Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: 740xd v 750xd ktory wybrac?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    9
    BMW
    [f02] 750xd
    Skąd
    Luxembourg

    Post 740xd v 750xd ktory wybrac?

    Witam,

    Zastanawiam sie na zmiana auta na nowe BMW 740xd lub 750xd. Chcialbym zapytac o porade ktory model wybrac. Mam kilka praktycznych pytan zarowno do uzytkownikow 740xd albo 750xd a najbardziej zalezy mi na opiniach osob ktore korzystaly z obydwu tych modeli, tj:

    (i) jak sie sprawuje w praktyce w zakresie bezawaryjnosci? czy jest jakas roznica w statystycznej awaryjnosci silnika z trzema turbinami?

    (ii) ile wynosi spalanie i na jakich trasach/predkosciach samochod byl uzytkowany?

    (iii) jakie wrazenia z komfortu (czytalem na forum opinie uzytkownikow skarzacych sie na wyciszenie w 750xd, faktycznie w porownaniu do adui a8 w bmw 750xd jest glosniej, czy ktos wie czy 740xd jest lepiej wytlumione? zakladam ze ewentualne roznice pomiedzy sistrzanymi modelami bmw dotycza najwyzej rozmiaru kol, ale byc moze sie myle.

    (iv) dynamiki jazdy i mocy pomiedzy 740xd oraz 750xd lub chociaz w porownaniu do ich konkurencji w postaci merca s lub audi a8.

    Znam roznice w cenie i i ksiazkowych parametrach obydwu aut. Przeczytalem opinie na forum o obydwu modelach. Nie jest ich zbyt wiele, a o 750xd juz zupelna posucha, wydaje sie ze faktycznie jezdzi tym autem jedynie dwoch forumowiczow. Uznalem ze zapytam wprost na szerszym forum liczac na szerszy odzew. Obecnie jezdze piecioletnim A8 4.2 TDI i moja podstawowa obawa jest to ze po przesiadce model 740xd bedzie mulowaty w porownaniu do obecnego auta. Samochod chce zamowic w ciagu dwoch dni. Dostalem b. dobra oferte od dilera na moje obecne auto oraz super znizke na to nowe

    Pozdrawiam wszystkich i bede wdzieczny za porady.

    Kocura

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar euro_tuned
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,535
    BMW
    F02 750Li xDrive
    Skąd
    Kraków
    Kolega kwilk będzie tutaj najbardziej kompetentną osobą chyba. Z tego co wiem to między 740d a 750d jest wielka różnica jeśli chodzi o osiągi. Jeśli koszta nie grają roli to tylko 750d.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    9
    BMW
    [f02] 750xd
    Skąd
    Luxembourg

    Post

    Cytat Zamieszczone przez euro_tuned Zobacz posta
    Kolega kwilk będzie tutaj najbardziej kompetentną osobą chyba. Z tego co wiem to między 740d a 750d jest wielka różnica jeśli chodzi o osiągi. Jeśli koszta nie grają roli to tylko 750d.
    dziekuje. wysle mu pytanie na priva z prosba aby sie ew. wypowiedzial na forum z potencjalna korzyscia dla innych zainteresowanych tematem

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar xaser
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    133
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Choszczno
    Z tego co ja słyszałem to ponoć bardzo dużą różnicę robią opony RUN FLAT są o wiele głośniejsze i właściciele F01/F02 skarżyli się że dużo głośniej było w kabinie na RUN FLAT ale gdy założyli zwykłe opony "niektórych" problem zniknął :)

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    Ktoś pisał w innym temacie, że 750d ma krótszą gwarancję niż 740d, i zapewne jest to podyktowane wysileniem silnika.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    9
    BMW
    [f02] 750xd
    Skąd
    Luxembourg

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Bartos Zobacz posta
    Ktoś pisał w innym temacie, że 750d ma krótszą gwarancję niż 740d, i zapewne jest to podyktowane wysileniem silnika.

    najwyrazniej nie w Luksemburgu: maksymalna gwarancja dla obu modeli to 5 lat i 200tys km, wazna na terenie calej EU.

    Cytat Zamieszczone przez xaser Zobacz posta
    Z tego co ja słyszałem to ponoć bardzo dużą różnicę robią opony RUN FLAT są o wiele głośniejsze i właściciele F01/F02 skarżyli się że dużo głośniej było w kabinie na RUN FLAT ale gdy założyli zwykłe opony "niektórych" problem zniknął :)
    dziekuje. zamierzam zalozyc zwykle 18-stki. zdarzylo mi sie ze w trasie eksplodowala tylna zwykla 18-stka przy predkosci 150km. samochod sie jedynie zakolysal. tak zachowalo sie audi z quatro a zakladam ze xdrive dziala podobnie.
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 16-12-2014 o 15:16 Powód: Edytuj posty zamiast pisać jeden pod drugim

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    116
    BMW
    F02 750xd,F01 740xd, Ex 745d
    Skąd
    nowy sacz
    Tak jak już kiedyś pisałem różnica w osiągach jest duża, w spalaniu znikoma max 3l, jeździłem nie dawno nowym audi a8 4.2 tdi 385km, powiem tak osiągi na podobnym poziomie ale moje odczucie jest takie że 750d łatwiej się wkręca na obroty i przy wyższych obrotach lepiej idzie natomiast w audi jest ciszej, silnik bardziej aksamitnie pracuje i lepiej reaguje na gaz. 740xd chodzi tak samo jak A8 D3 FL 4.2 tdi 326km i pali mniej, to jest moje zdanie każdym z tych aut jeździłem.

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    9
    BMW
    [f02] 750xd
    Skąd
    Luxembourg

    Post

    Cytat Zamieszczone przez kjwilk Zobacz posta
    Tak jak już kiedyś pisałem różnica w osiągach jest duża, w spalaniu znikoma max 3l, jeździłem nie dawno nowym audi a8 4.2 tdi 385km, powiem tak osiągi na podobnym poziomie ale moje odczucie jest takie że 750d łatwiej się wkręca na obroty i przy wyższych obrotach lepiej idzie natomiast w audi jest ciszej, silnik bardziej aksamitnie pracuje i lepiej reaguje na gaz. 740xd chodzi tak samo jak A8 D3 FL 4.2 tdi 326km i pali mniej, to jest moje zdanie każdym z tych aut jeździłem.
    Dziekuje za wszystkie opinie.

    Co do porownania pomiedzy audi a8 4.2 tdi a 750xd calkowiecie sie zgadzam. Audi ma przewag wiekszego silnika, w granicach do 180km obroty nie przekraczaja 1,8-2tys. bmw pracuje na wyzszych obrotach, kompensujac mniejszy silnik turbina. Coz czas na downsizing.

    750xd zamowiony. Bedzie do odbioru w marcu ....

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    116
    BMW
    F02 750xd,F01 740xd, Ex 745d
    Skąd
    nowy sacz
    mając dwa takie same auta polecam wziąć na pewno dynamic drive, podwójne szyby, skóre nappe, reszta to kwestia indywidualna.

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar euro_tuned
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,535
    BMW
    F02 750Li xDrive
    Skąd
    Kraków
    Gratuluję wyboru. Na pewno będziesz zadowolony ;)

Podobne wątki

  1. Ktory sewis w Warszawie jest lepszy?
    Przez integron w dziale Seria F01 / F02
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 03-12-2014, 13:19
  2. Ktory to przyznac sie
    Przez DUZY27 w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 07-06-2013, 09:28
  3. dywaniki welur - ktory?
    Przez Bazyl w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-09-2011, 19:11
  4. X5 ktory pakiet...
    Przez maciek777 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 61
    Ostatni post / autor: 08-12-2008, 21:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •