyglądał tak że ciągnie mi samochód w prawą strone pojechałem na stacje diagnostyczną i wyszło że tylnie koła są skierowane w prawą strone. Pojechałem od sprawdzonego mechanika który wie o co chodzi i po podłączeniu sprzętu i próbie ustawienia zbierzności jak i kąta pochylenia koła nie udała się ponieważ ( jak tłumaczył mi mechanik) doszło do maxymalnego położenia i dalej się nie da. a do prawidłowgo ustawienia brakuje jeszcze sporo. Z przodem nie ma problemu. tłumaczył mi to tym że możliwe że kiedys np. było udeżone w krawężnik i coś mogło się skrzywić. Od czego zacząć by naprawić ten problem bo myśle już kupić kompletne zawieszenie na tył. Dodam że ścina mi opony od strony zewnętrznej i prawe koło ucieka mi dołem na zewnątrz i nie da się już tego skorygować. I samochód dalej ciągnie w prawo. Samochód nie był bity itp. Prosze o pomoc
    Zbyt duże luzy na zawieszeniu i tego nie ustawisz e 38 ma bardzo małą tolerancję kątów także w pierwszej kolejności powymieniać wahacze tuleje nowe mimośrody i wtedy ogarniesz temat pół środkami tego nie zrobisz zatkać uszy 1500zł i będziesz uszczęśliwiony

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar sebekcenturion
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    266
    BMW
    e38 730i
    Skąd
    Olkusz
    Pienądze nie grają roli. Ale dziwne jest to ze byłem na 3 stacjach diagnostycznych i na żadnej nic nie pokazało. Chyba że takie wspaniałe "trzepaki" maja.

  4. #4
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Z doświadczenia mogę Ci doradzić żebyś lepiej rozebrał tylne zawiecho i wtedy dopiero zobaczysz co jest do wymiany.

  5. #5
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    a ścieżką diagnostyczną się nie przejmuj za każdym razem jak wjeżdzam to niby ok dopiero jak bierze mnie na ścieżkę dla ciężarówek daje dwa razy mocniej to wychodzi szydło z worka ja miałem na jednym wahaczu wyczuwalny luz o na drugim minimalny wymieniłem jeden i efekt taki że na nie wymienionym nie mógł ustawić fabrycznych parametrów i trza było ogarnąć drugi i dopiero wtedy poszło na zielone

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    109
    BMW
    740i e32 v8
    Skąd
    opolskie
    Jak koledzy wyżej piszą-do rozbiórki zawiecha. Obstawiam że auto "proste" kupiłeś a nie po przygodach....

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar sebekcenturion
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    266
    BMW
    e38 730i
    Skąd
    Olkusz
    Czyli nie bede sie rozdrabniał i kupie całe zawieche na tył plus sprężyny. A co tam może być jeszcze do wymiany oprócz tego co jest w zawieszeniu?? Jakiejś tuleje na belce mogą mięć wpływ na to ??

  8. #8
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    To nie tak.

    Z tej aukcji z allegro nie potrzebujesz łacznikow tych krótkich i pewnie jeszcze nie potrzebujesz tych dwóch elementów aluminiowo/stalowych mało kiedy sa do wymiany.

    Druga sprawa po co chcesz wymieniać springi ? Jak chcesz robić wszystko to rób ,ale porządnie na dobrych cześciach no i amorki wymień.

    e38 jest niestety wymagającym autem.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar sebekcenturion
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    266
    BMW
    e38 730i
    Skąd
    Olkusz
    Co do sprężyn do powiedziano mi że sprężyny w jakimś tam stopniu mają wpływ na kąt pochylenia koła. Czy to jest prawda ?

  10. #10
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    To prawda ,ale jak masz stare seryjne , to nie ma to znaczenia.

Podobne wątki

  1. Ściąga na prawo - problem z geometrią / kątem WSZ
    Przez Przemo e32 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 04-07-2012, 20:21
  2. Dziwny problem : Wibracje tylnych kół !!!
    Przez Maniekk w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-06-2009, 09:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •